Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Mrozogrób

Moderator: Raziel

lisu
Posty: 172

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#301 » sob kwie 14, 2018 7:37 pm

ten wstępny 28 sobota to rozumiem ciśniemy od otwarcia boltera? :-)

Awatar użytkownika
czys
Posty: 230

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#302 » sob kwie 14, 2018 8:00 pm

16:30 do końca

Awatar użytkownika
idio
Posty: 292

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#303 » sob kwie 14, 2018 10:27 pm

Przepraszam, że się nie odzywałem, ale byłem opętany przez demona :evil: W terminach eventów będę mu składał ofiarę z krwi lodowych karłów, także ten, miłego.

Udało mi sie za to jakoś nadrobić tury, jutro wrzucę raporciki i do zobaczenia w kolejnych turach ;)
Obrazek
Jeśli chcesz poznać grę Wolsung SSG - napisz do mnie!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#304 » wt kwie 17, 2018 5:01 pm

Zatem Event zaczynamy 20.04.2018 o 17:30, oczywiście przyjdę wcześniej, żeby nawystawić stół.
Przypominam, że choć to jest piątkowe WW, gramy Event i każdego uczestnika obowiązuje przepis regulaminu Boltera mówiący, o koniecznym zakupie towaru w części figurkowej przynajmniej za 30pln (chyba, dowiemy się na miejscu). Każdemu uczestnikowi z tej racji przysługuje darmowy napitek (szczegóły też proszę dogadać na miejscu)(wiem, można by przeczytać kilka postów wyżej i się dowiedzieć jak jest, ale nie mam teraz do tego głowy).

Graczy zadeklarowanych na drugą część eventu, 28.04.2018 informuję, że termin jest potwierdzony. Jeszcze się przypomnę, ale zaczniemy o 11:00
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#305 » śr kwie 18, 2018 1:11 pm

Ogłaszam przedłużenie obecnej tury (XVII) do czasu zakończenia Eventów, a więc jeszcze jakieś dwa tygodnie.
Pozdrawiam ozięble.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#306 » wt kwie 24, 2018 3:17 am

Pierwsza część, czwartego eventu za nami.
Dziękuję bardzo wszystkim przybyłym, za znakomitą zabawę w wyborowym towarzystwie. Naprawdę, była to jedna z moich najlepszych imprez, w czasie której niesamowicie dobrze się bawiłem śledząc wasze poczynania.
Obawiałem się trochę, że brak wsparcia ze strony nieobecnych graczy zwiększy trudność misji, a co za tym idzie zniechęci Was, jednak pokazaliście klasę i wspaniałą smykałkę do współdziałania i kooperacji. Można by rzec, że poszło Wam jak z płatka, gdyby nie fakt, że zginęły Wam trzy postaci.
Każdy z Was zasłużył na to zwycięstwo, vanTroff pozbył się nekromanty i stada duchów, Teperak zatrzymał niemal każdą falę nieumarłych swoimi murami, a Czysu spowolnił błotem czoło nacierających zdechlaków, co w połączeniu ze wspomnianymi murami, niemal całkowicie uniemożliwiło mi realizację planu, jakim była totalna eksterminacja waszych drużyn ;)
Mam nadzieję, że druga część będzie równie emocjonująca i ciekawa jak ta, czego sobie i innym graczom szczerze życzę.

Przy okazji, uwaga do wszystkich eventowiczów, wstrzymajcie się z raportami do czasu, aż Wam dam znać. Po eventach zmienią się zasady kupowania, sprzedawania i wynajmowania, więc nie ma sensu, żebyście popełnili błąd, a potem to odkręcali.

Na koniec uwaga do Czysa, specjalnie robię to na forum, żeby weszło Ci w pięty, na oczach wszystkich, Przyjacielu.
Wyobraź sobie, że ślęczysz godzinami, malując stada zombiaków na event, że poświęcasz cenny czas, którego ponoć masz tak mało, na pisanie flafu, na układanie rozpisek i statystyk NPCów. Pomyśl, że przed samym eventem dwoisz się i troisz, żeby popakować z głową figurki, szykujesz tereny, a potem sterczysz nad stołem półtora godziny, układając makiety do eventu szykowanego dla ludzi. Ludzi, którzy przychodzą, rozkładają na twoim stole jakieś niezwiązane z tematem materiały, robią jakieś notatki i generalnie mają ciebie w dupie, nie interesując się kompletnie tym, nad czym pracowałeś od pół miesiąca... Nie miałbyś ochoty wypierdolić takich delikwentów od stołu? Ja miałem, ale bardzo Ciebie lubię, więc obróciłem wszystko w żart, lecz uwierz mi, wcale nie było mi do śmiechu.
Mam nadzieję, że jest Ci gupio...
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#307 » śr kwie 25, 2018 1:40 pm

