Wrocławska Liga I/2017

Forum rozgrywek ligowych w roku 2017

Moderator: vanTroff

Awatar użytkownika
Aki

Re: Wrocławska Liga I/2017

Post#51 » wt mar 28, 2017 7:38 pm

policzyłem i dam radę, więc nie mam nic przeciwko.
Infinity: JSA (zacząłem zbierać)

Awatar użytkownika
Thinros

Post#52 » wt mar 28, 2017 7:39 pm

Jestem nowy i gram jedna armią, ale uda mi się zrobić taką rozpiskę, bez rezygnowania z grywalności (na tyle na ile jestem w stanie ocenić grywalność).

Mam tylko pytanie, bo robiłem rozpe w army bulderze I wyszło mi 7 SWC, ale walidacja przechodzi, czy to będzie ok? Jeśli tak, to głosuje za :-)
Wh40k: Space Wolves, CSM
BMG: Brave & the Bold, Penguin, Organized Crime, Joker, Suicide Squad
Infinity: Tohaa (w przygotowaniu)

Awatar użytkownika
Dark Daturazi

Post#53 » wt mar 28, 2017 10:40 pm

Wszystko co piszę w tym temacie ma na celu jedynie uatrakcyjnienie rozgrywki i jest TYLKO propozycją ZAWSZE poddaną Waszej ocenie.
Sądzę, że wskazywanie na formaty/scenariusze/założenia turniejów odbywających się w innych ośrodkach nie powinno przeszkadzać w prowadzeniu/planowaniu potyczek ligowych.

Klasyczne formaty pomiędzy 150pkt a 300pkt mamy raczej bardziej niż mniej opanowane; tak gramy praktycznie cały czas. Zatem pomyślałem, że przeskoczenie na 350pkt może być fajną opcją. Zwłaszcza, że dawno tak nie graliśmy. A okazja do tego związana z "Gnomiconem" jest równie dobra, jak każda inna.
Możemy to zagrać klasycznie tzn. wciąż stosując regulamin Ligi, możemy tego nie zagrać w ogóle lub możemy to zagrać jednorazowo zmieniając regulamin. Mam na myśli rozwiązanie, w którym wyjątkowo każdy ma dowolny wybór armii lub sektora /niezależnie od tego co deklarował i czym gra dotychczas/ i może popuścić wodze fantazji żeby zaszaleć jak do tej pory nie było mu dane :twisted:
Nie mówcie/piszcie, że nigdy nie mieliście ochoty pograć naprawdę wielkim badasem, ale jakoś nie wychodziło :roll:

To oczywiście tylko moja propozycja, decydują pozostali gracze i/lub/także prowadzący Ligę.
Ja oczywiście z pokorą przyjmę Waszą decyzję.

Awatar użytkownika
idio

Post#54 » śr mar 29, 2017 1:55 am

Jeśli zdecyduję się grać dalej Francuzami, to nie mam szans na sensowną rozpę. W dodatku musiałbym proxować/pożyczyć 8-9 modeli, żeby się zbliżyć do limitu punktów. Już przy standardzie limited insertion 300 Francja zaczyna wpychać modele na siłę.

Moim zdaniem nie ma nic złego w wybieraniu formatu i scenariusza pod zbliżający się turniej, ale 350 LI może trochę postawić ligę na głowie - trochę bez sensu jest wybieranie innej armii po to, żeby zagrać jedną rundę.

Oczywiście sugestia Darka nikogo nie powinna dziwić. W końcu nasi organizatorzy są zazwyczaj na tyle uprzejmi i przewidujący, że wybierają formaty i scenariusze dopasowane do zbliżających się większych imprez. Tak czy wspak. zostało tylko kilka dni do nowego kwartłu ligowego, a to chyba trochę za mało na podejmowanie decyzji o wprowadzeniu tak specyficznego formatu. Wątpię, żeby wszyscy zagłosowali do soboty, nawet jeśli do każdego wyślemy bezpośrednio wiadomość.

Zamiast tego raczej pogadałbym o majowym turnieju, o ile jest szansa na zaklepanie terminu przed Gnomiconem. To po pierwsze dużo więcej czasu na zastanowienie się dla Sambora i Grześka, oraz dla graczy na wypowiedzenie opinii. Po drugie turniej z trzema (może przy takim formacie dwoma) turami i ograniczeniem czasowym to dużo lepszy trening niż pojedyncza ligowa rozgrywka.
Obrazek
Jeśli chcesz poznać grę Wolsung SSG - napisz do mnie!

