XVI wrocławski turniej Age of Sigmar, "Fortuna kartą się kładzie" - 1 pażdziernika

Daty turniejów i umawianie się na wyjazdy
Awatar użytkownika
Jack_Felix

Re: XVI wrocławski turniej Age of Sigmar, "Fortuna kartą się kładzie" - 1 pażdziernika

Post#51 » sob wrz 30, 2017 1:27 pm

grucha pisze:Hej! Nie wiem czy to dozwolone, ale ze względu na to, że pomalowaliśmy tylko połowę blightking'ów, chciałbym trochę zmienić rozpiskę

Póki termin nie minął, możesz spokojnie zmienić rozpiskę ;)

Szary za to powinien dostać batem po tyłku, ale tym razem mu odpuszczę :twisted: Za to za spóźnienia z rozpiską na następnym turnieju -1 DP :twisted:

Awatar użytkownika
Szary

Re: XVI wrocławski turniej Age of Sigmar, "Fortuna kartą się kładzie" - 1 pażdziernika

Post#52 » sob wrz 30, 2017 1:31 pm

Jack_Felix pisze:Za to za spóźnienia z rozpiską na następnym turnieju -1 DP :twisted:

Dobrze, na następny postaram się mieć szybciej rozpiskę xD po prostu w tym tygodniu byłem dość mocno zajęty :oops:
"The stars change.
The skies burn.
The war remains the same."
~ Takatakk, Skink Starpriest

Awatar użytkownika

Post#53 » sob wrz 30, 2017 2:22 pm

To powodzenia jutro. Czekam na zdjęcia i relacje! :)
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
grucha

Post#54 » sob wrz 30, 2017 3:33 pm

Ja jakby co zabieram ze soba fotografa wiec beda zdjecia z dwoch zrodel :)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#55 » sob wrz 30, 2017 3:39 pm

Ha, żaba nawiała. Teraz już wiecie dlaczego jest nieśmiertelna. :D

Awatar użytkownika

Post#56 » pn paź 02, 2017 9:02 am

Jak poszło?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#57 » pn paź 02, 2017 9:34 am

Wyniki były następujące:

1. Grojszek - 5DP i 1880MP
2. Vespan - 4DP i 1760MP
3. Lisu - 4 DP i 1230MP
4. Szary - 4DP i 1180MP
5. Felix - 2DP i 2450MP
6. MSZ - 2DP i 1510MP
7. Xyxel - 2DP i 1290MP
8. Grucha - 0DP i 600MP

;)
Załączniki
IMG_0862.jpg
IMG_0862.jpg (172.85 KiB) Przejrzano 1663 razy

Awatar użytkownika
xyxel

Post#58 » pn paź 02, 2017 11:33 am

Skaveny wygrały? Ha, gratulacje Grojszek :)
(no, no, trzeba się przezbroić vs hordy :D )
Brawo dla Felixa za organizacje i ponownie za świetne karty do zapisu wyników.

Zagraliśmy tylko 3 bitwy pomimo małych punktów. Kolejny turniej na jakieś średnie? 1500?

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#59 » pn paź 02, 2017 11:39 am

Większość grupy domagała się 2000 pkt :D

Awatar użytkownika
xyxel

Post#60 » pn paź 02, 2017 12:01 pm

Tak, tak, co poniektórzy chcą najgrubsze comba wcisnąć więc liczą na 2000 punktów. Dwa dobre argumenty, nie do zbicia przeciwko temu:

- nowi gracze mogą nie mieć tyle punktów, a już jest sezon "studencki" powinno więc być więcej potencjalnych graczy
- na tak duże punkty bitwy z udziałem hordowych armii nie dograją imho dalej jak do 3 tury, zbyt dużą przewagę mają wtedy armie z teleportami (Sztormkaści i Serafony).

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#61 » pn paź 02, 2017 12:17 pm

xyxel pisze:- na tak duże punkty bitwy z udziałem hordowych armii nie dograją imho dalej jak do 3 tury, zbyt dużą przewagę mają wtedy armie z teleportami (Sztormkaści i Serafony).

To stwierdzenie jest bardzo dyskusyjne ;)

Awatar użytkownika

Post#62 » pn paź 02, 2017 12:18 pm

Ja byłbym za zagraniem na 1500. Jack, świetne karty do zapisywania pkt. Zalaminowane?

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#63 » pn paź 02, 2017 12:26 pm

Avatarofhope pisze:Ja byłbym za zagraniem na 1500. Jack, świetne karty do zapisywania pkt. Zalaminowane?

Tak, ze zmazywalnymi markerami :D

Awatar użytkownika
MSZ

Post#64 » pn paź 02, 2017 12:33 pm

To można zrobić ankietę żeby każdy mógł zagłosować na ilość pkt. Mi się wydaje, że najlepiej jakbyśmy grali możliwie równo w całym przedziale 1000-2000pkt, a na nowym GH było jak na razie 1000 i 1500.
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2017 12:34 pm przez MSZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Post#65 » pn paź 02, 2017 12:33 pm

Kurczę. Szacun za zaangażowanie. Naprawdę jestem pełen podziwu.

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#66 » pn paź 02, 2017 12:40 pm

MSZ pisze:To można zrobić ankietę żeby każdy mógł zagłosować na ilość pkt. Mi się wydaje, że najlepiej jakbyśmy grali możliwie równo w całym przedziale 1000-2000pkt, a na nowym GH było jak na razie 1000 i 1500.

I tak planowałem zrobić, ale już tutaj chciałem posłuchać głosów ludu :D

Avatarofhope pisze:Kurczę. Szacun za zaangażowanie. Naprawdę jestem pełen podziwu.

Dzięki, choć trochę szkoda, że czasowo do końca nie wyszło. Niektóre armie na 1000 pkt. okazały się wyjątkowo czasochłonne w ogarnięciu, musimy chyba za to podziękować nowemu GH 2017 :D

Ale pomimo rozrostu hord elity wciąż mają power. Na duże punkty zawaliłem każdą bitwę tylko i wyłącznie przez złe ustawienie Prime'a, niemniej w małych punktach wciąż miałem najwięcej zabitych :D

Awatar użytkownika
xyxel

Post#67 » pn paź 02, 2017 1:30 pm

Jack_Felix pisze:
xyxel pisze:- na tak duże punkty bitwy z udziałem hordowych armii nie dograją imho dalej jak do 3 tury, zbyt dużą przewagę mają wtedy armie z teleportami (Sztormkaści i Serafony).

Wcale nie jest. Jeśli widać do której tury się dogra to można urwać samobójczo przeciwnikowi 1-2 punkcik, których przeciwnik już nie odzyska, bo będzie koniec gry. Armie z teleportami mają wtedy "easy mode".

Jak będzie ankieta to zagłosuje za 1500. A jak się okaże, że 90% graczy ogarnia 5 tur na takie punkty to można podnosić.

Awatar użytkownika
Vespan

Post#68 » pn paź 02, 2017 2:05 pm

A o to kontrargumenty :
Po pierwsze argument o nowych graczach słyszę przy każdym turnieju. Może jednak zagramy w końcu duży format.
Po drugie po turnieju jak padło pytanie o format kolejnwgo, to wszyscy obecni wyrazili entuzjazm na 2000. I też zaoferowała pożyczyć modele nowym.
Po trzecie na większe punkty wcale nie będzie więcej hordy. Ja nie potrzebuję drugiego 30sto osobowego oddziału kusznikow, Ola pewnie nie potrzebuje trzeciego czy czwartego oddziału clanratów. Raczej dojdą bohaterowie i i elitarne oddziały, które się wcześniej nie mieściły.
Po czwarte, GH ewidentnie forsuje formaty 1000 i 2000 punktów. Misje są dobrze zaprojektowane pod 2000 bo na tyle punktów można zrobić już wszechstronną rozpiskę :-)
Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania :)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#69 » pn paź 02, 2017 2:14 pm

A pod 1000 punktów miałeś nie-wszechstronną rozpiskę? ; )
Poprostu przyznajcie się, że macie mokre sny o combach jakie wejdą na 2000 punktów i gramy. Tylko pamiętajcie, że kamień-papier-nożyce-mam-2-tury-pod-rząd robią się wtedy bardziej brutalne heh.
(a jak będę na tym turnieju to zrobię statystyki do której tury jakie armie dograły)

Małe punkty to zachęta dla nowych graczy. Tu się nie zgadzam z twoją przeciwną temu opinią.

