Wrocławska Nauka grania - miniturniej Age Of Sigmar "Pierwszy Krok" - 01.07 niedziela

Daty turniejów i umawianie się na wyjazdy
Awatar użytkownika
Szary

Wrocławska Nauka grania - miniturniej Age Of Sigmar "Pierwszy Krok" - 01.07 niedziela

Post#1 » wt cze 19, 2018 6:43 am

Serdecznie zapraszam na naukę grania Age of Sigmar 2ed. :D

Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (168.61 KiB) Przejrzano 1240 razy

WPISOWE
Spotkanie ma status turnieju sponsorowanego. W trakcie zabawy uczestnicy zobowiązani są do dokonania zakupów na kwotę minimum 20 zł, zgodnie z regulaminem sklepu Bolter.
Na standardowe produkty GW przysługuje zniżka:
15% LUB
10% i standardowy napój GRATIS
Gracz wybiera co woli.

Pozostałe produkty (nie-Gw):
brak ekstra zniżki, ale napój w cenie
Ważna uwaga: nowości premierowe nie mogą być wejściówką

PLAN SPOKTANIA

Gramy trzy bitwy w następujących przedziałach czasowych:
10:15 - 12:30 - I Bitwa
12:45 - 15:00 - II Bitwa
15:15 - 17:30 - III Bitwa
Rezerwa czasowa: dodatkowe 30 min

BUDOWA ARMII

Rozpiski tworzymy zgodnie z zasadami Matched Play z podręcznika General's Hanbook 2018. Maksymalna wartość punktowa wynosi 1000 pkt z limitami poszczególnych jednostek przyjętymi dla bitew na 1000 pkt. Gramy na małych stołach.

Rozpisek nie trzeba wysyłać, choć jak ktoś chce się upewnić czy jego rozpiska nie łamie jakiś zasad to może wstawić lub wysłać mi ;)

Podstawowe zasady które bardzo ładnie wyjaśniają podstawowe mechaniki gry można znaleźć tutaj:
https://ageofsigmar.com/wp-content/uploads/sites/12/2018/06/AoS_Rules-ENG.pdf
(tak tu jest więcej niż dawne 4 strony :D )

Gramy wyłącznie na core rules i to co się znajduje (znajdzie) w General's Hanbook 2018.
GH wychodzi 30.06, ale mam nadzieję, że zdążymy ogarnąć nowości, szczególnie, że wiele punktów można znaleźć ;)

Ja będę sędziował i pomagał wam z zasadami, także jeżeli ktoś jest kompletnie nowy to może się nie martwić.
Gramy bez spiny, małe punkty, będzie dużo czasu na każdą bitwę ;)

Jeżeli ktoś nie ma armii a chciałby wziąć udział w tym wydarzeniu to mam trzy armie (seraphons, death, chaos), mogę ze sobą coś spakować i pożyczyć na czas turnieju ;)

SCENARIUSZE

scenariusze będziemy losować z nowego General's Handbook'a prawdopodobnie dwa odświeżone i jeden nowy zagramy :)

WYŁONIENIE ZWYCIĘZCY

1. Major Victory - 4 DP dla zwycięzcy (+MP za zabite jednostki przeciwnika)
2. Minor Victory - 3 DP dla zwycięzcy i 1 DP dla przegranego (+MP za zabite jednostki przeciwnika)
3. Draw - 2 DP dla obu graczy (+MP za zabite jednostki przeciwnika)

DP - Duże Punkty
MP - Małe Punkty

MP liczone są za każde minimum podane w podręczniku Generals Handbook 2018 (przykładowo dla jednostki Liberators minumum to 5 modeli za 100 MP). W przypadku odniesienia porażki gracz wciąż może otrzymać 1 DP, jeśli udało mu się zniszczyć całą armię przeciwnika. Zwycięży ten, kto zdobędzie największą ilości DP. Jeśli gracze zdobędą identyczną ilość DP, o ich miejscu w trunieju będzie decydować ilość MP.

