Duardin. (artykuł chaosu słów kilka)

Rozterki rozpiskowe
Awatar użytkownika
compomite

Duardin. (artykuł chaosu słów kilka)

Post#1 » ndz wrz 24, 2017 10:06 pm

"Zazwyczaj jest tak : że nie masz prawa oczekiwać
że ktoś cię będzie uczył."

---

moje posty mają może czasem dziwny tytuł, ale to dlatego że staram się 'napisać ciekawy artykuł'.

W fantasy , możesz łatwo zagrać Stormcastami, Kharadron, Fyreslayer. każda z tych armii 'jest w miarę "jakby samodzielna - i jednostki są mocne"

trudniej jest grać duardin-disposessed , aelves , free people, albo seraphon (albo leśne elfy, Wanderers Sylvaneth)

Ten post jest właśnie dla ludzi którzy chcieli by zbierać krasnoludy - zwykła rasa duardin.

---

Nieważne jaką grasz armią - jeśli zbierasz fantasy - 'to najpierw kup najbardziej klimatyczne, najbardziej atrakcyjne jednostki - a potem się zastanawiaj "czy są efektywne'

jeśli czegoś jest dużo, to jest to atrakcyjne. tak trzeba wybierać armię. IMaO (in my opinion)

fantasy to nie 40tka - nie wczytuj się w statsy. fantasy to 'brutalna walka wręcz - nie ma zbyt wiele taktyki'.

niestety , fantasy jest trudna. 'od fantasy naprawdę można zgłupieć - i to jest też moja rada "jeśli nie zbierasz 40tki , to zacznij - jest dużo nowych ras. 40tka forever.

---

To też zabawne - nie mogłem znaleźć Warscrolli do Disposessed. (każda większa frakcja miała swoją ksiażkę - krasnoludy nie)

Oczywiście - jednostki są w Battletome Order , warscrolle do (starych jednostek jak flame cannon też są , ale gdzie indziej) , oraz np Traity - są dopiero teraz w General's Handbook 2017.

Niestety ! 'battle scribe powala, w fantazy jest bezużyteczny'. można losowo wybrać jednostkę, porównać koszt z Warscroll Builderem (https://www.warhammer-community.com/warscroll-builder/) i : zaskoczenie 'prawie nic się nie zgadza'.

w disposessed, ani wartości punktowe, ani prawie nic - w battle scribe , nie pasuje do 'Warscroll buildera'.

może ktoś rozwiąże zagadkę i mi powie 'skąd się wzięła lista Behemotów (w BS) ? skoro na Warscroll builderze , chyba żadna armia poza Serapon nie ma 'samodzielnego Behemota i jest tylko 'jakiś carminowy smok.. ' , nawet nie wiadomo w 'której frakcji'

// a przy okazji, "O wilku mowa, o Smoku mówienie" - mam smoka i muszę go skonwertować , może ktoś umie i mi pomoże ?

---

Więc : jeśli chcesz grać krasnoludami , to musisz mieć tylko te dwie strony (może nikt się nie obrazi że kopiuję tu tylko dwie stroniczki z Artefaktami)

Obrazek

mogę tylko powiedzieć 'że Krasnoludy są całkiem Zaje..iste. absolutnie. bardzo silne. można liczyć że po prostu - będą się bić naparzać i tłuc, do upadłego.

Artefakty są niezwykle ważne - i dwor fy, mają 'całkiem zaje..iste' artefakty.

oto one :

Obrazek

Cała reszta jest w Battltome Order (niektóre warscrolle są na Lexicanum).

Właściwie mówię to dlatego - że Całą Armię trzeba sobie i tak - kupić - więc po co kupować kota w worku - można zobaczyć - prosto dwie stroniczki z Traitami. (jeśli ktoś chce sprawdzić czy krasnoludy są mocne - to dla tych którzy nie wiedzą "czy to fajna armia" - trzeba czytać Order Battletome'.

---

kiedy 'czytamy' Warscroll buildera - to widzimy 'że za 30 Longbeardów (a sa cholernie mocni, łącznie z tym , że mogą Zasłonić się tarczami (wszystkie disposessed) , zawsze zdają Morale na 1,2,3 będą stać do końca Stubborn, albo Grudgebound - Ancient grudge , disposessed przerzucają 1ki przy rzutach na trafienie) - i są łatwi w punktach tylko 300 punktów za 30tu.

jeśli się zobaczy - ile defensywnych zdolności mają krasnoludy - aż można się pogubić.

---

"wszystko w fantasy (whfb) jest jakoś chaotycznie rozmieszczone. trudno się zorientować - gdzie co jest.. "

Nie mogę wziąść do armii Duardin - phoenix temple albo eldritch council ? (rada Eldritch)

Nie mogę wziąść do armi Free people - Wanderers albo Sylvaneth ? (silva - leśni)

Nie mogę Wziąść do armi Darkling Covens - Seraphon ? (serpent , smok wąż)

'No to muszę złożyć drugą armię.. '

" - Mateusz !

- co kurwa !

- mateusz, ty nie masz tyle Siły - żeby móc udowodnić - że twoje chamstwo opiera się na prawdzie.. "

"Naprawdę wolę 40tkę" (jak ktoś wie , jak zrobić , trochę skonwertować Prawie Skończonego , Carmine Dragona , to bardzo będę wdzięczny)"

Wziąść. Braść.
Napisz post jeszcze raz, najlepiej z poszanowaniem czytelnika. Mało osób rozumie przekaz myśli.
SamboR

Awatar użytkownika

Re: Duardin. (artykuł chaosu słów kilka)

Post#2 » ndz wrz 24, 2017 10:33 pm

A przepraszam, o czym ten post powyżej jest?

I oprócz tych dwóch stron, które skopiowałeś, potrzeba jeszcze co najmniej jednej z kosztami punktowymi.
"Fani", którzy przez tydzień dywagowali nad tym, czy mag może przywalić firebalem z wnętrza zamkniętego pojazdu...

Raziel

Awatar użytkownika
Artois

Post#3 » pn wrz 25, 2017 9:26 am

A przepraszam, o czym ten post 2 posty powyżej jest? :twisted:

Awatar użytkownika

Post#4 » pn wrz 25, 2017 7:36 pm

compomite pisze:"

moje posty mają może czasem dziwny tytuł, ale to dlatego że staram się 'napisać ciekawy artykuł'.

A tak nawiasem. To staranie się, karniści określiliby jako "usiłowanie nieudolne". :)
"Fani", którzy przez tydzień dywagowali nad tym, czy mag może przywalić firebalem z wnętrza zamkniętego pojazdu...

Raziel

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#5 » wt wrz 26, 2017 7:52 am

Tak 'piszesz' bo nie rozumiesz artykułu - nie grasz zwykłymi dorf ' ami "duardin-disposessed -" czytasz Chaos battletome (Grand Alliance Chaos).

Lepiej zbieraj 40tkę - jest prostsza bardziej. W Fantasy (wHFb) jest łatwo w punktach - ale trudno w tworzeniu listy.

Awatar użytkownika

Post#6 » wt wrz 26, 2017 8:14 am

Co Ty piszesz jak nie grasz w to. Aos (ageofsigmar). Łatwo w Kow dopiero mają dorfy duradiny.

Tam nawet rozpisek nie trzeba (army list).

A i tak Zazwyczaj jest tak : że nie masz prawa oczekiwać
że ktoś cię będzie uczył.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Dobra, pośmialiśmy się i wystarczy. SamboR

Raziel

Wróć do „Rozpiski”