Awatar użytkownika
Discord

Post#55 » śr mar 29, 2017 7:19 am

Zagrałbym :)
Bo jeszcze więcej Achillesa w Achillesie (Ajaxa,Hektora) ale idąc tym tropem wolę zobaczyć francuzów niż 3 tagi w ligowej rozgrywce. Darku gdyby nie to że mam daleko i chwilowo droga mi się wydłużyła (brak auta :( ) to przyjmuje wyzwanie codziennie na dowolne punkty, ale faktycznie nie każdy gra Alephem/Ca i ma modele żeby wystawić ich 100 :)
Natomiast kiedyś tam po rozmowie z chłopakami z Poznania - uświadomili mi dlaczego ten format jest omkły.
10vs10 bez kradieży rozkazów na 350p daje możliwość potężnego AlphaStrike i właściwie nawet jeśli nie jesteś ograny, 11rozkazami nabijesz trupów u przeciwnika więc WIP na inicjatywę wygrywa grę. Znam to z WH40k.
Pewnie zostanę zabity doświadczeniem...i sam się sobie dziwie ale głosuję na nie.
Pora nauczyć się grać na innych modelach niż smoki :)
Najgrubszy Achilles na dolnym sląsku :)

Kerlhan

Post#56 » śr mar 29, 2017 10:43 pm

Ja generalnie nie mam nic przeciwko graniu takiego formatu pod warunkiem ze jest to impreza pod którą wybieram konkretnie armię. Bardzo chętnie Darku zagram z tobą partyjkę na taki format a nawet na turniej bym się skusił. W tym przypadku jednak nie mogę tego poprzeć, bo zgadzaliśmy się na samym początku ligi, że gramy wybranymi armiami i nie zmieniamy swojej decyzji co rozgrywkę. Po prostu nie każda armia sektorowa nadaje się do takiego grania i podejrzewam, że w liście zapisanych na ten turniej nie zobaczysz ani jednej armii francuzów, szkotów czy hassassinów dla których ten format jest tragiczny.

Podsumowując, format 350 LI jest bardzo fajny, ale w momencie gdy wybierasz armię pod ten konkretny format a nie dopasowujesz używaną obecnie armię do formatu. Myślę, że w ramach treningu nie będziesz miał problemów ze znalezieniem przeciwnika.

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#57 » ndz kwie 02, 2017 1:16 pm

Pasuje wam Show of Force na 350 bez jednej grupy?

Awatar użytkownika
Dark Daturazi

Post#58 » ndz kwie 02, 2017 2:12 pm

Mnie pasuje.

Awatar użytkownika
czys

Post#59 » pn kwie 03, 2017 9:14 am

pasi

Awatar użytkownika
Skeld

Post#60 » śr maja 31, 2017 12:57 pm

Do kiedy mamy płatność za II kwartał ligi? Liczymy 3 miesiące od początku ligi (czytaj: płatność do końca maja - czyli dziś) czy na podstawie kwartału roku kalendarzowego, czyli do końca czerwca?
Obrazek PanOceania
Obrazek ALEPH
Obrazek Tohaa - in progress

Awatar użytkownika
SamboR

Post#61 » śr maja 31, 2017 2:34 pm

Przedłużamy do końca czerwca drogi Skeldzie :)
WarCor Infinity na Dolny Śląsk.
Chcesz nauczyć się grać w Infinity? Napisz PMkę.

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#62 » pt cze 09, 2017 11:29 am

Udało się! Oto wasze wyniki, zawierają gry od stycznia do maja.
(1) oznacza BYE.

Obrazek

Awatar użytkownika
jarv

Post#63 » pt cze 09, 2017 12:49 pm

tia... ;]

Awatar użytkownika
Dark Daturazi

Post#64 » sob cze 10, 2017 7:32 pm

vanTroff pisze:Udało się! Oto wasze wyniki, zawierają gry od stycznia do maja. [/img]

Świetna robota Grzegorzu, teraz pytanie - da radę umieścić to w ITS?

Awatar użytkownika
SamboR

Post#65 » wt paź 17, 2017 12:46 pm

Liga zbliża się do końca.
Chciałbym przypomnieć, że niektórzy z Was dokonali jednej-dwóch wpłat. Zakładam, że to zapewne niedopatrzenie. Zainteresowani dostaną PMki.