zabite jednostki z summoningu dają normalnie punkty za ich zabicie, ale jest limit. Nie można uzbierać więcej małych punktów niż format w którym gramy. (Testowe zasady do następnego turnieju może ulec zmianie ;) )

Za wybicie wszystkich jednostek wroga z rozpiski tzw. "stół" przyznawany jest maks małych punktów niezależnie od ilości wystawionych (czyli za wybicie rozpiski na 960, gracz który zrobił stół otrzymuje 1000 MP)

LISTA UCZESTNIKÓW (Limit miejsc: 12)(ale może się zwiększy)
Sędzia Szary
1. Sa Warz
2. Que
3. Eddie
4. Mr. Nemo
5. MSZ
6. Michał
7. Grucha
8. VanTroff
9. Grojszek
10. Jack Felix
11. Paweł
12. Remki
(bye)13. Muotek The Miniature
Rezerwa:
14. Michał
15. CatFishOfDoom
16. Emilia
17.Grzesiek
Jakby byli jeszcze jacyś chętni to zapraszamy, kto wie może jakieś miejsce się zwolni :)

Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane :)
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2018 8:34 am przez Szary, łącznie zmieniany 8 razy.
"The stars change.
The skies burn.
The war remains the same."
~ Takatakk, Skink Starpriest

Awatar użytkownika
Que

Re: Wrocławska Nauka grania - miniturniej Age Of Sigmar "Pierwszy Krok" - 01.07 niedziela

Post#2 » wt cze 19, 2018 6:46 am

Zgłaszam się :)

Awatar użytkownika
EddieWouldGo

Re: Wrocławska Nauka grania - miniturniej Age Of Sigmar "Pierwszy Krok" - 01.07 niedziela

Post#3 » wt cze 19, 2018 10:08 am

Ja też będę:)

Mr Nemo

Post#4 » wt cze 19, 2018 10:18 am

Pojawie sie :)

Awatar użytkownika
MSZ

Post#5 » wt cze 19, 2018 10:21 am

Ja i Grojszek również będziemy

Awatar użytkownika
grucha

Post#6 » wt cze 19, 2018 11:05 am

Zgłaszam się :)

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#7 » wt cze 19, 2018 11:22 am

Zgłaszam się.

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#8 » wt cze 19, 2018 1:33 pm

Będę :D

Awatar użytkownika
Paweł

Post#9 » wt cze 19, 2018 2:56 pm

Ja tez!

Awatar użytkownika
Grojszek

Post#10 » wt cze 19, 2018 3:01 pm

Ej no czemu nie zostałam dopisana do listy po deklaracji MSZ że będę? Co to za dyskryminacja

Awatar użytkownika
Jack_Felix

Post#11 » wt cze 19, 2018 3:31 pm

Grojszek pisze:Ej no czemu nie zostałam dopisana do listy po deklaracji MSZ że będę? Co to za dyskryminacja

Bo od dzisiaj Michał to Michał, a MSZ to TY, przynajmniej według Szarego xDDD
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2018 6:22 pm przez Jack_Felix, łącznie zmieniany 1 raz.

Remki

Post#12 » wt cze 19, 2018 3:32 pm

Hej, chciałbym się zapisać jako kompletnie nowy - jeszcze ani razu nie grałem w AOS :P

Awatar użytkownika
Szary

Post#13 » wt cze 19, 2018 5:48 pm

Grojszek pisze:Ej no czemu nie zostałam dopisana do listy po deklaracji MSZ że będę? Co to za dyskryminacja

Przepraszam, patrzyłem po zdjęciach xD
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika

Post#14 » wt cze 19, 2018 11:41 pm

A scenariusze jakie?
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Que

Post#15 » śr cze 20, 2018 2:09 pm

à propos scenariuszy to ja wnioskuję o 2 nowe jeden odświeżony, a odpowiadając, spekulacją, na pytanie Avatara to Szary czeka aż bd miał dostęp do GH z decyzją :)

Awatar użytkownika
Muotek The Miniature

Post#16 » śr cze 20, 2018 4:58 pm

To ja w razie czego też bym chętnie spróbował swoich sił :D

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
BOLTER.pl

Post#17 » czw cze 21, 2018 11:57 am

Obrazek

UWAGA!

