[Bolter] Batman - Turniej "Zima w Gotham" 25.02.2017

Moderator: vanTroff

Awatar użytkownika
vanTroff

[Bolter] Batman - Turniej "Zima w Gotham" 25.02.2017

Post#1 » wt sty 31, 2017 12:55 pm

Zapraszam Was, bohaterowie i bandziory z Gotham, Central i Star City, na turniej gry Batman Miniatures Game!

"Zima w Gotham"

1. ORGANIZACJA
  1. Turniej odbędzie się w sklepie Bolter, przy ulicy Sokolniczej 7/17, 53-676 Wrocław.
  2. Turniej rozpoczynamy 25.02.2017 o godzinie 10:15.
  3. Wejściówka 30 zł (wliczony pakiet turniejowy).
  4. Pod tymi linkami znajdziecie najnowsze zasady BATMATCH i FAQ.

2. OBOWIĄZKI UCZESTNIKA
  1. Uczestnik turnieju musi posiadać:
    i. miarkę centymetrową
    ii. przynajmniej pięć kości sześciościennych (K6) w tym jedną wyróżniającą się
    iii. znaczniki akcji
    iv. znaczniki stanów (np. przytomny, powalony, etc.)
    v. modele do gry Batman Miniatures Games wraz z oryginalnymi kartami
  2. Każdy uczestnik turnieju musi posiadać czytelnie wydrukowaną rozpiskę (lub rozpiski, jeżeli tak stanowi regulamin turnieju), na której będzie można zobaczyć koszt każdego modelu w RP i $ oraz jaki ekwipunek został danemu modelowi dokupiony.

3. FORMAT
  1. Turniej rozgrywamy według najnowszych zasad Batmatch uwzględniając zasady podręczników Batman Miniatures Game, The Flash and the Arrow, Suicide Squad Rules, suplementów takich jak erraty i FAQ oraz zasady kart postaci.
  2. Turniej rozgrywany będzie w formacie: 200 RP, 1000$.
  3. Możliwe jest zwiększenie liczby $ dzięki specjalnym zasadom modeli w rozpisce (np. Commissioner Loeb).
  4. Uczestnicy turnieju przed każdą grą powinni wybrać strategie używając do tego podręcznika Batman Miniatures Game, The Flash and the Arrow, Suicide Squad Rule Book oraz Batmatch. Każdy uczestnik ma do wydania 3 punkty strategii, chyba że w grze pojawiają się modele modyfikujące tę wartość (np. Bane DKR). Lista nielegalnych strategii oraz dodatkowych strategii znajduje się w Batmatch.
    i. Uczestnicy turnieju w tajemnicy wybierają strategie, a następnie według kolejności Take the Lead ogłaszają je w odpowiednich dla wybranych strategii fazach gry
  5. Każda gra powinna zostać rozegrana w ciągu dwóch godzin.
  6. Na turnieju uczestnicy rozgrywają trzy gry, w czasie których rozegrają po kolei scenariusze opisane w punkcie 6.
  7. Każdy scenariusz podzielony jest na sześć rund, chyba że specjalne zdolności postaci, bądź inne restrykcje to zmieniają.

4. PAROWANIE
  1. Uczestnicy turnieju będą parowani losowo przed pierwszą gra.
  2. Uczestnicy turnieju będą parowani według zasad „Szwajcara” w kolejnych grach.
  3. W przypadku, gdy liczba graczy jest nieparzysta:
    i. w pierwszej turze losowy gracz otrzymuje BYE
    ii. w kolejnych grach gracz o najniższym wyniku otrzymuje BYE

5. BUDOWA ROZPISEK
  1. Rozpiski muszą być tworzone na bazie najnowszych zasad z uwzględnieniem najnowszych suplementów takich jak FAQ, erraty, zasady specjalne modeli oraz zasad Batmatch.
  2. Uczestnicy turnieju mogą używać dwóch różnych rozpisek, jednakże tej samej bandy (nie można zagrać jeden gry drużyną Green Arrow a kolejną Batman’em – chyba, że regulamin turnieju mówi inaczej).