Awatar użytkownika
Discord

Post#66 » wt lis 07, 2017 9:16 am

Co z tą ligą panowie...ani wyników ani inauguracji nie widać
Chcemy igrzysk :D

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#67 » wt lis 07, 2017 9:41 am

Chcieliśmy zrobić rozdanie nagród i podsumowanie w ten weekend, ale nie miałem wszystkich wyników. W przyszły weekend łącznie z piątkiem nie ma Sambora, bo pracuje na konwencie. Postaramy się ogarnąć na piątek lub sobotę za dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
Dark Daturazi

Post#68 » wt lis 07, 2017 5:03 pm

Za dwa tygodnie Wasz ulubiony Ja jedzie z Pawłem do Warszawy. Przekazuję tę informację tak dla formalności, gdybyście brali pod uwagę moją obecność na tej imprezie. Wiem, że zawsze będzie tak, że coś komuś nie leży więc jeżeli większość uczestników będzie chciała zamknąć Ligę w tym terminie, to nie musicie się mną przejmować. W przeciwnym wypadku może warto rozważyć uroczyste zakończenie/podsumowanie całości Ligii podczas grudniowego turnieju?

Awatar użytkownika
SamboR

Post#69 » wt lis 07, 2017 10:05 pm

Dark Daturazi pisze:Za dwa tygodnie Wasz ulubiony Ja jedzie z Pawłem do Warszawy. Przekazuję tę informację tak dla formalności, gdybyście brali pod uwagę moją obecność na tej imprezie. Wiem, że zawsze będzie tak, że coś komuś nie leży więc jeżeli większość uczestników będzie chciała zamknąć Ligę w tym terminie, to nie musicie się mną przejmować. W przeciwnym wypadku może warto rozważyć uroczyste zakończenie/podsumowanie całości Ligii podczas grudniowego turnieju?

Ja nie planuję turnieju w grudniu. Nie wiem jak vanTroff.

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#70 » sob lis 18, 2017 12:01 am

Udało się, nagrody zebrane! Tak samo wyniki.

Czy pasuje Wam przyszły Wieczór Weteranów jako dzień rozdania nagród i podsumowania ligi?

Vathaar

Post#71 » sob lis 18, 2017 12:21 am

Sure

Awatar użytkownika
czys

Post#72 » sob lis 18, 2017 11:07 am

tak

Awatar użytkownika
Skeld

Post#73 » sob lis 18, 2017 12:30 pm

Si :)
Obrazek PanOceania
Obrazek ALEPH
Obrazek Tohaa - in progress

Awatar użytkownika
Brzoza
Site Admin

Post#74 » sob lis 18, 2017 2:39 pm

Pasuje.
When you have secured the area, make sure the enemy knows it too.

Awatar użytkownika
Dark Daturazi

Post#75 » sob lis 18, 2017 7:25 pm

Pasuje - napisz, o której zbiórka.

Awatar użytkownika
Discord

Post#76 » ndz lis 19, 2017 7:39 am

w sęsie piątek ? jeśli piątek to akurat wracam z Gdańska - mogę przez wrocław
p.s. WRZUĆ KOŃCOWE WYNIKI :D

Awatar użytkownika
jarv

Post#77 » ndz lis 19, 2017 1:00 pm

Pasuje.

Awatar użytkownika
Snandalf

Post#78 » ndz lis 19, 2017 2:46 pm

pasuje :)
Lokalny paladyn - siermięga,
Pełniący obowiązki "rudego",
Człowiek Remis,
Pierwszy (młodszy) Bibliotekarz Boltera.

Awatar użytkownika
Dark Daturazi

Post#79 » ndz lis 19, 2017 2:54 pm

Discord pisze:p.s. WRZUĆ KOŃCOWE WYNIKI :D

Michale, to chyba raczej po ich oficjalnym piątkowym ogłoszeniu.
Po co psuć niespodziankę :?:

Awatar użytkownika
Discord

Post#80 » ndz lis 19, 2017 3:44 pm

Proszę nie przed 17 bo nie chce mi się jechać skoro świt

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#81 » pn lis 20, 2017 11:34 am

OGŁOSZENIE

Podsumowanie ligi jak rozdanie nagród odbędzie się 24.11.2017 o godzinie 18:00 w sklepie Bolter Cafe. Nie potrwa to długo, dlatego jeżeli akurat gracie to zajmę wam 10 minut.

Awatar użytkownika
Asar

Post#82 » sob lis 25, 2017 12:24 pm

vanTroff pisze:OGŁOSZENIE

Podsumowanie ligi jak rozdanie nagród odbędzie się 24.11.2017 o godzinie 18:00 w sklepie Bolter Cafe. Nie potrwa to długo, dlatego jeżeli akurat gracie to zajmę wam 10 minut.

Kiedy publikacja wyników?

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#83 » sob lis 25, 2017 1:09 pm

Wczoraj.

Awatar użytkownika
vanTroff

Post#84 » sob lis 25, 2017 3:54 pm

Obrazek

Wróć do „Liga 2017”