Leopard cz. 1 – Kampfgruppe Müller

Leopard cz. 1 – Kampfgruppe Müller

Od środy jestem szczęśliwym posiadaczem nowego dodatku do Team Yankee – książki Leopard oraz startera armii niemieckiej. W kilku wpisach postaram się przedstawić zawartość pudła, nowe jednostki, ich zasady oraz przebieg przygotowywania armii do gry. Pierwszą część zacznę od przekopania się przez pudełko startowe  Kampfgruppe Müller.


Leopard

Standardowo tak jak w poprzednich starterach w zestawie dostajemy wykonany z grubej tektury znacznik artyleryjski, karty jednostek, podstawki i magnesy do śmigłowców, kalkomanie oraz ramkę dowódców do Leopardów.
Team Yankee

Najciekawszą częścią jest 5 Leopardów 2. Do wykonania modeli nie można się przyczepić, ciężko znaleźć jakiekolwiek nadlewy a detale są bardzo wyraźne. Klejenie jest totalnie bezproblemowe, wszystkie części pasują tylko w przeznaczone dla siebie miejsce więc nie sposób czegokolwiek pomylić. Dodatkowo w ramkach dostajemy dodatki takie jak skrzynie, kanistry, zapasowe ogniwa gąsienic i nadmiarowe karabiny przeciwlotnicze. Jedyną wadą startera jest brak magnesów do wież. Porównując zdjęcia i modele jest mi ciężko określić dokładną wersję czołgu, jednak na podstawie okresu, który opisują podręczniki powinny być to Leopardy 2A1, 2A2, 2A3.
 

I na koniec 2 śmigłowce Bo-105 PAH(Panzer-abwehr-hubschrauber).  Tak samo jak w przypadku Leopardów modele są bardzo dobrze wykonane, spasowanie elementów jest idealne czego nie można powiedzieć o wszystkich lataczach ze stajni Battlefrontu. Bo-105 jest zdecydowanie mniejszy od Cobry nie wspominając już Hinda, zdecydowanie bardziej przypomina OH-6 Loach-a.
Bo-105 PAH

Podsumowując zestaw jak najbardziej trzyma poziom poprzednich starterów i jest warty swojej ceny.  W następnej części postaram się przybliżyć zawartość nowego podręcznika.