Nowy poziom rozgrywki - zgrupowanie

Moderator: Duderson

Przemo

Nowy poziom rozgrywki - zgrupowanie

Post#1 » pn mar 20, 2017 8:47 pm

Podczas turnieju Wilanowskiego zaprezentowano listy armii do poziomu zgrupowanie. W ciągu 3 tygodni mają opublikować więcej informacji na ten temat, ale biorąc pod uwagę że mały podręcznik miał być na koniec wakacji 2016 nie przywiązywałbym większej wagi do ich obietnic :)

Główne założenia zgrupowania:
-zwiad na zasadach opisanych w podręczniku generuję tylko straż przednia
-pojawiają się punkty zaopatrzenia ( lewy górny róg ) za które wykupujemy rohatyny/pancerze itd.
-jednostki mające gwiazdkę przy nazwie są traktowane jako elitarne, czyli ich utrata na polu bitwy liczy się podwójnie ( 5 podstawek liczy się jako 10 punktów strat )

Jak rozmawiałem z Sosną to powiedział żeby nie przywiązywać się do jednostek na rozpiskach które zaprezentowali, bo mogą ulec zmianie. To co chcą nimi pokazać to koncepcje jaką mają.

Obrazek

Obrazek

Duderson

Re: Nowy poziom rozgrywki - zgrupowanie

Post#2 » pn mar 20, 2017 10:46 pm

Wygląda bardzo fajnie! Marzy mi się pełnotłusty tur OiM z trzygodzinnymi bitwami i dużymi stołami :)

Diabeu

Post#3 » wt mar 21, 2017 11:22 am

Mi też się bardzo podoba

Przemo

Post#4 » wt mar 21, 2017 12:21 pm

Nie wiem czy to widać na zdjęciach ( mozna je otworzyc w nowym oknie przedlądarki , wtedy da się zooma zrobić ) , ale część jednostek w silach głownych ma dopiski odnosnie zwiadu. I jak weźmiemy piechotę to dostajemy -1 do zwiadu, a jak jazdę Kozacka to +1.

Awatar użytkownika
Witold Janik

Post#5 » pn sie 06, 2018 6:42 pm

A ku ku: https://www.bolter.pl/pl/p/ZGRUPOWANIE/10151 , czyli przedsprzedaż już w Waszym ulubionym sklepie ruszyła ;)
https://www.bolter.pl/pl/new <-- nowości

BW: Lee / SPQR / Battlegroup (BR '44-45) / FOW (BR '44-45) / Bolt Action (USA@Europe)/ Muskets & Tomahawks

Wróć do „Ogniem i Mieczem”