Awatar użytkownika

Post#70 » pn paź 02, 2017 2:59 pm

Chyba, że miks. Dwie bitwy na 2000 a trzecia na 1000.

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#71 » pn paź 02, 2017 2:59 pm

xyxel pisze:
Jack_Felix pisze:

Wcale nie jest. Jeśli widać do której tury się dogra to można urwać samobójczo przeciwnikowi 1-2 punkcik, których przeciwnik już nie odzyska, bo będzie koniec gry. Armie z teleportami mają wtedy "easy mode".

Jak będzie ankieta to zagłosuje za 1500. A jak się okaże, że 90% graczy ogarnia 5 tur na takie punkty to można podnosić.

To ciekawe, bo grając teleportującym się combem zawsze musiałem skupić się przede wszystkim na wybijaniu przeciwnika w pierwszych turach, niż na zajmowaniu objectivów, bo inaczej straciłbym combo. Właśnie te ostatnie tury poświęcałem na zdobywanie objectivów, co zresztą widać po moich ostatnich bitwach. Elity nie mogą sobie pozwolić na luksus rozlania się po polu bitwy :D

Ale wracając do meritum, na 2000 bitwa będzie trwała 2,5 h. Jeśli argumentem przeciwko graniu na takie punkty i na taki czas jest to, że gracze hordowi się nie wyrobią, to ja przepraszam bardzo, ale chyba czas pomyśleć o jakimś szybszym sposobie na przemieszczanie tych hord :D 2000 pkt to w końcu najbardziej podstawowy format AoS'a, szczególnie po nowym GH :P

P.S. Ale ankieta i tak będzie, więc społeczność sama zdecyduje 8-)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#72 » pn paź 02, 2017 3:15 pm

To zaproponuj jak szybciej przemieszczac, pile-in-ować, strzelać, atakować itd hordami. Bardzom ciekaw.
Nie każdy gra najmniej liczebną modelowo frakcją tak jak ty.

A 2000 to standard gdzie? Chyba w instrukcjach GW hehe i na PG turniejach. Grajmy na 2500, a co! :)

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#73 » pn paź 02, 2017 3:25 pm

xyxel pisze:To zaproponuj jak szybciej przemieszczac, pile-in-ować, strzelać, atakować itd hordami. Bardzom ciekaw.
Nie każdy gra najmniej liczebną modelowo frakcją tak jak ty.

A 2000 to standard gdzie? Chyba w instrukcjach GW hehe i na PG turniejach. Grajmy na 2500, a co! :)

Obrazek

:D

Zresztą skąd u Ciebie taka niechęć do 2000? Nigdy nie miałeś problemu z grą na ten format ;)

Na 2500 też można kiedyś pomyśleć :D

Awatar użytkownika
Vespan

Post#74 » pn paź 02, 2017 3:47 pm

Panowie, w mojej grze z Felixem rozstawienie Prima i kilku elitarnych oddziałów było tak kluczowe, że myślenie jak to zrobić zajęło więcej czasu niż przesuwanie moich 60 piechurów. Nie zawsze czas zależy od ilości modeli. A poza tym trochę nudno grać cały czas na te same formaty. Było 1000, było 1500, czas na 2000.
Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania :)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#75 » pn paź 02, 2017 3:59 pm

Nigdy nie grałeś hordą widzę :) Wstaw 2x 40 modeli na takie podstawki, a potem zmieniaj jak będą tereny do omijania, straty, pilne-in, screenowanie bohaterów itd. Nieprzydatne do tej gry. Ja dla skrócenia przestawiam przy ruchuskrajne modele a resztę garściami ale to tylko movement.
Nie, że niechęć do 2000. Poprostu wolałbym na mniejsze punkty. Ciekawiej się gra, bo wybory są trudniejsze i są mniejsze dysproporcje pomiędzy frakcjami.

Awatar użytkownika
Grojszek

Post#76 » pn paź 02, 2017 4:23 pm

W moim wypadku to właśnie mniej punktów generuje hordę. Była to jedyna sensowna rzecz która mieściła mi się w 1000 pkt. Na 2000 ilość modeli diametralnie mi się zmniejszy.
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2017 4:29 pm przez Grojszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Post#77 » pn paź 02, 2017 4:29 pm

Może skirmish? :-)
Xyxel - niedługo shadespire wychodzi to będziemy się bandami małymi młócić.

