Dystopian Wars BETA - zasady (wojny na morzu)

Moderatorzy: Raziel, blackout_sys

Awatar użytkownika
Garghgor

Dystopian Wars BETA - zasady (wojny na morzu)

Post#1 » wt wrz 25, 2018 8:20 pm

Czołem,
w sumie to już nie Spartan ale Warcradle, ale wiadomo, że chodzi o świat Dystopian Wars, czyli alternatrywną wersję naszego świata trochę w klimatach wiktoriańskich, trochę dzikiego zachodu z początku XXw.

do rzeczy: Warcradle udostępnił zasady BETA do gry, kto przeoczył proszę bardzo:

https://www.dystopianwars.co.uk/

kto ma jeszcze figurki, to w sumie czemu by ich nie odkurzyć :)

Geralt

Re: Dystopian Wars BETA - zasady (wojny na morzu)

Post#2 » śr wrz 26, 2018 10:29 am

Ja zagrałem już jedną grę na tych zasadach i moją pierwszą w Dystopian Wars. Jak na razie zasady są raczej podstawowe, tak samo jednostki ale mechanika jest raczej prosta i szybko całkiem idzie
Na innych forach znany również jako Batura

Awatar użytkownika
blackout_sys

Re: Dystopian Wars BETA - zasady (wojny na morzu)

Post#3 » śr wrz 26, 2018 11:51 am

Fakt, sporo rozwiązań wzięli z Fleet Action, czyli uproszczonej wersji Dystopiana, którą lansować zaczęli Spartanie pod koniec ich ery.

Ja tam lubię skomplikowane gry i sporo ludzi narzeka na zbytnie uproszczenia, ale z drugiej strony oryginalny Dystopian 2.5 miał trochę problemów z rozwlekaniem pewnych mechanizmów i zatrzęsieniem counterów - to nowe zasady ładnie ogarniają. 3.0 darmowe do mnie trafi dzięki akcji podobnej jak z nową edycją WWXa, więc na pewno pogram, ale księgi 2.5 się nie pozbędę, żeby móc wrócić do oryginału, który wg mnie jest naprawdę solidnym bitewniakiem!

Wróć do „Spartan Games”