Lisu, Brzoza, przypominam, że 28.04.2018 o godzinie 11:00 (czyli o 11:15) zaczynamy czwarty Event we Frostgrave.
Pamiętajcie, że obowiązuje nas konieczność zakupu w tym dniu towaru w części figurkowej Boltera, na kwotę minimum 20pln, dostaniemy też darmochową kolunię.
Przynieście całe drużyny, nie zapomnijcie czarów i kości, oraz co najmniej jednej mniareczki.
Będziemy grać na luzie i bez pośpiechu, misję mamy łatwą niczym bułaś z masełkiem, będziemy się delektować grą, dosłownie ją konsumować z rozkoszą :D

Jak któryś z Was nawali w ostatniej chwili, dajcie znak jak najszybciej.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
czys
Posty: 230

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#308 » czw kwie 26, 2018 7:59 pm

Kajam się w swej gupocie :( i przepraszam. Wyjście nowych ludzików nie jest wystarczającym wytłumaczeniem na me haniebne czyny! :oops:

Obrazek

lisu
Posty: 172

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#309 » pt maja 04, 2018 2:26 pm

Późno bo późno, ale dzięki serdeczne Razielowi za drugą część eventu. Jestem pod wrażeniem, że miał ochotę prowadzić rozgrywkę dla jednego gracza :) No plus siebie oczywiście. Piękna postawa!

W czasie gry doszliśmy do olśniewającego odkrycia, że aby przejść przez ten "lekki spacerek" musimy zacząć czarować. Dzięki trudnością napotkanym już na początku przygody musieliśmy wśród swoich skromnych ksiąg z zaklęciami znaleźć takie, które powstrzymają dzikie hop gobliny. Ten berseker na prawdę potrafił dać w kość. Na szczęści u mnie udało się rzucić wysokie wyniki na blinding light oraz Furious Quill u Raziela również Furious Quill uratował kilka żywot :)

Do dziś pamiętam również nasze heroiczne walki z Królem goblinów! Piękna sprawa. Dziad potrzebował na prawdę sporego osłabienia by zginać. Podobnie z elitarnymi szczurami. Zawzięta współpraca pomogła nam jednak zdobyć bardzo wiele doświadczenia w walce z silniejszymi od nas.

Niech zazdroszczą Ci, którzy nie dotarli bo event z mojego punktu widzenia bardzo udany i pouczający.
Raz jeszcze dzięki :)

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#310 » śr cze 06, 2018 1:43 am

Dzięki (spóźnione) Lisu, za przybycie. Szkoda, że zabrakło Brzozy i Thrinosa, bez nich, ten "spacerek po parku" zamienił się w "przedzieranie po własnych trupach".
Ciesze się, że Ci się podobało, i jednocześnie upominam innych, że wiele stracili. Przygoda była wspaniała i jak to ujął Lisu, "pouczająca", bo choć obaj mieliśmy kłopoty i w wielu sytuacja po prostu patrzyliśmy z trwogą na nasze krzywdy, to takiej rzeźni jeszcze nigdy ja osobiście we Frostgrave nie doznałem. Zabrakło jednego, dwóch niby "bezużytecznych" czarów, a połowa mojej drużyny zapewne by przeżyła, niestety, stało się inaczej.

