2018.07.07 Turniej SAGA

suzan
Posty: 91

2018.07.07 Turniej SAGA

Post#1 » pn lip 02, 2018 9:49 pm

Dla tych co po FB nie chodzą:

Zapraszamy do WROCŁAWIA na wakacyjny turniej SAGI

Kiedy: Turniej odbędzie się 7 lipca 2018 (sobota) w godzinach 10 - 18
Gdzie: BOLTER CAFE, 50-043 Wrocław, ul. Podwale 6.

Wpisowe: 20zł/osoby. Zebrana pula przeznaczona będzie na nagrody losowe dla uczestników, gdzie o szansach wygrania decydować będzie ilość zdobytych podczas turnieju VP. Gwarantujemy, że każdy z uczestników otrzyma szansę na bycie wylosowanym.

Akcja TOKEN: każdy z uczestników otrzyma też token (pieczątkę) w programie lojalnościowym sklepu Bolter.pl (szczegóły u obsługi sklepu.)

Posiłki: Na miejscu jest kawiarnia z kanapkami, tostami, przekąskami i napojami na ciepło i zimno. Zachęcamy do korzystania.

Limit miejsc: 12

REGULAMIN:
---------------------------------------
O KOMPOZYCJI ARMII
Tworzymy armię o wielkości 6 punktów SAGA.
Dozwolone są wszystkie armie wymienione w książce Age of Vikings, łącznie z wymienionymi w sekcji Old Friends, New Enemies. Ponadto można korzystać z wszystkich najemników wymienionych w sekcji Swords of Hire podręcznika Age of Vikings. Nie można korzystać z bohaterów specjalnych.
Należy przynieść kopię boarda dla przeciwnika.

O WYSTAWIANIU MODELI
Podczas turnieju gramy jedną rozpiską, która determinuje kompozycję armii. Niemniej przed każdą bitwą można dowolnie wymienić uzbrojenie. Przykładowo Anglo-Duńczycy mają heartguards z duńskimi toporami lub bez. Przed wystawieniem należy zadecydować, jak są wyposażeni i wystawić stosowne modele. Podobnie z koniami, kuszami, włóczniami, itd., itp. Natomiast nie można zmieniać kompozycji armii, tj. jeżeli zakupiłeś 2x heartguards i 2x warriors to taką kompozycją jesteś zmuszony grać przez cały turniej.

SCENARIUSZE i PUNKTACJA
Rozegrane zostaną 3 bitwy według scenariusz Clash of Warlords z podręcznika z zasadami. Obowiązują losowe zasady wystawienia opisane w treści scenariusza. W pierwsze turze gry gracz rozpoczynający (first player) otrzymuje ograniczenie do 3 kości SAGA, zgodnie z zasadą opisaną w treści scenariusza.
Punktacja obliczana jest zgodnie z zasadą massacre points (MP) opisaną w treści scenariusza. Zwycięzca otrzymuje 3 victory points (VP), a przegrany 0. W przypadku remisu obie strony otrzymują po 1 VP.
O końcowej klasyfikacji decydują VP. W przypadku remisów pod uwagę brane są MP.
Uwaga! Każdy gracz, który przyniesie kopię boarda dla przeciwnika otrzyma dodatkowe 3 MP wliczane do końcowej klasyfikacji.

O CZASIE GRY
Czas gry określa się na 2h. W przypadku braku czasu gra zostaje zakończona po rozegraniu jednakowej liczby tur przez atakującego i broniącego. Jeżeli do końca rudy pozostaje mniej niż 10 minut nie powinno się rozpoczynać kolejnej tury, chyba że jest to radosne turlanie kostkami dla dwóch pojedynkujących się warlordów pośród trupów pozostałych wojowników.

ZAPRASZAMY
Primary: FoW: Germany ● Guild Ball: Navigators ● Warmachine: Crucible Guard
Secondary: FoVietnam: PAVN ● Black Powder: British ● SAGA: Anglo-Danish
Occasionally: FoG: Germany ● DUST 1947: Axis ● Dark Age: Dragyri Ice Caste

suzan
Posty: 91

Re: 2018.07.07 Turniej SAGA

Post#2 » czw lip 05, 2018 10:43 pm

Już mam 8 graczy zapowiedzianych... a może być więcej. Zapraszam :D
Primary: FoW: Germany ● Guild Ball: Navigators ● Warmachine: Crucible Guard
Secondary: FoVietnam: PAVN ● Black Powder: British ● SAGA: Anglo-Danish
Occasionally: FoG: Germany ● DUST 1947: Axis ● Dark Age: Dragyri Ice Caste

Wróć do „Saga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość