Duardin. (artykuł chaosu słów kilka)

Rozterki rozpiskowe
Awatar użytkownika
compomite

Duardin. (artykuł chaosu słów kilka)

Post#1 » ndz wrz 24, 2017 10:06 pm

"Zazwyczaj jest tak : że nie masz prawa oczekiwać
że ktoś cię będzie uczył."

---

moje posty mają może czasem dziwny tytuł, ale to dlatego że staram się 'napisać ciekawy artykuł'.

W fantasy , możesz łatwo zagrać Stormcastami, Kharadron, Fyreslayer. każda z tych armii 'jest w miarę "jakby samodzielna - i jednostki są mocne"

trudniej jest grać duardin-disposessed , aelves , free people, albo seraphon (albo leśne elfy, Wanderers Sylvaneth)

Ten post jest właśnie dla ludzi którzy chcieli by zbierać krasnoludy - zwykła rasa duardin.

---

Nieważne jaką grasz armią - jeśli zbierasz fantasy - 'to najpierw kup najbardziej klimatyczne, najbardziej atrakcyjne jednostki - a potem się zastanawiaj "czy są efektywne'

jeśli czegoś jest dużo, to jest to atrakcyjne. tak trzeba wybierać armię. IMaO (in my opinion)

fantasy to nie 40tka - nie wczytuj się w statsy. fantasy to 'brutalna walka wręcz - nie ma zbyt wiele taktyki'.

niestety , fantasy jest trudna. 'od fantasy naprawdę można zgłupieć - i to jest też moja rada "jeśli nie zbierasz 40tki , to zacznij - jest dużo nowych ras. 40tka forever.

---

To też zabawne - nie mogłem znaleźć Warscrolli do Disposessed. (każda większa frakcja miała swoją ksiażkę - krasnoludy nie)

Oczywiście - jednostki są w Battletome Order , warscrolle do (starych jednostek jak flame cannon też są , ale gdzie indziej) , oraz np Traity - są dopiero teraz w General's Handbook 2017.

Niestety ! 'battle scribe powala, w fantazy jest bezużyteczny'. można losowo wybrać jednostkę, porównać koszt z Warscroll Builderem (https://www.warhammer-community.com/warscroll-builder/) i : zaskoczenie 'prawie nic się nie zgadza'.

w disposessed, ani wartości punktowe, ani prawie nic - w battle scribe , nie pasuje do 'Warscroll buildera'.

może ktoś rozwiąże zagadkę i mi powie 'skąd się wzięła lista Behemotów (w BS) ? skoro na Warscroll builderze , chyba żadna armia poza Serapon nie ma 'samodzielnego Behemota i jest tylko 'jakiś carminowy smok.. ' , nawet nie wiadomo w 'której frakcji'

// a przy okazji, "O wilku mowa, o Smoku mówienie" - mam smoka i muszę go skonwertować , może ktoś umie i mi pomoże ?

---

Więc : jeśli chcesz grać krasnoludami , to musisz mieć tylko te dwie strony (może nikt się nie obrazi że kopiuję tu tylko dwie stroniczki z Artefaktami)

Obrazek

mogę tylko powiedzieć 'że Krasnoludy są całkiem Zaje..iste. absolutnie. bardzo silne. można liczyć że po prostu - będą się bić naparzać i tłuc, do upadłego.

Artefakty są niezwykle ważne - i dwor fy, mają 'całkiem zaje..iste' artefakty.

oto one :

Obrazek

Cała reszta jest w Battltome Order (niektóre warscrolle są na Lexicanum).

Właściwie mówię to dlatego - że Całą Armię trzeba sobie i tak - kupić - więc po co kupować kota w worku - można zobaczyć - prosto dwie stroniczki z Traitami. (jeśli ktoś chce sprawdzić czy krasnoludy są mocne - to dla tych którzy nie wiedzą "czy to fajna armia" - trzeba czytać Order Battletome'.

---

kiedy 'czytamy' Warscroll buildera - to widzimy 'że za 30 Longbeardów (a sa cholernie mocni, łącznie z tym , że mogą Zasłonić się tarczami (wszystkie disposessed) , zawsze zdają Morale na 1,2,3 będą stać do końca Stubborn, albo Grudgebound - Ancient grudge , disposessed przerzucają 1ki przy rzutach na trafienie) - i są łatwi w punktach tylko 300 punktów za 30tu.

jeśli się zobaczy - ile defensywnych zdolności mają krasnoludy - aż można się pogubić.

---

"wszystko w fantasy (whfb) jest jakoś chaotycznie rozmieszczone. trudno się zorientować - gdzie co jest.. "

Nie mogę wziąść do armii Duardin - phoenix temple albo eldritch council ? (rada Eldritch)

Nie mogę wziąść do armi Free people - Wanderers albo Sylvaneth ? (silva - leśni)

Nie mogę Wziąść do armi Darkling Covens - Seraphon ? (serpent , smok wąż)

'No to muszę złożyć drugą armię.. '

" - Mateusz !

- co kurwa !

- mateusz, ty nie masz tyle Siły - żeby móc udowodnić - że twoje chamstwo opiera się na prawdzie.. "

"Naprawdę wolę 40tkę" (jak ktoś wie , jak zrobić , trochę skonwertować Prawie Skończonego , Carmine Dragona , to bardzo będę wdzięczny)"

Wziąść. Braść.
Napisz post jeszcze raz, najlepiej z poszanowaniem czytelnika. Mało osób rozumie przekaz myśli.
SamboR
"Jeśli nie grasz w 40tkę to powinieneś zacząć"

Awatar użytkownika

Re: Duardin. (artykuł chaosu słów kilka)

Post#2 » ndz wrz 24, 2017 10:33 pm

A przepraszam, o czym ten post powyżej jest?

I oprócz tych dwóch stron, które skopiowałeś, potrzeba jeszcze co najmniej jednej z kosztami punktowymi.
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Artois

Post#3 » pn wrz 25, 2017 9:26 am

A przepraszam, o czym ten post 2 posty powyżej jest? :twisted:

Awatar użytkownika

Post#4 » pn wrz 25, 2017 7:36 pm

compomite pisze:"

moje posty mają może czasem dziwny tytuł, ale to dlatego że staram się 'napisać ciekawy artykuł'.

A tak nawiasem. To staranie się, karniści określiliby jako "usiłowanie nieudolne". :)
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#5 » wt wrz 26, 2017 7:52 am

Tak 'piszesz' bo nie rozumiesz artykułu - nie grasz zwykłymi dorf ' ami "duardin-disposessed -" czytasz Chaos battletome (Grand Alliance Chaos).

Lepiej zbieraj 40tkę - jest prostsza bardziej. W Fantasy (wHFb) jest łatwo w punktach - ale trudno w tworzeniu listy.

Awatar użytkownika

Post#6 » wt wrz 26, 2017 8:14 am

Co Ty piszesz jak nie grasz w to. Aos (ageofsigmar). Łatwo w Kow dopiero mają dorfy duradiny.

Tam nawet rozpisek nie trzeba (army list).

A i tak Zazwyczaj jest tak : że nie masz prawa oczekiwać
że ktoś cię będzie uczył.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Dobra, pośmialiśmy się i wystarczy. SamboR

Emperor of Mankind

Wróć do „Rozpiski”