Gra Realms of Magic - 2d RPGowy sandbox

Awatar użytkownika
omadan

Gra Realms of Magic - 2d RPGowy sandbox

Post#1 » wt paź 17, 2017 12:23 pm

Witajcie Pany, Panie i Panowie,

Przez ostatni rok pracowałem w pocie czoła nad grą komputerową Realms of Magic dla studia Polished Games. Jest to nasz debiutancki projekt, w który włożyliśmy wiele serca i (mam nadzieję) rozumu. Gra powstała w zamyśle stworzenia prawdziwego RPGa, w którym starzy wyjadacze, jak i nowy narybek, powinni znaleźć coś dla siebie. Realms of Magic to efekt zauroczenie przez nas klasycznym tytułami jak Morrowind, Baldur's Gate czy Skyrim, w połączeniu z retro pikselartową grafiką 2d niczym z Terrarii. Staraliśmy się stworzyć grę, która będzie zawierała wszystkie najlepsze aspekty z gier RPG, po to, aby jak najsprawniej oddać atmosferę wcielania się w swoja postać eksplorującą ogromny świat Ezran.

Pierwszy raz nasza gra ujrzała światło dzienne na Poznań Game Arena, gdzie można było zagrać w demko i przekonać się empirycznie jak RoM wygląda. Oto nasz wstępniak:

Co jest grane?

Krótko mówiąc, Realms of Magic to bezkresna sandboksowa przygoda, która porwie Cię do krainy Ezran, zamieszkiwanej przez orków, jaszczuroludzi, nieumarłych i wiele innych mitycznych ras. Zanurz się w mrocznej atmosferze świata, gdzie silniejsi wykorzystują słabszych, intrygi władców często prowadzą do ich zguby, a mord i rabunek panują na porządku dziennym.

Stwórz swoją postać i wczuj się w jej rolę. Zarabiaj na życie siekając potwory toporem albo zostań najemnym magiem. Sprzedawaj swoje plony jako farmer, naucz się fachu kowalstwa i wykuwaj przeróżne pancerze albo poznaj tajniki alchemii i przyrządzaj potężne mikstury. A jeśli chcesz, to rób to wszystko naraz! Wybór należy do Ciebie!

Świat gry składa się z bloków, co oznacza, że możesz budować domy, wioski i zamki. Nie lubisz budować? Nie szkodzi! Nasza gra składa się z wielu elementów takich jak walka z przeciwnikami, wykonywanie zadań czy zwiedzanie podziemi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Realms of Magic to Ty decydujesz, co chcesz robić!

Konkrety

- Wybierz jedną z 11 grywalnych ras i dopasuj wygląd swojej postaci korzystając z mnóstwa różnych opcji
- Zbuduj schronienie i zdobądź stałe źródło pożywienia oraz wody żeby przetrwać
- Twórz setki przedmiotów rozdzielonych pomiędzy 10 profesjami
- Zbieraj doświadczenie i zdobywaj kolejne poziomy
- Swobodnie rozwijaj swoją postać wydając punkty talentów w kilku drzewkach umiejętności
- Podróżuj po krainach, eksploruj niezbadane tereny, odwiedzaj miasta i wioski
- Pomagaj mieszkańcom Ezran wykonując zadania
- Plądruj starożytne lochy wypełnione potężnymi przeciwnikami, zabójczymi pułapkami oraz wartościowymi skarbami
- Poznaj historię świata czytając dziesiątki książek w grze

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego profilu na facebooku (https://www.facebook.com/realmsofmagicthegame/), gdzie zamieszczamy na bieżąco informacje na temat postępów, a Wy możecie nas lajkować i udostępniać :) Premiera już za parę tygodni!

PS. Zostało nam jeszcze trochę steam kluczy z naszym demem, więc jak macie ochotę się sami przekonać jak gra wygląda to śmiało piszcie PM tu do mnie albo na fejsie.

PS PS
Mamy już nawet recenzję naszej gry:
https://www.youtube.com/watch?v=EptAnUNyQ_4

Parę screenów z gry:
Załączniki
screenshot05.png
screenshot05.png (143.49 KiB) Przejrzano 1082 razy
screenshot06.png
screenshot06.png (181.04 KiB) Przejrzano 1082 razy
screenshot00realms.png
screenshot00realms.png (212.64 KiB) Przejrzano 1082 razy

Awatar użytkownika
SamboR

Re: Gra Realms of Magic - 2d RPGowy sandbox

Post#2 » wt paź 17, 2017 12:42 pm

Ładniutkie to-to!
Poszła PMka ;)
WarCor Infinity na Dolny Śląsk.
Chcesz nauczyć się grać w Infinity? Napisz PMkę.

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#3 » wt paź 17, 2017 12:43 pm

Czad! GameMaker Studio czy coś własnego? Jesteś tekściarzem czy też kodzisz?

Awatar użytkownika
xyxel

Post#4 » wt paź 17, 2017 1:07 pm

Super sprawa. Bardzom ciekaw.
Są elementy handlowo-ekonomiczne? Tanio wyprodukować/ukraść (Krasnolud/Niziołek) sprzedać?
Jest/będzie jakiś "mail plot" czy na razie na tym etapie sandbox?

