Kawaleria

Dyskusja o zasadach
Awatar użytkownika
Vespan

Kawaleria

Post#1 » pt lut 10, 2017 11:00 am

Przez długi czas byłem dość sceptycznie nastawiony do kawalerii. Miałem wrażenie, że jak na swoją cenę ma raczej biedny potencjał bojowy. Jednakże myśląc nad swoją przyszłą imperialną rozpiską, oraz ostatnich doświadczeniach z blobami goblińskiej piechoty dochodzę do wniosku, że taka mobilność nawet kosztem wygaru jest jednak potrzebna. Zacząłem więc analizować różne imperialne unity kawalerii o zauważyłem taką tendencję:

Z reguły płacimy ~140 ptk za 5 typa z jednym atakiem 4+/4+, no rend, 1 dmg, przy szarży +1 do wounda i dmg. Czasem przerzuty trafień w jakiejś stuacji i ataki koni (które z reguły mają po dwa ataki).

Potem spojrzałem na Grail Knightów z Bretonii:
180 ptk za 5 typa: 2 ataki 3+/4+, -1 redna, w szarży +1 do wounda i dmg i przerzuty trafień jak krzykniesz "For the Lady"
40 ptk za które mamy dodatkowy atak, lepszy hit i rend... WTF? Różnica niesamowita.

Może nie powinno dziwić, że Bretonia ma lepszą kawalerię niż inni, ale chłopaki wydają się trochę niedoszacowani w porównaniu do reszty gównianej kawalerii orderu :)
Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania :)

Awatar użytkownika

Re: Kawaleria

Post#2 » pt lut 10, 2017 11:05 am

No demigryfy nie są takie gówniane :-)
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Vespan

Post#3 » pt lut 10, 2017 11:22 am

Hmm, w zasadzie to masz rację. Trochę słabszy wygram może od Grail knightów, ale po 4 woundy! I lepiej pasują klimatem do maga na gryfie... bo to jednak kolegia magiczne mają być motywem przewodnim armii :)
Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania :)

Awatar użytkownika

Post#4 » pt lut 10, 2017 12:44 pm

A same gryfy biją bardzo zacnie. Rycerzyki to dodatek.
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Szary

Post#5 » pt lut 10, 2017 6:32 pm

Avatarofhope pisze:A same gryfy biją bardzo zacnie. Rycerzyki to dodatek.

Klasyka GW wierzchowiec bije się lepiej od jeźdźca xD
"The stars change.
The skies burn.
The war remains the same."
~ Takatakk, Skink Starpriest

Wróć do „Zasady”