6. SCENARIUSZE:
  1. Race for Glory (s. 11)
  2. Two Fronts (s. 12)
  3. The Trophy (s. 13)

7. PUNKTACJA
  1. Każdy uczestnik turnieju powinien po rozegraniu gry zapisać swój wynik wyrażony danymi:
    i. Victory Points (VP) – punkty zwycięstwa przyznawane za wykonywanie zadań opisanych w scenariuszu
    ii. Batmatch Points (BP) – punkty wynikając z różnicy Victory Points obydwu graczy. Punkty te zostaną przyznane według tabeli zwartej w zasadach Batmatch:

Obrazek

iii. Casualties Points (CP) – punkty te to koszt RP modeli, które gracz wyeliminował przeciwnikowi
  2. Miejsce w rankingu jest obliczane na podstawie BP, a następnie VP.
  3. W przypadku nieparzystej ilości graczy Organizator może wziąć udział w turnieju.
  4. Uczestnik, który ma BYE w danej turze otrzymuje za nią 5 BP i 10 VP, a CP będzie liczone ze średniej CP z pozostałych rozegranych gier.

8. OBOSTRZENIA ORAZ DODATKOWE ZASADY
  1. Uczestnicy zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami BP za pomalowanie modeli w rozpisce:
    i. 51% pomalowanych modeli +1 BP do końcowego wyniku uczestnika
    ii. 100% pomalowanych modeli +2 BP do końcowego wyniku uczestnika
  2. Uczestnicy mogą używać tylko jednej rozpiski podczas turnieju

LISTA ZAPISANYCH:
vanTroff
  1. Snandalf
  2. teperak
  3. idio
  4. Thinros
  5. Skeld
  6. Michał
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2017 12:14 am przez vanTroff, łącznie zmieniany 14 razy.
Sidekick Batmana.
Jeżeli chcesz zagrać napisz PW

Awatar użytkownika
Snandalf

Re: [Bolter] Batman - Turniej "Zima w Gotham" 25.02.2017

Post#2 » wt sty 31, 2017 9:31 pm

Zgłaszam się
Lokalny paladyn - siermięga,
Pełniący obowiązki "rudego",
Człowiek Remis,
Pierwszy (młodszy) Bibliotekarz Boltera.

Awatar użytkownika
teperak

Post#3 » wt sty 31, 2017 10:02 pm

Ja też jestem chętny :)

Awatar użytkownika
idio

Post#4 » wt sty 31, 2017 10:52 pm

Masz mój shuriken!
Obrazek
Jeśli chcesz poznać grę Wolsung SSG - napisz do mnie!

Awatar użytkownika
Thinros

Post#5 » śr lut 01, 2017 10:09 am

Deklaruje że Gotham Police też się stawi :)
Wh40k: Space Wolves, CSM
BMG: Brave & the Bold, Penguin, Organized Crime, Joker, Suicide Squad
Infinity: Tohaa (w przygotowaniu)

Awatar użytkownika
Skeld

Post#6 » śr lut 01, 2017 10:35 am

Będę :)
Obrazek PanOceania
Obrazek ALEPH
Obrazek Tohaa - in progress

Michał

Post#7 » śr lut 01, 2017 8:02 pm

Będę.

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#8 » czw lut 02, 2017 12:05 pm

Dla tych, którzy nie czytają regulaminu: na tym turnieju obowiązuje jedna rozpiska.
Sidekick Batmana.

Awatar użytkownika
NiZi

Post#9 » czw lut 02, 2017 1:58 pm

ja dopiero kupiłem modele (Pingwin i spółka), jeszcze nie grałem ;) vanTroff - widzieliśmy się i gadaliśmy - liczę na jakąś lekcję grania:)

więc mogę się tak na 70 % zdeklarować - terminowo będę, ale nie wiem czy growo ogarnę na tyle żeby zagrać - jeżeli to nie będzie kłopot i ktoś pomoże z rozpiską to mogę odegrać rolę pingwina do bicia :P

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#10 » czw lut 02, 2017 2:15 pm

NiZi pisze:(...) liczę na jakąś lekcję grania:) (..)

