Propozycje na listopad!

Daty turniejów i umawianie się na wyjazdy

W co gramy?

TURNIEJ MATCHED PLAY NA 2000 PKT
6
67%
TURNIEJ MATCHED PLAY NA 1500 PKT
1
11%
WIELKA BITWA NA 1000 PKT
2
22%

Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Propozycje na listopad!

Post#1 » czw paź 05, 2017 12:20 pm

Obrazek

Turniej październikowy za nami. Było wiele niespodzianek i wiele ciekawych bitew. Armie, które dotychczas nie radziły sobie dobrze na stole, nagle zaczęły dominować, za to te mocniejsze dostały porządnego kopa w tyłek. Było zaskoczenie, śmiech i zgrzytanie zębów. I przede wszystkim było mnóstwo zabawy. Nadeszła więc pora, żeby zdecydować, w co będziemy grali następnym razem ;)

TURNIEJ MATCHED PLAY NA 2000 PKT!

- Scenariusz Duality of Death
- Scenariusz Starstrike
- Scenariusz Scorched Earth
(scenariusze dobrane pod względem łatwiejszego rozstawienia w celu sprawniejszego toczenia bitew)

TURNIEJ MATCHED PLAY NA 1500 PKT!

- Scenariusz Knife to the Heart
- Scenariusz Total Conquest
- Scenariusz Battle for the Pass
(scenariusze dobrane pod względem trudniejszego rozstawienia z uwagi na mniejszą ilość jednostek)

WIELKA BITWA NA 1000 PKT!

- bardzo ciekawy i sprawny sposób rozgrywania wielkich bitew dzięki zasadom Coalition of Death z GH2017!
- FINEST HOUR, czyli kilka zasad o tym, jak generał pod dowództwem Warlorda może wzmocnić swoją koalicję!
- DIVINE INTERVENTION, czyli kilka zasad o tym, jak sami bogowie mogą wspomóc swoją koalicję! :D
- BALEFUL REALMGATE na środku każdego stołu, czyli o tym, jak nawet najwolniejsza armia może wesprzeć sojusznika na drugim krańcu pola bitwy!

Coś innego...

Swoją propozycję proszę zamieścić w komentarzach poniżej :)

W przypadku, gdy BOLTER będzie miał już określoną datę kolenego spotkania, prosiłbym o umieszczenie jej w tym wątku ;)
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2017 1:19 pm przez Jack_Felix, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika

Re: Propozycje na listopad!

Post#2 » czw paź 05, 2017 12:36 pm

Ankieta jest? Bo na telefonie jejnie widze. Upraszam o termin turnieju po 10tym listopada :-)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
"Fani", którzy przez tydzień dywagowali nad tym, czy mag może przywalić firebalem z wnętrza zamkniętego pojazdu...

Raziel

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#3 » czw paź 05, 2017 12:37 pm

Avatarofhope pisze:Ankieta jest? Bo na telefonie jejnie widze. Upraszam o termin turnieju po 10tym listopada :-)

Ankieta jest, przynajmniej u mnie ;)

Awatar użytkownika
Szary

Post#4 » czw paź 05, 2017 1:28 pm

Ja też bym prosił nie w pierwszy weekend Listopada
"The stars change.
The skies burn.
The war remains the same."
~ Takatakk, Skink Starpriest

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#5 » pt paź 06, 2017 9:25 pm

Dodatkowo myślałem, żeby wraz z kolejnym turniejem wrócić do narracyjnego stylu grania. W związku z tym będziemy toczyć bitwy w Ulgu, Królestwie Cienia. Generałowie walczący w tych zasnutych tajemnicą krainach nauczyli się już nawigować nawigować między złudzeniami, dlatego każdy z nich będzie znał następującą command ability:

Przewodnik we Mgle - w hero phase wybierz Generała i jedną przyjacielską jednostkę w zasięgu 12” od niego, a następnie zabierz te modele z pola bitwy. Wybrane jednostki przechodzą do Królestwa Cieni. W dowolnej movement phase możesz wystawić je w całości 6” od krawędzi pola bitwy i więcej niż 7” od wrogich modeli. Ta akcja liczy się jako ich ruch.