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
xyxel

Post#78 » pn paź 02, 2017 5:09 pm

@Avatar, następny turniej AoS są ciągaty jak widzisz na 2k punktów ale lobbuj za następnym na skirmishu :)
Na pewno biorę bandę Undeadów, bo świetne modele :
Obrazek

Awatar użytkownika
Vespan

Post#79 » pn paź 02, 2017 8:20 pm

Ja w skirmish też chętnie zagram, bo jeszcze nie próbowałem w Aos. Z shadow wara, czy kill teama mam pozytywne wrażenia.

A co do forsowania 2000, to wszyscy wiedzą, że mam lekkie skłonności do power gamingu, ale nie o to mi chodzi. Ja to widzę tak:

Na 2000 wbrew pozorom armie są często bardziej zbalansowane i wszechstronne. W 2000 punktów można zmieścić jakiś motyw przewodni dla swojej armii, oraz odpowiedzi na różne sytuacje. Jeżeli trafię na teleportujące się jaszczurki albo spadających z nieba stormcastów, to mam 2 duże oddziały piechoty, żeby otoczyć nimi najważniejsze modele. Mam dwa latające potwory, żeby łapać szybko znaczniki i móc powalczyć w misji, gdzie bohaterowie scorują objectivy. Mam jedno duże działo, które pozwoli wyeliminować upierdliwego bohatera. Mam jakieś źródło mortal woundów na wypadek czegoś z wysokim savem i przerzutami itp.

Jeżeli chodzi o hordy, to rozsądek sugeruje ograniczenie się do max 2 dużych oddziałów niezależnie od punktów. Bo one są mocne tylko wtedy jeśli mają wsparcie w postaci mystic shielda, inspiring presence, albo tym podobnych umiejętności. A ich dla kilku oddziałów nie wystarczy.

Jak patrzę na tendencję na małe punkty z ostatniego turnieju, to prawie każda armia ma tylko jakiś jeden motyw przewodni i w sumie nic więcej się nie mieści. U mnie to byli kusznicy otoczeni gwardzistami i wspierani przez maga i generała. Groźna, ale dość statyczna bańka i w sumie nie mająca większych szans z przeciwnikami z dobrym savem. U MSZ to były 2 teleprotujące się oddziały i wpierajacy bohaterowie. U Felixa całą rozpiska była zrobiona wokół prima i mortal woundów. W każdym razie każda poza dobrymi stronami miała jakąś dużą wadę i paringi bywały bardzo nierówne. Z drugiej strony, gdyby robić rozpiskę na 1000 ptk bez żadnej synergii, zamysłu, czy motywy przewodniego, to nie miałaby raczej większych szans z innymi.

Jest to oczywiście subiektywne odczucie i ciężko powiedzieć że jakiś format jest lepszy od innego.Sztuka robienia rozpisek na małe punkty jest czymś zupełnie innym niż na duże. A ja jestem za tym by dawać szansę różnym formą gry, a nie ograniczać się wiecznie do małych punktów.

Awatar użytkownika
Szary

Post#80 » pn paź 02, 2017 8:43 pm

xyxel pisze:Nigdy nie grałeś hordą widzę :) Wstaw 2x 40 modeli na takie podstawki, a potem zmieniaj jak będą tereny do omijania, straty, pilne-in, screenowanie bohaterów itd. Nieprzydatne do tej gry. Ja dla skrócenia przestawiam przy ruchuskrajne modele a resztę garściami ale to tylko movement.
Nie, że niechęć do 2000. Poprostu wolałbym na mniejsze punkty. Ciekawiej się gra, bo wybory są trudniejsze i są mniejsze dysproporcje pomiędzy frakcjami.

a co się hordami przejmujesz wystawiasz summonera na vortexie i bye bye xD Elita jedziesz czarami i nawet mój 2+save z przerzutami na nic. właśnie 2k daje większą różnorodność bo więcej można wcisnąć. Np dla mnie rozpiska na 1000 to wystawianie jednostek których normalnie się nie opłaca; rippery, dread na 2000 te jednostki tracą sens przed ripperami łatwo się osłonić, a dread jest zbyt losowy. Co więcej na mniejsze punkty właśnie wychodzą większe dysproporcje armie które mają małe comba niszczą, a armie które się rozkręcają jak masz 5 bohaterów to mogą tylko pojedyncze jednostki rzucać i kombinować coś na siłę.