Od 1 lipca zaczynamy na turniejach akcję "TOKEN" :)

Co to oznacza?

Każdy gracz turniejowy otrzymuje u nas JEDNĄ pieczątkę, czyli właśnie token w programie lojalnościowym.
Pieczątka nabijana jest na koniec turnieju po rozegraniu wszystkich bitew (przyznany bye liczy się jak rozegrana bitwa) :)
Jak działa program lojalnościowy można dowiedzieć się tu

Sędziowie turniejowi (grający i niegrający) są nagradzani w ten sposób również, ale na własnych specyficznych zasadach ;)

NIE MUSICIE NIC ROBIĆ. PO PROSTU GRAJCIE :D

Awatar użytkownika
Que

Post#18 » sob cze 23, 2018 11:46 am

Allegiance: Nighthaunt

Leaders
KoS on Steed(140)
-General
-Artifact: Slither (przed pile-in wybieram model w 1' i jeśli rzucę więcej niż jest W to jest slain)
-Trait: Ruler of the Spirit Host (przywraca d3 straconych summonable modeli do unitu w 9" (nie wholly)
Guardian of Souls (140)
-Lore of the Underworld: Shademist (CV6, mój unity ww 12" jest -1 do wounda {tj trudniej go zranić o 1})
Spirit Torment (120)

Battleline
3 x Spirit Hosts (120)
20 x Chainrasps (160)
10 x Hexwraiths (320)

Total: 1000 / 2000
Allies: 0 / 400
Wounds: 64
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2018 6:00 pm przez Que, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
grucha

Post#19 » sob cze 23, 2018 2:43 pm

Allegiance: Tzeentch

Leaders
Curseling, Eye of Tzeentch (160)
- General
- Trait: Arcane Sacrifice
- Lore of Fate: Bolt of Tzeentch
Daemon Prince Of Tzeentch (160)
- Hellforged Sword
- Fly
- Artefact: Phantasmal Weapons
- Lore of Change: Arcane Transformation

Battleline
30 x Tzaangors (480)
- 6x Pair of Savage Blade
- 12x Savage Greatblade
- 12x Savage Blade & Arcanite Shield
10 x Pink Horrors Of Tzeentch (200)
- Lore of Change: Unchecked Mutation

Total: 1000 / 1000
Allies: 0 / 400
Wounds: 83
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2018 5:29 pm przez grucha, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
EddieWouldGo

Post#20 » sob cze 23, 2018 5:27 pm

No to ja też:

Allegiance: Destruction
LEADERS

Troggoth Hag (360)
General
Command Trait : Wild Fury
Artefact : Battle Brew

Butcher (140)
Artefact : Battered Talisman

UNITS
20 x Gitmob Grots (100) -Spears & Shields
10 x Orruks (90) -Choppas & Shields
4 x Mournfang Pack (320) -Gargant Hackers
TOTAL: 1010/1000 WOUNDS: 77
LEADERS: 2/4 BATTLELINES: 2 (2+) BEHEMOTHS: 1/2 ARTILLERY: 0/2
ALLIES: 0 / 200

Orruki spadają o 10 w punktach, więc akurat 1000 pkt jest.

Awatar użytkownika
MSZ

Post#21 » sob cze 23, 2018 6:16 pm

Allegiance: Seraphon

Leaders
Slann Starmaster (260)
- General
- Trait: Great Rememberer 
- Artefact: Incandescent Rectrices 
Engine of the Gods (220)
Engine of the Gods (220)

Battleline
5 x Saurus Knights (90)
- Blades
5 x Saurus Knights (90)
- Blades
5 x Saurus Knights (90)
- Blades

Total: 970 / 1000
Allies: 0 / 200
Wounds: 57

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka

Mr Nemo

Post#22 » ndz cze 24, 2018 6:03 pm

Allegiance: Legion of Sacrament

Leaders
Arkhan The Black Mortarch of Sacrament (320)
- General
- Lore of the Dead: Amaranthine Orb (Vampires)
Necromancer (110)
- Artefact: Shroud of Darkness
- Lore of the Deathmages: Overwhelming Dread
Necromancer (110)
- Lore of the Deathmages: Fading Vigour

