Leopard cz. 2 – wsparcie

Leopard cz. 2 – wsparcie

W kolejnej części opiszę 2 falę nowości do książki Leopard zawierające wsparcie przeciwlotnicze i piechotę zmechanizowaną.

Marder Zug

W pudełku dostajemy 5 ramek pozwalających na złożenie 5 Marderów. Modele są wykonane w plastiku i nie odbiegają jakością od pierwszej fali. Każdy transporter możemy dodatkowo wyposażyć w pocisk Milan. Standardowo dostajemy kalkomanie oraz ramkę dowódców, po zakupie 2 zestawów mamy wystarczająco transporterów do wystawienia pełnej kompanii zmechanizowanej składającą się z 3 plutonów.
Marder

Panzergrenadier Zug

W blistrze znajduje się 19 metalowych figurek, 3 średnie i 3 małe podstawki co pozwala nam na wystawienie plutonu grenadierów składającego się z 3 drużyn wyposażonych w MG3 oraz 2 drużyn wyposażonych w rakietę p.panc. Dodatkowo dostajemy modele przeznaczone na sklejenie podstawki dowódcy kompanii zmechanizowanej. Modele nie wyróżniają się jakością ponad te aktualnie dostępne, detale są wyraźne i nie ma dużej ilości nadlewek.
Panzergrenadier

Gepard FlaK Batterie

W pudełku otrzymujemy samobieżne działa przeciwlotnicze Gepard. Jak na modele żywiczno-metalowe wykonanie jest bardzo dobre. Brak jakichkolwiek nadlewek, bardzo dobre spasowanie elementów, dodatkowo detale na żywicznych gąsienicach są zdecydowanie dokładniejsze niż na metalowych standardowo produkowanych przez Battlefront. W zestawie niestety nie dostajemy ani magnesów ani kalkomanii ale powinna zostać wystarczająca ilość z Leopardów i Marderów.
Gepard

Fliegerfaust Gruppe

W blistrze znajduje się 36 metalowych figurek i 6 dużych podstawek pozwalających nam na sklejenie spieszonej wersji wsparcia przeciwlotniczego. Tak samo jak w przypadku panzergrenadierów modele są po prostu dobrze wykonane bez dużej ilości nadlewek.
Fliegerfaust

German Token Set

W blisterze dostajemy standardowe tokeny od Battlefrontu potrzebne do gry Bundeswehrą.
Tokens Tokens