Vanguard

Moderatorzy: blackout_sys, Raziel

Awatar użytkownika
blackout_sys

Vanguard

Post#1 » pn paź 09, 2017 6:46 am

Obrazek

Są już oficjalne informacje na temat Vanguard, czyli skirmisha w świecie Mantici:

* Motyw przewodni to (na fejsie są wrzucane listy siostry Aurelii z wyprawy) oddział zwiadowczy Basylei, badający upadek elfich ziem i pojawienia się Nightstalkerów
* Nowe modele, oczywiście kompatybilne z KoWem. Zapewne na start Bazylea i Nightstalkers. Miodzio 8-)
* Opcja łączenia scenariuszy Vanguard z KoWem, np. nie obronienie zapasów prochu w Vanguardzie spowoduje mniej maszyn oblężniczych w bitwie KoW
* System rozwoju bandy i postaci ma zapewnić długą kampanię. Biorąc pod uwagę fakt jaki jest system rozwoju w Deadzonie, jestem jak najlepszej myśli :)

Awatar użytkownika
Raziel

Re: Vanguard

Post#2 » pn paź 09, 2017 12:11 pm

Czyli plany na moją drugą armię właśnie się kompletnie zmieniły :D

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#3 » wt paź 10, 2017 7:07 am

Wczoraj była mała sesja Q&A:

* Podstawki kwadratowe - dla kompatybilności i wyznaczania arców
* Staty podobne do KoW, ale nie do końca to samo
* Kość D8 jak w Deadzone
* Naprzemienna aktywacja i akcje specjalne - znów podobnie jak Deadzone
* 10-12 modeli na stronę
* 60-70 minut na grę
* Stół 3x3 bez grida
* Oficjalny system łączenia Vanguard i Kings of War
* Gra generalnie mocno nastawiona na rozwój drużyny
* Standard rozpy 100 punktów
* Ograniczenia na typy modeli np. grunt, specjalista, dowódca
* Pojawią się zarówno nowe profile, jak i te istniejące w KoW
* Postaci z Vanguard mają być w jakiś sposób transferowalne do KoW - może po prostu dostaną drugi profil, specjalnie dla KoWa?
* Motyw główny to Bazylea kontra Nigthstalkers - będzie z nimi starter
* W wersji alpha zostaną wypuszczone cztery inne armie - Krasnoludy, Gobliny, Nieumarli i Abyssale (Undeadów mam na luźnych podstawkach, więc przewiduję granie 8-) )
* Twilight Kin (czyli Dark Elfy) najprawdopodobniej zostaną zintegrowane z Nightstalkerami (z którymi fluffowo mają największe powiązania) - to taki nius dla Bartka jeżeli to czyta...
* Być może będzie jakiś port lub pomost do Dungeon Sagi, ale w tej chwili nic nie obiecują

Awatar użytkownika
Raziel

Post#4 » wt paź 10, 2017 6:39 pm

No to starterek mast chew :D
Niestety, na zalew nowych modeli do KoW raczej nie liczę, Mantic tak rzadko wydaje nowe modele, że nie ma o czym gadać (tylko te łokink dedy cholerne).

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#5 » czw paź 12, 2017 7:46 pm

Ha, ktoś mi właśnie przypomniał, że przecież w Kickstarterowej wersji Dungeon Sagi mam modele do dwówch frakcji Vanguard xD Elfy Manticowe też są na kwadratach. Będzie czym grać!

Teraz jeszcze tylko Stormcastów przełożyć na kwadraty i będą jakieś zmutowane NPCe do scenariuszy xD

Wróć do „Mantic Games”