Battleline
40 x Skeleton Warriors (280)
- Ancient Spears
5 x Dire Wolves (60)
5 x Dire Wolves (60)
5 x Dire Wolves (60)

Allies: 0 / 200
Wounds: 91

Awatar użytkownika
CatfishOfDoom

Post#23 » ndz cze 24, 2018 6:10 pm

Zgłaszam się.
Miałby ktoś pożyczyć leśnych elfów żeby uzupełnić starter Sylvaneth do 1000pnkt? Jeśli tak to zgłaszam jeszcze Emilię.

Jeszcze pytanie o builder. Jak biorę nocne gobliny to leśne na pająkach to najemnicy (te 400pnkt do wykorzystania)?

Awatar użytkownika
Grojszek

Post#24 » ndz cze 24, 2018 6:20 pm

Ja mogę pożyczyć sylvanethowe driady/treelordy/spit revenantow i inne takie (niestety driady wciąż mam na kwadratach ale to nie powinien być problem u nas na turnieju)

Awatar użytkownika
Szary

Post#25 » ndz cze 24, 2018 10:34 pm

CatfishOfDoom pisze:Zgłaszam się.
Miałby ktoś pożyczyć leśnych elfów żeby uzupełnić starter Sylvaneth do 1000pnkt? Jeśli tak to zgłaszam jeszcze Emilię.

Jeszcze pytanie o builder. Jak biorę nocne gobliny to leśne na pająkach to najemnicy (te 400pnkt do wykorzystania)?

przypomnę tylko, że mogę wpisać na rezerwę jedynie :)

a na pytanie o builder gobliny i tak nie mają własnego allegiancu więc możesz grać jako destruction i wtedy wszystko z destruction możesz mieszać :)
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika
CatfishOfDoom

Post#26 » ndz cze 24, 2018 10:45 pm

Szary pisze:

a na pytanie o builder gobliny i tak nie mają własnego allegiancu więc możesz grać jako destruction i wtedy wszystko z destruction możesz mieszać :)

Dzięki za info =]

A jak działa ta rezerwa? Przychodzimy i jak się da to gramy, czy jakoś wcześniej będzie info kto przychodzi?

Awatar użytkownika
Szary

Post#27 » ndz cze 24, 2018 10:48 pm

CatfishOfDoom pisze:
Szary pisze:

Dzięki za info =]

A jak działa ta rezerwa? Przychodzimy i jak się da to gramy, czy jakoś wcześniej będzie info kto przychodzi?

My mamy przydzielone 12 miejsce + bye czyli 13 osób gra na 100%. W czasie naszego grania trwa też inny turniej, jeżeli tam się zjawi mniej osób niż mają przydzielonych miejsc to chętnie przygarniemy kolejne stoliki ^^

ale spokojnie pod koniec lipca będzie kolejny turniej tym razem na więcej osób ;)
"The stars change.
The skies burn.

Awatar użytkownika
Que

Post#28 » pt cze 29, 2018 11:25 am

Eddie, chyba musisz zmiany w rozpie przeprowadzić, bo wiedźma podrożała o 20p :P

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#29 » pt cze 29, 2018 11:45 am

Muszę niestety się wycofać, nie zdążę złożyć krasnali :(

Awatar użytkownika
Grojszek

Post#30 » pt cze 29, 2018 1:52 pm

Allegiance: Daughters Of Khaine
- Temple: Hagg Nar

Leaders
Bloodwrack Shrine (220)
- General
Hag Queen (60)
Morathi High Oracle of Khaine (480)

Battleline
5 x Blood Sisters (140)
10 x Witch Aelves (100)
- Pairs of Sacrificial Knives

Wounds: 44

Jeszcze tylko muszę artefakty itp wybrać :P

Grzesiek

Post#31 » pt cze 29, 2018 3:02 pm

Jeśli jest jeszcze możliwość to dopisałbym się do listy rezerwowej.