Napisz mi PW, który wtorek/piątek Ci pasuje i o której godzinie. Chętnie pokażę co i jak :)
Sidekick Batmana.

Michał

Post#11 » czw lut 02, 2017 9:59 pm

Czemu jedna rozpiska? :( Weselej jest zagrać sobie raz czymś innym a nie cały turniej ciągle to samo. Zagrajmy na dwie!

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#12 » czw lut 02, 2017 10:30 pm

To dopiero nasz trzeci turniej - trzeba spróbować czegoś nowego, jeżeli pomysł się nie spodoba, to nie będziemy go stosować.
Jest trochę trudniej, bo jeden scenariusz wymaga rozpisek szybkich, a drugi rozpisek do bicia.
Sidekick Batmana.

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#13 » wt lut 21, 2017 9:41 am

Ze względu na dziury w zasadach Batmatch, muszę (niestety) wprowadzić trochę zmian w scenariuszach:

1. W scenariuszu "Race for Glory" w zadaniu "We are the best!" sprawdzamy warunek na końcu rundy. Loot nie liczy się jako Objective Marker dzięki, któremu można wykonać to zadanie.
  2. W scenariuszu "Two Fronts" mapka jest źle narysowana. Boczne krawędzie strefy wystawienia powinny być oddalone od bocznych krawędzi stołu o 25 cm. W zadaniu "Divide the Enemy" sprawdzamy warunek co turę, czyli można zdobyć co turę 3 VP za posiadanie swoich modeli (żywych i nie K.O.) w każdej strefie wystawienia zadań przeciwnika.
  3. W scenariuszu "The Trophy" w zadaniu "Clobber!" gracz otrzymuje punkty tylko raz za sprowadzenie modelu przeciwnika do stanu K.O. (Przykład: jeżeli powalicie Prisonera 04, to otrzymacie 1 VP za K.O. i kolejny 1 VP za zadanie, jeżeli Prisoner 04 wstanie w kolejnej turze, a wy go znów powalicie to nie ma za niego kolejnego punktu.)
    Jeżeli macie jakieś uwagi, to proszę piszcie.
Sidekick Batmana.

Awatar użytkownika
cavalierdejeux

Post#14 » pt lut 24, 2017 11:44 am

UWAGA!
Zabrałem swoje książki do domciu :P
Jeśli ktoś zamierza korzystać z zasad z podręcznika Flarrow to dobrze by było go przynieść na turniej (lub poprosić kogoś o jego posiadanie) ;)
Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
2017... "Obyś żył w ciekawych czasach... tfu... tfu... na psa urok" :twisted:

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#15 » pt lut 24, 2017 12:09 pm

Ja przyniosę wszystkie podręczniki.
Sidekick Batmana.

Michał

Post#16 » pt lut 24, 2017 3:19 pm

2. Jak liczą się zahipnotyzowane do scenariusza?

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#17 » pt lut 24, 2017 3:41 pm

CritPedia pisze:The affected character must pass a Willpower Roll. If he fails he will become completely controlled by the player who is controlling the Attacking Character until the end of his next Turn.

Hypnotized Characters cannot be moved so they would Fall or enter Sewers.

Jeżeli model jest pod pełną kontrolą, to zakładam że liczy się jakby był w twojej bandzie, czyli powinien scorować dla ciebie. Nigdzie nie znalazłem zapisu o działaniu hipnozy ww scenariuszach, chyba że ktoś coś wynalazł.
Sidekick Batmana.

Michał

Post#18 » ndz lut 26, 2017 6:56 pm

Wrzućcie jakieś fotki :)

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#19 » ndz lut 26, 2017 7:11 pm

Michał pisze:Wrzućcie jakieś fotki :)

Fotki są już na FB.