Dodatkowo dowolny bohater może wziąć następujący artefakt zamiast artefaktu ze swojego przymierza:
Peleryna z Mgły i Cienia - model może użyć peleryny zamiast wykonywania ruchu pile in i atakowania w combat phase. Gdy się tak stanie, zabierz go z pola bitwy i rozstaw ponownie w odległości 12” od jego pierwotnej lokacji i więcej niż 3” od wrogich jednostek. Jeśli nie jest to możliwe, model musi pozostać w miejscu.

Jak zawsze starałem się uzsykać w miarę zbalansowany między siłą a klimatem rezultat. Co sądzicie? ;)
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2017 11:07 pm przez Jack_Felix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
xyxel

Post#6 » pt paź 06, 2017 10:07 pm

Masakrycznie pro-combatowe ta command Ability i Artefakt. :P

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#7 » pt paź 06, 2017 10:45 pm

xyxel pisze:Masakrycznie pro-combatowe ta command Ability i Artefakt. :P

Zakładam, że to sarkazm :D

Awatar użytkownika
Szary

Post#8 » pt paź 06, 2017 11:24 pm

Jack_Felix pisze:
xyxel pisze:Masakrycznie pro-combatowe ta command Ability i Artefakt. :P

Zakładam, że to sarkazm :D

Xyxel ma racje. Teleportujesz dowolny oddział combatowy 7 od strzelającego i oni praktycznie nie mają szans i dystans który ratował strzelaczy znika w tym momencie
"The stars change.
The skies burn.
The war remains the same."
~ Takatakk, Skink Starpriest

Awatar użytkownika
MSZ

Post#9 » sob paź 07, 2017 9:50 am

7 cali to moim zdaniem przegięcie. Mam wrażenie, że większość jednostek ma tak dopasowany zasięg umiejętności i broni strzeleckich, żeby po klasycznym teleporcie jaki ma większość nacji (9 cali od przeciwnika) nie móc jej użyć (7-8 cali zasięgu).

Awatar użytkownika
grucha

Post#10 » sob paź 07, 2017 11:38 am

Generalnie jestem przeciwko zasadom ktore zaburzaja balans gry. Zwlaszcza jesli to teleport do odleglosci 7" od przeciwnika bez zadnego warunku (zazwyczaj jest to rzucenie czaru albo battle trait ktory wychodzi na 2+.

Jesli juz, koniecznie z warunkiem 2+, odlegloscia 9" i bez generala.

Awatar użytkownika
grucha

Post#11 » sob paź 07, 2017 11:47 am

Po prostu wyobrazcie sobie teleportujacy sie oddzial 9 stormfiendow z warpfire projectorami. General dla allegiance skryre nie ma zadnej command abilitki wiec dla takiego archwarlocka to marzenie. Przy takim dystansie mamy 9* 2d3 mortali ktore moga byc podwojone przez kamyczki :)

Takich comb moze byc wiecej (nie wiem jakie kto ma armie): mawg krasha i 20 brutow, glottkin i 20 blightlingow (^^), LoC i 30 tzaangorow...

Awatar użytkownika
xyxel

Post#12 » sob paź 07, 2017 2:01 pm

Może jakiś mały bonus dla jednostek Battleline (mają bonus w 40k) żeby nie były tylko "podatkiem" w rozpisce?

Awatar użytkownika
grucha

Post#13 » sob paź 07, 2017 4:03 pm

xyxel pisze:Może jakiś mały bonus dla jednostek Battleline (mają bonus w 40k) żeby nie były tylko "podatkiem" w rozpisce?

Wypraszam sobie... Na 2000 w ramach battleline zabieram 20 blightkingow i 30 wojownikow chaosu :)

Ale jesli chcesz dodac bonusik battlelineom - czemu nie:)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#14 » sob paź 07, 2017 4:24 pm

Akurat odezwał się gracz najbardziej wyjątkowy pod względem Battlelin-ów :) Większość graczy obrabia wymóg Battleline minimalnymi punktami. Np. 180 za trzy oddziały to Skinków.

Awatar użytkownika
grucha

Post#15 » sob paź 07, 2017 4:30 pm

Jak dla mnie fajna i w miare fair dla kazdego bylaby kalka z allegiance slaneesha:
W kazdej armii dwoch bohaterow mogloby uzyc swoich command ability o ile byliby przynajmniej 14" z dala od siebie.

Awatar użytkownika
grucha

Post#16 » sob paź 07, 2017 4:32 pm

xyxel pisze:Akurat odezwał się gracz najbardziej wyjątkowy pod względem Battlelin-ów :) Większość graczy obrabia wymóg Battleline minimalnymi punktami. Np. 180 za trzy oddziały to Skinków.

Tzn. Ja jestem za bonusem dla battlelinow bo jakikolwiek przerzut jedynki juz robilby mi duza zmiane, aczkolwiek nie wiem czy moj przeciwnik bylby w zwiazku z tym szczesliwy :)

Awatar użytkownika
grucha

Post#17 » sob paź 07, 2017 4:35 pm

grucha pisze:Jak dla mnie fajna i w miare fair dla kazdego bylaby kalka z allegiance slaneesha:
W kazdej armii dwoch bohaterow mogloby uzyc swoich command ability o ile byliby przynajmniej 14" z dala od siebie.

I mozna byloby do tego jeszcze dopisac ze command abilitki nie moga sie kumulowac (ten sam efekt moze dzialac na danej jednostce tylko raz).

Awatar użytkownika
Vespan

Post#18 » sob paź 07, 2017 5:46 pm

Różne opienie na temat teleportowania

Panowie, ostatnio gram dużo przeciw rozpiskom, które się i tak teleportują. Stormcasci spadają z nieba i potem może ich teleportować reliktor. Seraphony przenoszą 1 oddział na turę. Nawet szczury chyba coś mają. W takiej mecie mało kto wystawia jednostki strzelającebez adekwatnej obstawy.

Po drugie to jest command ability! W wielu wypadkach Inspiring Presence albo inne traity są na wagę złota! Na prawdę szkoda by mi było rezygnować z niego, albo takim Nurglakom z Feel No Paina na 5+, żeby steleportować jakiś 1 oddział.

Po trzecie 7 cali nie gwarantuje udanej szarży. Oznacza to również, że ciężko się zmieścić we wrogiej strefie rozstawienia.

Po czwarte jeżeli jeden gracz teleportuje combatowców do łuczników, to potem można łuczników odteleportować.

Jak dla mnie to nic strasznego :)

No powiedzcie, gdzie tu spaść? A jeszcze fanatycy i siatki i inne niemiłe niespodzianki...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania :)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#19 » sob paź 07, 2017 6:39 pm

Gdzie tu spaść? Łatwo. Squigi po prawej. Mają renda?
Trole i Pająk będą chciały skontrować i zagęszczą się pod komety. Atak poza zasięgiem maga na Pająku. Horda przypcha się na kamieniach. Profit.
Widzę, po zdjęciach że Sztormcaści poszli wręcz przeciwnie w lewo, na Pająka. Jak im poszło? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Vespan

Post#20 » sob paź 07, 2017 8:45 pm

Właśnie komety nie było. Felix wziął rozpiskę bez Celestanta ale za to z drugim reloktorem i większą ilością paladynów. Do tego 2 piątki retrybutorów zamienił na protektorów, którzy mają 3 cale zesięgu na broni, więc mogą bić rzeczy za screenem albo zza pleców liberatorów.

Niestety przegrałem, ale trzymałem się bardzo dobrze. Wszyscy Sigmaryci pojawili się na lewej flance, bo wszystkie 3 metory spadły tam! Dlatego niestety moje squigi i ich obstawa całą grę były bezużyteczne. No i przegrałem każdy rzut na inicjatywę.

Z tą inicjatywą to z jednej strony wydaje mi się strasznie głupia zasada, ale z durgiej jest jakimś uzasadnieniem dla pewnych dziwactw jak na przykład strzelanie do combatu. Chyba trzeba się pogodzić z ta mechaniką. W każdym razie nawet przy podwójnej turze przeciwnika, nocne gobliny trzymają się świetnie.
Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania :)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#21 » sob paź 07, 2017 9:27 pm

Aha, bo myślałem że wygrałeś tą bitwę skoro tak zachwalasz i chcesz jeszcze więcej teleportujących się przeciwników w jednej turze :D

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#22 » sob paź 07, 2017 10:17 pm

grucha pisze:Po prostu wyobrazcie sobie teleportujacy sie oddzial 9 stormfiendow z warpfire projectorami. General dla allegiance skryre nie ma zadnej command abilitki wiec dla takiego archwarlocka to marzenie. Przy takim dystansie mamy 9* 2d3 mortali ktore moga byc podwojone przez kamyczki :)

Takich comb moze byc wiecej (nie wiem jakie kto ma armie): mawg krasha i 20 brutow, glottkin i 20 blightlingow (^^), LoC i 30 tzaangorow...

Tak, stormfiendy teleportują się na którejś flance, obok jakiegoś, za przeproszeniem, screenującego gówienka i robią na tym gówienku masakrę. A potem można z tymi 9 odsłoniętymi stormfiendami robić, co się chce, szczególnie że z uwagi na brak insparing presence będą uciekać po zabiciu jednego. Więc ja poproszę :D

To jest teleport ze wszystkimi modelami w całości 6" od krawędzi. Teleport, którym nie można od razu zajmować znaczników. Teleport, który uderza tylko na flanki i nie daje pewnej szarży. W końcu teleport, który odciąga generała od centrum Waszych sił.

Od razu mówię, że planowanie dużego, wielopunktowego comba z tym teleportem przeciwko oponentowi, który posiada chociaż przeciętne umiejętności screenowania... wybucha w twarz. I to spektakularnie :D Wierzcie na słowo komuś, kto gra teleportami od początku swojego zaangażowania w Sigmara - ze wszystkich dostępnych teleportów ten jest jednym z najgorszych, szczególnie że to jego osłabiona wersja.

xyxel pisze:Aha, bo myślałem że wygrałeś tą bitwę skoro tak zachwalasz i chcesz jeszcze więcej teleportujących się przeciwników w jednej turze :D

Xyxel, wiem, że moje teleporty bolą 8-) Ale ten teleport byłby nieco korzystniejszy dla Ciebie niż dla mnie. Po prawdzie chciałem Ci oddać coś, co zabrały Ci erraty do GH 2017, czyli najogólniej mówiąc możliwość wymuszania na mnie wzięcia pierwszej tury. Ale skoro nie chcesz... :D

I jeszcze jedno - ten teleport jest lepszy dla strzelających armii niż combatowych ;-)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#23 » sob paź 07, 2017 11:11 pm

Nie, taki teleport nie jest lepszy dla armii strzelajacych, bo combatowe jednostki szarżują z tych 7" na jednostki broniące objectiwów (w każdej turze włącznie z ostatnią) i jak go przejmą to wygrywają grę. Strzelające jednostki tego nie zrobią.

Moja armia ma czarowanie i strzelanie zasięgowe, a generał musi siedzieć w środku i boostować oddziały do okoła. Teleport moich jednostek 7" pod miecze przeciwnika mnie nie urządza. Przeciwnika combatowego taki teleport pod moje jednostki tak.
:D

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#24 » sob paź 07, 2017 11:15 pm

xyxel pisze:Nie, taki teleport nie jest lepszy dla armii strzelajacych, bo combatowe jednostki szarżują z tych 7" na jednostki broniące objectiwów (w każdej turze włącznie z ostatnią) i jak go przejmą to wygrywają grę. Strzelające jednostki tego nie zrobią.

Moja armia ma czarowanie i strzelanie zasięgowe, a generał musi siedzieć w środku i boostować oddziały do okoła. Teleport moich jednostek 7" pod miecze przeciwnika mnie nie urządza. Przeciwnika combatowego taki teleport pod moje jednostki tak.
:D

Znaczniki da się skorować, będąc 15" od krawędzi lub więcej. Więc przy mądrych ruchach, przeciwnik po teleporcie wciąż będzie miał do Ciebie 9" lub więcej ;)

W następnym tygodniu potestujemy i zobaczymy, jak to się sprawdzi ;-)

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#25 » pn paź 09, 2017 10:54 pm

Ja, Grojszek, MSZ, Grucha i Szary poszukujemy 6 osoby na piątek na 16:30. Zgłaszajcie się, będzie świetny trening :D

Awatar użytkownika

Post#26 » śr paź 11, 2017 9:57 pm

Kiedy zapadnie ostateczna decyzja co do formatu?
"Fani", którzy przez tydzień dywagowali nad tym, czy mag może przywalić firebalem z wnętrza zamkniętego pojazdu...

Raziel

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#27 » czw paź 12, 2017 9:01 am

Avatarofhope pisze:Kiedy zapadnie ostateczna decyzja co do formatu?

Patrząc na wyniki ankiety, na pewno będziemy grali na 2000 pkt. ;) Pozostaje tylko przetestować pomysł z teleportami ;)

Wróć do „Turnieje i granie zorganizowane”