Awatar użytkownika
EddieWouldGo

Post#32 » sob cze 30, 2018 1:58 pm

:roll:
Que pisze:Eddie, chyba musisz zmiany w rozpie przeprowadzić, bo wiedźma podrożała o 20p :P

Ale...ale....głupie dżidabelju:) W takim razie zamiast butchera będzie firebelly, on akurat spadł o 20.
A przy okazji, czy ktoś widział już nowa tabele z
rozmiarami podstawek? Niektóre sà zupełnie z czapy typu zwykłe ogry na 50mm, mam nadziejē że będzie do tego jakaś errata.

EDIT:
Albo jeszcze inaczej:
Allegiance: Destruction
LEADERS
Troggoth Hag (360) - General
UNITS
4 x Mournfang Pack (320) -Gargant Hackers
40 x Gitmob Grots (200) -Spears & Shields
20 x Gitmob Grots (100) -Spears & Shields
TOTAL: 980/2000 WOUNDS: 100
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2018 5:40 pm przez EddieWouldGo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MSZ

Post#33 » sob cze 30, 2018 3:26 pm

No akhelian allopex powinien według nich być na 75mm a sprzedają z 90 ... ;)

EDIT: Zamieścili już poprawioną listę podstawek

Awatar użytkownika

Post#34 » ndz lip 01, 2018 7:28 pm

Wrażenia? Opinie? Wnioski?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Szary

Post#35 » ndz lip 01, 2018 9:47 pm

Wszystkim dziękuję za przybycie, w szczególności nowym graczom :D Mam nadzieję, że nauka grania w formie mini-turnieju nie była straszna i zobaczymy się na kolejnych turniejach :D
Wyniki poniżej, a wszystkich już teraz ponownie zapraszam na kolejny turniej, który odbędzie się pod koniec lipca dokładne info już wkrótce :)
NaukaGRaniaWyniki.png
NaukaGRaniaWyniki.png (15.26 KiB) Przejrzano 683 razy
"The stars change.
The skies burn.

Grzesiek

Re: Wrocławska Nauka grania - miniturniej Age Of Sigmar

Post#36 » wt lip 03, 2018 10:45 am

Avatarofhope pisze:Wrażenia? Opinie? Wnioski?

Był to mój pierwszy turniej AoS, więc nie mam porównania jak było poprzednio. Pierwszy raz grałem też IDK.

Turniej fajny. Duża frekwencja i fajna atmosfera.
Mimo, że turniej wygrałem nikt nie narzekał na przegięcie IDK. Pomogło na pewno to, że mało kto wie jak do końca grać przeciw IDK. Defensywne węgorze dużo tutaj ugrały (save 3+, przerzuty jedynek no i dobre rzuty) ze wsparciem żółwia.

Było troche narzekań na Serafonów, którzy w jednej bitwie przywołali w sumie chyba 760 dodatkowych punktów, bo chyba nikt nie miał dobrego sposobu na zdjecie Slanna.

W kolejnym turnieju mają dojść Endless Spelle więc też może być wesoło. :)

Moja rozpiska:

Allegiance: Idoneth Deepkin
- Enclave: Ionrach
Akhelian King (240)
- General
- Trait: Emissary of the Deep Places
- Artefact: Sanguine Pearl
Isharann Tidecaster (100)
- Lore of the Deeps: Steed of Tides
3 x Akhelian Ishlaen Guard (140)
10 x Namarti Thralls (140)
Akhelian Leviadon (380)

Extra Command Points: 0
Wounds: 50

Awatar użytkownika
MSZ

Post#37 » wt lip 03, 2018 10:50 am

No Seraphoni są teraz naprawdę bardzo mocni. W bitwie z Death przywołałem 780 pkt a w ostatniej turze gdyby było po co (miałem za daleko Slannem do przeciwnika) mógłbym jeszcze przywołać EoTG do sumarycznie 1000pkt. Podejrzewam że niedługo znerfią :P

Wróć do „Turnieje i granie zorganizowane”