Pieśń Ognia i Lodu

Moderator: Raziel

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Pieśń Ognia i Lodu

Post#1 » śr wrz 19, 2018 3:29 pm

Dobry,

Jak w temacie, miałem okazje zapoznać się z relacją mojego serdecznego przyjaciela i sam chętnie potestował bym tę figurkowo - planoszową grę. Osadzone w świecie Gry o Tron strategia z fajnym pudłem na start - ponoć postacie wygladają tak jak w filmie <nie wiem nie ogladałem>.

Ktoś coś ?

P.
Gloria Victis !

Chętni do gry w OiM / WARZONE / BA / Lee / SW:Armada / TY / Battlegroup <3 -> PM

Awatar użytkownika
Garghgor

Re: Pieśń Ognia i Lodu

Post#2 » czw wrz 27, 2018 8:13 am

a masz? to z miłą chęcią zobaczę :)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#3 » pt wrz 28, 2018 6:32 am

Ja dostałem w spadku Lanisterów - ale porposze przyjaciela, żeby przyjechał z całym zestawem - wtedy można zrobić event / pokazówke tej wspaniale zapowiadającej sie gry :D

P.
Gloria Victis !

Chętni do gry w OiM / WARZONE / BA / Lee / SW:Armada / TY / Battlegroup <3 -> PM

Azz

Post#4 » pn paź 08, 2018 9:49 am

Witam,

Wywołany do tablicy :] ogółem gra bardzo fajna, zasady ogólne proste i nieskomplikowane (reszta zasad znajduje się na kartach jednostek/bohaterów lub w talii kart taktycznych lub kart efektów znaczników) ale ilość opcji taktycznych w grze powala (+ nowość w systemach bitewnych bohaterowie nie grający i tablica taktyczna z efektami w grze).

Modele w "technice" ready to play, bez klejenia, męczenia, otwierasz i grasz (twardy plastik, ładne modele).

Do końca tego roku ma być wydane 5 frakcji, na chwilę obecną są to starkowie i lannisterowie (jako starter dla dwóch graczy jak i kolejne boxy z jednostkami), najemnicy (boltonowie), do końca roku będzie wydany starter tylko dla nocnej straży i starter tylko do wolnych ludzi.

Startery są bardzo tanie jak na swoja zawartość, osobne boxy z oddziałami już mniej.

pzdr

Awatar użytkownika
Artois

Post#5 » pn paź 08, 2018 10:16 am

Azz pisze: ilość opcji taktycznych w grze powala

True story
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2018 10:40 pm przez Artois, łącznie zmieniany 3 razy.

Azz

Post#6 » pn paź 08, 2018 11:17 am

No właśnie nie, masz do wyboru czy zająć pole na tablicy by dać sobie jakiś efekt lub by przeciwnik jakiegoś efektu nie wykorzystał przeciwko tobie, zajęcie jakiegoś pola by mieć combo z kartami taktyk czy aktywacja oddziału, kombinacje z bohaterami+zdolności oddziałów+tablica+karty, naprawdę duże pole do popisu, warto dodać, że tutaj są aktywacje na zmianę, więc też trzeba się zastanowić co w danej chwili zaktywować.

Tak, oprócz strat w walce/strzelaniu, straty powoduje też niezdane morale (ale nie tak jak w większości systemów, że oddział z ld10 i rerolem ucieka za plansze) niezdane ld to jakaś ilość ran na oddziale, który nadal może walczyć, brać czynny udział w grze, dodatkowo te rany/straty na oddziale można leczyć, z kart, zdolności, efektów tablicy.

Ogółem grałeś czy ktoś Ci bzdur nagadał ? Bo to co napisałeś nijak ma się do tego co się dzieje w grze.

pzdr

Awatar użytkownika
Raziel

Post#7 » pn paź 08, 2018 12:51 pm

Artois po prostu nadal nie może się pogodzić ze śmiercią WFB i jest zgryźliwy w stosunku do wszystkiego, co nie ma młotka w nazwie :D
My jednak ze śliną w kącikach ust czekamy na jakiś poważny bitweniak fantasy i jeśli Kings of War się nie przyjął u nas, to trzymam kciuki za POL, na który skrzętnie zbieram monetki.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Azz

Post#8 » pn paź 08, 2018 1:37 pm

Wielu nie może się pogodzić ale trzeba iść dalej :] (chociaż szkoda kasy i czasu w to włożonego)

Czy to będzie poważny bitewniak to ciężko powiedzieć bo gra ma miesiąc czasu, ale mam nadzieję, że tak (producent ponoć chce celować w gry turniejowe), zapowiada się świetnie.

A Song of Ice and Fire (ASOIAF) bo taką oficjalną nazwę ma gra, zasady są dostępne za darmo na stronie producenta wraz z pierwszymi erratami.

Jakby ktoś był zainteresowany, linki do grup FB/strony gry

https://www.facebook.com/groups/ASOIAFTMG/

https://www.facebook.com/groups/valirianskiekosci/

https://asoiaf.cmon.com/

pzdr

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#9 » pn paź 29, 2018 12:18 pm

Dzień Dobry,

Miałem okazję zagrać w wyżej wymieniony produkt i jestem bardzo pozaytywnie zaskoczony. Dla mnie - jako osoby, która uwielbia rasowanie mózgu pdoczas rozgrywki ta gra jest idealna :). Jest bardzo dużo możliwości, które nie ograniczają sie do prostych wyborów . Kocham zestawienie umiejek oddziałow + taktycznych kart zagrywanych w róznych sytuacjach. Jest to gra figurkowa gra bitewna ale osoba mająca spory staż w grach planszowych doszuka się wielu wspolnych rzeczy .

Modele sa bardzo ładne i porządnie wykonane <naprawdę trzeba się natrudzić, żeby wyprostować zakrzywiony miecz - nie, suszarka i gorąca woda nie wystarcza :P>

Jeżeli znadją się chetni bardzo chętnie bede grał w gre ! Samemu smutno .... :(

P.S Chętnie dołaczył bym do Nocnej Strazy :)
P.S2 Jednakże zakup startera dla dwóch osób(Lanister vs Startk) na spółkę też rozważe :)

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Artois

Post#10 » ndz gru 02, 2018 10:37 pm

Long story short... mam Lannisterów do sprzedania, info w dziale Kramik b

Wróć do „Pozostałe”