Awatar użytkownika
Raziel

Post#5 » wt paź 17, 2017 10:48 pm

Zacząłbym od nie publikowania odnośnika do videorecenzji, gość tak pierdoli, że po pięciu minutach dałem sobie spokój z dalszym oglądaniem.
A na samą grę czekam z wywieszonym ozorkiem, hipsterska grafa do mnie nie przemawia wcale, ale po wspaniałym doświadczeniu jakim jest Zomboid przekonałem się, że dziś nie wszystkie pikselindyki to gnioty.
No i z czystym sumieniem kupię coś, co współtworzył zacny, niewielki człowiek, którego za kolegę uważam ;) (jak się okaże crap, to wiem, do kogo po zwrot keszu się udać).
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Izwor

Post#6 » wt paź 17, 2017 11:28 pm

Super sprawa, trzymam kciuki za jak najlepsze ukończenie projektu :)

Awatar użytkownika
omadan

Post#7 » śr paź 18, 2017 12:08 am

blackout_sys pisze:Czad! GameMaker Studio czy coś własnego? Jesteś tekściarzem czy też kodzisz?

Startup. No ja... robię kawę ale za rok będę ponoć mógł obsługiwać mikrofalówkę!

Piszę teksty / fluff / socjalne media

xyxel pisze:Super sprawa. Bardzom ciekaw.
Są elementy handlowo-ekonomiczne? Tanio wyprodukować/ukraść (Krasnolud/Niziołek) sprzedać?
Jest/będzie jakiś "mail plot" czy na razie na tym etapie sandbox?

Main plotu na razie nie będzie ale za to będzie można robić questy dla danej organizacji (np. przestępczej!) Handel i ekonomia jak najbardziej. Najpierw startujemy z Early Accessem i będziemy stopniowo dodawać bardziej skomplikowane mechaniki.

Raziel pisze:Zacząłbym od nie publikowania odnośnika do videorecenzji, gość tak pierdoli, że po pięciu minutach dałem sobie spokój z dalszym oglądaniem.
A na samą grę czekam z wywieszonym ozorkiem, hipsterska grafa do mnie nie przemawia wcale, ale po wspaniałym doświadczeniu jakim jest Zomboid przekonałem się, że dziś nie wszystkie pikselindyki to gnioty.
No i z czystym sumieniem kupię coś, co współtworzył zacny, niewielki człowiek, którego za kolegę uważam ;) (jak się okaże crap, to wiem, do kogo po zwrot keszu się udać).

Jak się spodoba Tobie Razielu to już z resztą świata pójdzie gładko :) Dzięki za wsparcie i ciepłe słowa!

Izwor pisze:Super sprawa, trzymam kciuki za jak najlepsze ukończenie projektu :)

Dzięki bardzo! Więcej takich ludzi nam trza!

Awatar użytkownika

Post#8 » śr paź 18, 2017 6:27 pm

A dlaczego nie na silniku Wiedźmina 3 albo chociaż GTA V? :(
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
omadan

Post#9 » śr paź 18, 2017 11:24 pm

To Cię Avatar zaskoczę bo gra jest robiona na silniku Unreal4. Jesteśmy chyba jedyni, którzy robią grę 2d na silniku dedykowanym dla gierek 3d :)

Awatar użytkownika
SamboR

Post#10 » czw paź 19, 2017 10:17 am

omadan pisze:To Cię Avatar zaskoczę bo gra jest robiona na silniku Unreal4. Jesteśmy chyba jedyni, którzy robią grę 2d na silniku dedykowanym dla gierek 3d :)

Teraz padłem :)
Zagrałem wczoraj tutorial. Fajne to-to. Nie grałem wcześniej w Minecrafta, ale czuję Ultimę Online (okienko z craftami i skillami). Będzie jakieś multi w planach?
WarCor Infinity na Dolny Śląsk.
Chcesz nauczyć się grać w Infinity? Napisz PMkę.

Awatar użytkownika
omadan

Post#11 » śr paź 25, 2017 4:09 pm

Mulit będzie, ale na razie chcemy dopieścić dobrze singla. Kolejne dwie recenzje to obczajenia:

https://www.youtube.com/watch?v=5rrRKSP830A&t=1744s

https://www.youtube.com/watch?v=Kw1H71uVP4E

Awatar użytkownika
omadan

Post#12 » śr lis 29, 2017 11:54 am

Panie, Pany i Panowie,
Zapraszam do obejrzenie traileru z gry Realms of Magic.

https://www.youtube.com/watch?v=sjmNRr4qHM0

Jest to oficjalny trailer a wszystkie ujęcia pochodzą z gry. Gdy sam lord Roboute Guilliman dowiedział się o jego istnieniu to natychmiast przerwał odbijanie galaktyki z rąk heretyków i wysłał swoich najlepsiejszych weteranów by głosili wszędzie i zawsze jakie to cuda zgotowało studio Polished Games. Jednego z nich spotkałem osobiście :)
Załączniki
SM.jpg
SM.jpg (104.11 KiB) Przejrzano 885 razy

Awatar użytkownika
Raziel

Post#13 » śr lis 29, 2017 12:38 pm

Zawsze powtarzam, że Omadan to bardzo mały człowiek z wielkimi możliwościami :D
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
omadan

Post#14 » pt gru 01, 2017 4:59 pm

Raziel pisze:Zawsze powtarzam, że Omadan to bardzo mały człowiek z wielkimi możliwościami :D

Podziękował :D

Realms of Magic już oficjalnie na Steam'ie!

http://store.steampowered.com/app/49028 ... _of_Magic/

Awatar użytkownika
omadan

Post#15 » śr gru 06, 2017 5:35 pm

Realms of Magic juz do kupienia!!! Idealny prezent dla każdego!! Zapraszam

Wróć do „Off-topic”