WWX - Dystopian Age

Moderatorzy: Raziel, blackout_sys

Awatar użytkownika
blackout_sys

WWX - Dystopian Age

Post#1 » pn gru 04, 2017 7:47 am

Oficjalnie - WWX i Dystopian Wars zostają wrzucone do jednego wora zwanego Dystopian Age.

Na Jutubach WIDEŁO gdzie Warcradle mówią o zmianach, a także pokazują kilka nowych modeli.

Streszczenie, wraz z moją interpretacją - polecam obejrzeć samemu :)

* Wspólne uniwersum.
* Powracają walki na lądzie w postaci Armored Clash (najpierw był to zestaw osobnych reguł do walk lądowych, później Spartany wtłoczyły to do Dystopiana już bez podziału na ląd i wodę).
* Nowe modele do Armored Clash będą miały polepszoną skalę - z tego co zrozumiałem, to trochę w dół, bo obecnie niektóre czołgi są rozmiarów budynków morskich.
* Duże znaczenie będzie miało wsparcie gier łączonych, tzn. scenariusze lądowania barkami na plaży, następnie Armored Clash, a następnie (!) Wild West Exodus.
* Na wideło pokazano nowe modele dużych statków oraz czołgów dla dwóch frakcji WWX - Crown i Union, a także Celestials (nie wyłapałem czy oni zastępują Chiny, czy to jakiś odłam). Czyli w miarę wcześnie WWX wchodzi na wody Dystopianowe.
* Później pojawi się coś także i w drugą stronę. Niektóre modele WWX w zasadach dostaną Keywordy łączące je z dużymi potęgami Dystopianowymi poza Stanami. Np. jakaś postać imienna może dostać allegiance Prussian Empire. Dają w ten sposób do zrozumienia, że kiedyś pojawią się frakcje Dystopianowe w WWX.
* Ważna informacja dla mnie, to to, że mają na uwadze łącznik między uniwersami - bardziej magiczny WWX z bardziej naukowym Dystopianem. W settingu będzie duży nacisk położony na wyjaśnienie w jaki sposób Stany i wszyscy poza Stanami patrzą na te czary mary dziejące się na dzikim zachodzie, czyli Dystopianowe frakcje będą miały grube tomiszcza opisujące w sposób naukowy dziwne zjawiska, takie jak np. Indianie morfujący w Wilkołaki.

Nadal nie podoba mi się totalna zmiana Obcych i podejrzliwie patrzę na ich zawirowania fabularne, ale te informacje mi się podobają. Widać, że nie robią tego na hurra, tylko starają się w przemyślany sposób połączyć uniwersa. Pytanie jeszcze jak mocno postanowią ingerować w mechanikę Dystopiana.

---
PS. Z takich ciekawostek, będących ilustracją dzisiejszych czasów: po tym filmiku ktoś strasznie zezwał Warcradlów od rasistów bo chińską frakcję nazwali Celestials (tak w 19 wieku nazywano chińskich emigrantów do Stanów, Kanady i Australii) :mrgreen:

Awatar użytkownika
blackout_sys

Re: WWX - Dystopian Age

Post#2 » pt gru 15, 2017 9:13 am

Z takich ciekawostek. Warcradle podpicowało model pruskiego carriera-góry lodowej (tak, żeby stylistycznie bardziej nawiązywał do WWX) i odpalili preorder. Interesujący jest fakt, że idzie za 75 funtów, podczas gdy Spartany desperacko szukając każdego grosza sprzedawali go na kicku po kosztach za chyba 50 funciaków...

Obrazek

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#3 » pt lut 02, 2018 9:18 pm

Nieslawni Celestials!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#4 » pt cze 01, 2018 8:53 pm

Mieszany świat mieszanym światem, ale dla samych modeli będę kontynuował przygodę z Dystopianem :) Na razie mam tylko pomniejsze frakcje Ottoman i Włochów - przyda się coś większego!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Raziel

Post#5 » pt cze 01, 2018 10:41 pm

Trzeba przyznać, Spartanie robili ładne modele, szczególnie te późniejsze, ale to co teraz skrobią goście od WWX... mniodzio.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
blackout_sys

Post#6 » śr lip 11, 2018 10:37 am

Warcradle rusza z inicjatywą Warcradle Classics, czyli odlewy schedy po Spartanach. Na stronie Waylanda dostępna jest pierwsza fala zawierająca 19 różnych modeli.

https://www.waylandgames.co.uk/5284-warcradle-classics

Wróć do „Spartan Games”