Druga część czwartego eventu zamyka pewien rozdział w naszej kampanii, jednocześnie będąc startem dla nowego dodatku, czyli Thaw of the Lich Lord. Jednak zanim to nastąpi, zanim rozpoczniemy nową turę, zapoznam Was ze zmianami, jakie zostaną w niej wprowadzone. Część z nich, poświęcona systemowi będzie kosmetyczna, dodamy kilka usprawnień z oficjalnej gazetki i wyprostujemy niektóre z naszych homerulsów, wielkie zmiany natomiast, będą dotyczyły samego Frostgrave i znajdą odwzorowanie w wydarzeniach, które mają obecnie w mieście swoje miejsce.
Wszystkie zmiany i zasady umieszczę wkrótce w pierwszym poście tego tematu, a już jutro, powinienem poinformować Was o specyfice następnej tury, która będzie bardzo się różniła od dotychczasowego schematu, ale o tym już niedługo, z resztą, czytający systematycznie fluff pewnie się domyślają o co chodzi ;)

PS. Może nie wszyscy byli tego świadomi, ale w mayu zrobiłem sobie "wakacje bez figurek", dlatego zarówno ten, jak i inne moje tematy ucichły. Potrzebowałem się zresetować od grania, od figsów, i od Was moi drodzy. Mam nadzieję, że to rozumiecie ;)
Ciężko mi wrócić, nie powiem, przyzwyczaiłem się do nieróbstwa, ale powoli nakręcam się znowu na turlanie kośćmi. Mam nadzieję, że Wy również naładowaliście bateryjki i razem z powrotem ruszymy w zamarznięty świat :D
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#311 » śr cze 06, 2018 11:23 am

Nowe zasady wpisane w pierwszym poście.
Wiem, że jesteście już rutyniarzami, ale polecam mimo wszystko rzucić na nie okiem raz jeszcze, żeby zapoznać się z nowościami i utrwalić starości.
Pod wieczór zamieszczę nowy scenariusz i paringi, uprzedzam, że scenariusz będzie zawierał nowe zasady handlu i najmu żołnierzy. W wielkim skrócie, w Felstad panuje wieczny półmrok, ulice zatłoczone są nieumarłymi, bezpieczne przechadzanie się po ulicach jest praktycznie niemożliwe, z racji tego, wszelacy kupcy i handlarze opuszczają Frostgrawe. W związku z tym, po bitwie, będzie wielki problem ze sprzedaniem znalezionych skarbów, a kupno nowych przedmiotów, będzie nie dość że trudne do zrealizowania, to jeszcze ich cena wzrośnie znacząco. To samo tyczy się najemników, może się okazać, że nie będzie możliwości uzupełnienia drużyny.
Pojawi się natomiast opcja handlu między graczami, wielu z was kitra po skarbcach nieprzydatne wam bibeloty, za które inni, z chęcią oddadzą ostatnie oszczędności.

Na uwagę zasługuje punkt nr 4 naszych zasad, w którym dodałem jedno, znaczące zdanie. Od tej tury, gracz, który nie odda raportu w terminie, nie będzie parowany na następną turę.
Bardzo długo się zastanawiałem jak wyegzekwować na Was większy respekt dla Raportu, jak spowodować, żebyście zrozumieli, że to nie jest fanaberia, tylko przykra konieczność, pozwalająca pilnować graczy, by się nie mylili, nie oszukiwali i pozwalali mi na łatwą kontrolę tego, co się dzieje w kampanii.
Nie chciałem karać graczy w żaden sposób, odbieranie expa, czy inne inwazyjne środki wydawały mi się niesłuszne, ale rozbestwiliście się tak, że ostatnie tury w raportach aż świecą się od czerwonych wpisów.
Zdaję sobie sprawę, że mamy dziś mało czasu na cokolwiek, jednak nikt mi nie wmówi, że nie jest w stanie poświecić pół godziny w ciągu dwóch tygodni na skopiowanie starego raportu i uzupełnienie go o nowe dane.
Czy nowa zasada jest krzywdząca dla graczy? Mogę wam powiedzieć z perspektywy kogoś, kto większość czasu poświęca na robienie tego wszystkiego dla Was, że nie. Pamiętajcie, nikogo nie trzymam siłą, udział w kampanii jest dobrowolny, odejść można w każdej chwili.

Teraz rozwinę temat oblężenia, z czym spotkacie się wszyscy w tej turze, a o czym zdawkową informację znajdziecie w scenariuszu.
Tura nie ma limitu czasu, potrwa tyle ile uznam za konieczne. Każdy z Was, oprócz Skelda, będzie musiał obronić swoją kryjówkę przed oblężeniem nieumarłych. Ci z was, którzy uczestniczyli w pierwszej części czwartego eventu wiedzą czego mogą się spodziewać, reszta może się tego domyślić, jeśli przeczytają relację z tego wydarzenia.
Gracze, będą musieli przygotować swoją kryjówkę do obrony, w tym celu, będą mieli wybór assetów, których w tajemnicy przede mną użyją w czasie oblężenia. Niektórzy otrzymają ode mnie PW z konkretnymi informacjami dotyczącymi tej misji.
Jak się więc domyślacie, w tej turze prawie wszyscy gracie przeciwko Botowi, co oznacza minievent dla każdego z obleganych.