co do popularności formatu 2k, odkąd rozrasta się scena turniejowa sigmara, a w zasadzie odkąd są punkty zdecydowana większość turniejów jest na 2k i więcej xD Wystarczy pośledzić trochę grupę sigmarową na facebook'u czy to Polską czy zagraniczną. Część nowych allegianców wymaga użycia takiej liczby jednostek że na 1000 tego nie da rady zmieścić a na 1500 będzie siłowo.

Dzisiaj grałem z Felixem i miałem i 40 saurusów i 3 skinków i ustawiałem się wężykiem i kombinowałem jak mogłem żeby nie dać mu miejsca na teleport; Kroak, priest, czarodziej, totem i teleport więc hero phase też nie było krótkie; dwa bastyle do strzelania i skinkami też mi się zdarzyło; Dodatkowo masa myślenia (nie ukrywam spinałem się mocno bo to testy przed wyjazdem) i pogaduch o rozpiskach co wziąć, a czego nie brać i co może nas tam spotkać. Całe spotkanie z rozłożeniem stołu, rozpakowaniem figurek, losowanie scenariusza, wystawienie, rozgrywka (do 4 rundy włącznie graliśmy), spakowanie figurek i terenów, krótka pogadanka i wyjście ze sklepu niecałe 3 godziny zajęło. Dodam jeszcze, że nie miałem żadnych tray'ów.

co do argumentów o studentach, Ci co graja to przychodzą. Osoby które nie przychodzą to staromłotkowi gracze którzy mają mało czasu i przeznaczają go na inne gry jak juz przychodzą grać. Jedyny Que z młodszych zmienił grę.

Co do nowych graczy to mamy trzech Sa Warz ma 2k, Jego kolega (tu przepraszam że imienia nie pamiętam) nie wiem czy ma.
Grucha tez nie wiem, ale chaosu u nas Ci nie brak, sam chętnie udostępnię z tego co mam :)

Dwóch graczy którzy krążą wokół AoS jeszcze na turniej się nie zjawili

I jest jeszcze jeden ale jemu do 1000 jeszcze brakuje chociaż zachęcam bardzo do grania ;)

Podsumowując szybsze granie, wystarczy pamiętać swoją armię. Statystyki nie są trudne do zapamiętania, a pamiętać wystarczy swoją armię. Im mniej się zagląda do podręcznika tym szybciej się gra. Jak grałem z Adenem na 1k punktów bitwy za czasów GH1 to w dwie godziny robiliśmy trzy bitwy do ostatniej tury lub czystego stołu, bo po prostu pamiętaliśmy statystyki jednostek. Granie hordą nie ma problemu, mierzysz kluczowe punkty resztę przepychasz tak żeby się zgadzało najlepszy przykład to Vespan który na 1000 punktów jako pierwszy tak naprawdę grał na hordach goblinów i z tego co pamiętam z poruszaniem nie miał najmniejszego problemu :)
Nawet jak jest dużo czarów czy rzeczy w hero phase jeżeli pamiętasz co robią, na ile trzeba rzucić i jaki mają zasięg to robi się to błyskawicznie.

Co do punktów na następny turniej to zrobi się głosowanie i z głowy, niech lud zadecyduje :D
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika
xyxel

Post#81 » pn paź 02, 2017 9:14 pm

(rozważania pozaturniejowe)
@Szary nie wiem skąd ten zachwyt summonerem na vortexie vs hordy. Gość ma 5 mova, 5 woundów i sejva 6+. Z vortexem kosztuje 220 punktów a czar ma poziomu 8 więc niełatwy (+ dispell) i targetuje tylko jeden, widoczny wrogi oddział. Ile tur przeciwnik ma się wystawiać hordą pod ten czar, żeby się spłacił? 40 Skeleton Warriorów kosztuje 280 punktów heh.
Na hordy najlepsze są debuffy (-1 do hita, itp.)

Na mniejsze punkty wychodzą mniejsze dysproporcje pomiędzy frakcjami? Raczysz żartować. Niektóre frakcje mają bardzo mocne Batalliony i Allegiance Traity, tym silniejsze (albo w ogóle dostępne) im więcej punktów gra.

