Granie dywizyjne

Moderator: Duderson

Geralt

Granie dywizyjne

Post#1 » sob sie 04, 2018 2:28 pm

Jak wyglądają chęci na granie dywizyjne? Wiem że zgrupowania niedługo wychodzą itp ale jednak dywizja to znacznie więcej figurek :)

Diabeu

Re: Granie dywizyjne

Post#2 » ndz sie 05, 2018 9:18 am

Dywizja we Wrocławiu się nie przyjęła. Zbyt czasochłonna.Figurek też nie wszyscy mają wystarczającą ilość. Zgrupowanie będzie ok. Obecnie mam koronne niedługo będę miał 7gród
Ostatnio zmieniony ndz sie 05, 2018 3:46 pm przez Diabeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian

Post#3 » ndz sie 05, 2018 1:20 pm

Z mojego doświadczenia wynika, że dywizje da się grać, ale 2/2 lub 3/3 z podziałem na pułki, zwyczajnie szybciej idzie i weselem. Szybciej dogadać się idzie z zasadami i też każdy trochę swoich figurek przynosi.

Awatar użytkownika
Witold Janik

Post#4 » ndz sie 05, 2018 7:04 pm

Jak proponowałem kilka miesięcy temu zagrać jakąś większą bitwę na Zgrupowaniu w systemie 2:2 albo 3:3, żeby się kolektywnie zaznajomić i wciągnąć, to nie było chętnych.

W obecnej edycji ligii OiM są dodatkowe punkty za rozgrywki na poziomie wyższym niż podjazd - skorzystały tylko 3 osoby (3x Zgrupowanie). Ja się przymierzam, zwłaszcza że nadciąga podręcznik.

Jeśli chodzi o figurki potrzebne na dywizję, to wspólnymi siłami myślę, że da się spokojnie wystawić i RON i Szwecję, po średniej dywizji. Z sił graczy moskiewsko-kozacko-siedmiogrodzkich (silna prezentacja) spokojnie wyjdą min. 2-3 dywizje. Słabo lub bardzo słabo natomiast z Turcją, Tatarami i Cesarstwem.

Osobiście - duże bitwy wolę grać właśnie zespołowo.
https://www.bolter.pl/pl/new <-- nowości

OiM / Battlegroup (BR '44-45) / Bolt Action (USA@Europe)/ Tanks / Bogowie Wojny: Lee (w planach) / Muskets & Tomahawks

Borororo

Post#5 » wt sie 07, 2018 12:59 pm

Sam posiadam dywizje moskiewska, pruska tez dalbym rade zlozyc. Jednak na kilka ladnych lat grania, dywizje udalo mi sie zagrac niewiele razy. Wydaje mi sie, ze koszty czasowe i finansowe sa duzo wieksze niz satysfakcja plynaca z takiej rozgrywki, a i oficjalny format jest malo rozbudowany przez WG.

Wróć do „Ogniem i Mieczem”