Myśli niezebrane – Su Jian

Myśli niezebrane – Su Jian

Prezentuję Wam, drodzy czytelnicy, nowy cykl wykoncypowany w moim umyśle. Będę w nim opisywał różne jednostki i wskazywał na ich zastosowania. Część moich spostrzeżeń to dla wielu z Was niewątpliwie truizmy, niemniej jednak, mam nadzieję, że przeczytanie tych kilku zdań może wpłynie na zmianę spojrzenia na te, często nieużywane modele 🙂

Na pierwszy ogień idzie Yu Jing z ich odświeżonym transformersem – Jednostka Szturmowa Su-Jian to cholernie mobilna platforma ofensywna (MOV 8-2 i Climbing Plus w Mobility Form), charakteryzująca się całkiem niezłym pancerzem (odpowiednio 5 ARM i 6 BTS), przenosząca tonę uzbrojenia (Spitfire lub Heavy Shotgun, a do tego Light Flamethrower, Panzerfaust i – last,but not least – Heavy Pistol). Dodatkowo, nasz chiński transformer potrafi zaaplikować ten cały firepower – BS 12 w formie mobilnej podskakuje do 14 w przypadku przejścia w formę bojową. Wszystko to, w połączeniu ze stosunkowo niewielkim kosztem punktowym (59 pkt za wersję ze Spitfire) robi z Su Jiana niezłą bestię na polu bitwy.

Statystyki nowego Su-Jiana prezentują się naprawdę solidnie.

Osobiście miałem okazję rozegrać nim dopiero trzy bitwy. Jedną przeciw Moratom vanTroffa, dwie kolejne jako trening dla USAriadny Brzozy. Nie muszę chyba wspominać, że biedni Amerykanie zostali przez Su-Jiana dosłownie rozerwani na strzępy?

Starsza wersja nawiązywała do linii podstawowych dron Yu-Jing …
... przy nowym nikt nie będzie miał wątpliwości, że to nie REM.
… przy nowym nikt nie będzie miał wątpliwości, że to nie REM.

Nieco lepiej poszło Moratom vanTroffa, bo Su-Jian oberwał od dwóch hackerów Immobil, a następnie wykończyła go Anyatka. Jednak podatność na hackowanie to mały koszt, w porównaniu z tym, co Su-Jian potrafi. Podstawą jego używania jest – moim zdaniem – podobnie jak u Umbra Legates, umiejętne wykorzystanie zdolności Cautious Movement – w formie mobilnej to aż 8 cali! Mina przeciwnika, gdy szybki mecha-tygrys przemyka się po krawędzi stołu jest bezcenna. Lepiej robi się, gdy ten sam tygrys w ramach tego ruchu znajduje się w pół drogi na ścianie. Warto pamiętać, że do przebycia 24 cali wystarczą nam zaledwie 3 rozkazy. To się nazywa mobilność. Trzeba pamiętać też, że Su-Jian ma wartość MOV 8-2 właśnie po to, by nie bolało Cię, drogi dowódco wydanie drugiego short skilla na transformację. Transformers będzie zjadał rozkazy w błyskawicznym tempie, ale odpłaci się tymi unikalnymi wektorami ataków, które może wykorzystać. Bardzo ciekawym jest, jak sprawdzi się w starciu z bardziej doświadczonymi oponentami (sorry vanTroff, nie jesteś jeszcze prawdziwym Moratem ;)).