Awatar użytkownika
Szary

Post#82 » pn paź 02, 2017 9:58 pm

xyxel pisze:(rozważania pozaturniejowe)
@Szary nie wiem skąd ten zachwyt summonerem na vortexie vs hordy. Gość ma 5 mova, 5 woundów i sejva 6+. Z vortexem kosztuje 220 punktów a czar ma poziomu 8 więc niełatwy (+ dispell) i targetuje tylko jeden, widoczny wrogi oddział. Ile tur przeciwnik ma się wystawiać hordą pod ten czar, żeby się spłacił? 40 Skeleton Warriorów kosztuje 280 punktów heh.

Na mniejsze punkty wychodzą mniejsze dysproporcje pomiędzy frakcjami? Raczysz żartować. Niektóre frakcje mają bardzo mocne Batalliony i Allegiance Traity, tym silniejsze (albo w ogóle dostępne) im więcej punktów gra.

Vortex daje Ci dodatkowe +1 do casta nic co chodzi się do niego nie zbliży, a dodatkowo możesz mu dorzucić Shielda ;) Właśnie oglądałem zdjęcia z FaceHammer'a (turniej który odbył się niedawno) i na wielu stołach widziałem summonera na vortexie ;)
Poza tym nie da się mieć jednego rozwiązania na każdą armię.
Dzisiaj gadałem o tym z Felixem i prawdopodobnie jego klasyczna rozpiska jest bardzo dobrą kontrą na rozpiskę gościa który zajął pierwsze miejsce xD

Jeżeli porównujesz armie z compedium do ostatnich to i owszem, ale to czym u nas się gra, radzi sobie :)
SCE nawet komentować nie trzeba
Nurgle twarde jak cholera -1 na całą armię, leczenie, ward'y, dużo woundów i łatwy dmg
Seraphony dostały co chciały
Tzeentch top 5 na każdym turnieju, a ostatnio nie tylko na lataczach
Dark Elfy Lisu pokazał że nie ma problemu
Free people na wcześniej wspomnianym turnieju zajęli 5 miejsce
Szczury mają teraz bardzo ciekawe zabawki
Sylvaneth spadł w pozycji, ale nadal ma co pokazać
Death duchy, wampiry, a nawet horda szkieletów pierwsze dwa są w top 30 (uczestników było 91)
Chaos ogólny nie ma problemu, wojowali na poprzednim turnieju
Khorne - ma zapas co wystawić
Ironjawz - trzecie miejsce i dostali allegiance
Dzikie orki - nadal mają co wystawić
Reszta destruction - Pająki, squigi, mamuty wybór jest ;)
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika
grucha

Post#83 » pn paź 02, 2017 10:13 pm

Szary pisze:
xyxel pisze:(rozważania pozaturniejowe)

8 żeby wycastować, ale balewind vortex dodaje +1 do czarowania i jak to bywa w przypadku Tzeentcha, na polu bitwy często pojawia się LoC, który swoim command ability dorzuca kolejne +1. Nawet jak nie ma LoC'a, w pierwszej turze można wykorzystać ustawione kości z allegiance tzeentcha (np. zużyć niepotrzebne 4 i 3).

Save też 5+ zamiast 6+ ze względu na to, że balewind vortex traktowany jest jako teren. Warto wspomnieć, że magom na balewind vortexie nie grozi combat. Jeśli jako czar z Fate Lore'a summoner wybierze treasonous bond i zwiąże się nim z blue/brimstone horrorami dostaje save'a na 2+ przeciwko zwykłym i śmiertelnym woundom.

Gaunt summoner staje się w zasadzie nieśmiertelnym działkiem, które w jedną turę zabiera połowę oddziału (o ile modele w nim mają po jednym woundzie). O ile nie zaboli to wroga w przypadku clanratów/marauderów/szkieletów/freeguild guardów, to już przeciwko np. Saurus Guardom/Stormverminom/jakiejkolwiek elitarnej jednostce z jedno woundowymi modelami może to zaboleć.

Awatar użytkownika
grucha

Post#84 » pn paź 02, 2017 10:17 pm

Jeśli chodzi o mnie i sprawy punktowe - do rozpiski na 2000 brakuje mi jeszcze 10 blightkingów i obawiam się, że ze względu na to, że wykańczam mieszkanie, nie znajdę piniondzów na taki zakup. Chętnie zagram za to na 1500.

Awatar użytkownika
Szary

Post#85 » pn paź 02, 2017 10:20 pm

grucha pisze:Jeśli chodzi o mnie i sprawy punktowe - do rozpiski na 2000 brakuje mi jeszcze 10 blightkingów i obawiam się, że ze względu na to, że wykańczam mieszkanie, nie znajdę piniondzów na taki zakup. Chętnie zagram za to na 1500.

Da się załatwić proxy za te 10 blight'ów ;)
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika
grucha

Post#86 » pn paź 02, 2017 10:54 pm

Szary pisze:
grucha pisze:Jeśli chodzi o mnie i sprawy punktowe - do rozpiski na 2000 brakuje mi jeszcze 10 blightkingów i obawiam się, że ze względu na to, że wykańczam mieszkanie, nie znajdę piniondzów na taki zakup. Chętnie zagram za to na 1500.

Da się załatwić proxy za te 10 blight'ów ;)

O! To super!

W takim razie piszę się na 2000 :)

Awatar użytkownika
xyxel

Post#87 » pn paź 02, 2017 11:56 pm

Dobrze. Jak zdążę pomalować to wezmę specjalnie dla was Gaunt Summonera na Vortexie, tylko proszę mi do niego nie strzelać, nie czarować, nie dispelować jego czarów, nie zabić go zanim nie wysumonuje Vortexa itd.
I oczywiście trafie na kuszników Vespana, strzelające treemeny Grojszka, komety Felixa, laser-dinozaura Seraphonów i .... zaraz, przecież to połowa graczy u nas. :shock:

Awatar użytkownika
Szary

Post#88 » wt paź 03, 2017 6:34 am

xyxel pisze:Dobrze. Jak zdążę pomalować to wezmę specjalnie dla was Gaunt Summonera na Vortexie, tylko proszę mi do niego nie strzelać, nie czarować, nie dispelować jego czarów, nie zabić go zanim nie wysumonuje Vortexa itd.
I oczywiście trafie na kuszników Vespana, strzelające treemeny Grojszka, komety Felixa, laser-dinozaura Seraphonów i .... zaraz, przecież to połowa graczy u nas. :shock:

No to 50% szans :D to tak jak rzut na 4+ :D
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika
Grojszek

Post#89 » wt paź 03, 2017 8:46 am

xyxel pisze:Dobrze. Jak zdążę pomalować to wezmę specjalnie dla was Gaunt Summonera na Vortexie, tylko proszę mi do niego nie strzelać, nie czarować, nie dispelować jego czarów, nie zabić go zanim nie wysumonuje Vortexa itd.

Nie martw się na treemeny nie trafisz bo będą szczury. No najwyżej na 6 stormfiendow :P

Awatar użytkownika

Post#90 » wt paź 03, 2017 8:51 am

To ja też wezmę jednego gaunta albo i dwa.

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Vespan

Post#91 » wt paź 03, 2017 11:24 am

Xyxel, ilość moich kuszników na 1000 ptk i 2000 ptk zostaje dokładnie taka sama. A masz więcej możliwości żeby coś na nich znaleźć. Poza tym najlepszy sposób na kuszników, to zabić generała. To czego się najbardziej boję przeciw Felixowi.

Awatar użytkownika
grucha

Post#92 » wt paź 03, 2017 11:28 am

Vespan pisze:Xyxel, ilość moich kuszników na 1000 ptk i 2000 ptk zostaje dokładnie taka sama. A masz więcej możliwości żeby coś na nich znaleźć. Poza tym najlepszy sposób na kuszników, to zabić generała. To czego się najbardziej boję przeciw Felixowi.

Gaunt summoner jest idealny na kuszników. Wybijając ich połowę przy pierwszym czarze nie tylko inkasuje 150 pkt. ale przy okazji pozbawia Cię możliwości podwójnego strzału...

Chciałem spróbować dać wojownikom chaosu broń dwuręczną, ale przy takiej ilości mortal woundów, chyba jednak zostanę przy tarczach :)

Wróć do „Turnieje i granie zorganizowane”