Oblężenie będzie niejako zwieńczeniem historii waszych drużyn, może się w jego czasie okazać, że odniesiecie ciężkie straty, będzie to doskonały moment aby zastanowić się nad stworzeniem nowej drużyny. Do tematu jeszcze powrócę, wstępnie nadmienię tylko, że gracze chcący zrobić "reset", będą mogli tego dokonać po oblężeniu. Jeśli natomiast wszystkim chodzi to po głowie, możemy jednogłośnie zadecydować o takiej decyzji.

Na koniec kwestia zaległych raportów, przysyłajcie je jeszcze na starych zasadach, dotyczy to też raportów z eventów, pośpieszcie się z tym proszę.

PS. Może jeszcze nie dziś, ale wracamy do kontynuowania naszych minihistorii z działu "Zadania Poboczne", postaram się jak najszybciej wznowić temat.

Oczywiście jak są pytania, walcie śmiało.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#312 » śr cze 06, 2018 9:08 pm

Ogłaszam rozpoczęcie tury XVIII
Jak zauważyliście, wszystkie bitwy zostaną rozegrane pomiędzy mną, a graczami, czekam więc na wasze PW z propozycjami terminów. Weźcie pod uwagę, że oblężenie może potrwać nieco dłużej, niż standardowa bitwa we Frosta.
Pamiętajcie też, że posiadam trochę prywatnych makiet, które z chęcią przytargam, jeśli dacie mi przed bitwą znać.

Każdy z graczy, sam będzie musiał przygotować stół do bitwy, od waszej pomysłowości zatem zależy, jak będzie on wyglądał, musicie jednak spełnić dwa warunki, strefa rozstawienia legionu nie może być zblokowana tak, by uniemożliwić ustawienie na niej modeli, a makieta, lub zbiór makiet będący kopią waszej kryjówki, powinna klimatem odpowiadać jak najbardziej oryginałowi. Przypominam, że każdy z Was ma przypisaną dla siebie lokację na mapie Frostgrave.

Jest opcja zrezygnowania z oblężenia, co oznacza jednocześnie rozwiązanie drużyny, proszę poinformować mnie jak najszybciej o tym fakcie. Nie oznacza to rezygnacji z uczestnictwa w kampanii, gracz, który się na to zdecyduje, turę XIX rozpocznie z nową drużyną.

Jeśli natomiast ktoś z Was chce zrezygnować z kampanii, proponuję, aby jednak zagrał ten ostatni scenariusz. Oczywiście uszanuję inną decyzję.

Sprawa Zadań Pobocznych.
Może być tak, że historie się tam toczące, nie będą się zazębiać z obecnymi wydarzeniami we Frostgrave. Musimy przyjąć, że owe historie toczą się w niedalekiej przeszłości, a ja w miarę możliwości, postaram się sensownie zrównać je z obecnym biegiem wydarzeń.

Sprawa Skelda
Drużyna Skelda już swoje oblężenie miała, sam gracz w nim nie uczestniczył z jakiś powodów (event), w co nie wnikam.
Z grzeczności rozwiążę to fabularnie, a o efekcie wszyscy dowiecie się z części fluffowej. Sam zainteresowany otrzyma odpowiednie PW.

Sprawa Raziela
Drużyna Risevinta została zdziesiątkowana w czasie drugiej części czwartego eventu, na dodatek, sam gracz osiągnął w zasadzie wszystko, czego chciał i nie widzi sensu dalszego przebywania we Frostgrave swojej drużyny. Kolejną turę gracz rozpocznie z nową drużyną. Oczywiście w części fluffowej gracz zadeklarował umieścić stosowne wytłumaczenie dla swojej decyzji.

Na koniec przypominam jak zwykle o zaległych raportach, o tym, że nie musicie się bać pisać cokolwiek w tym temacie i jeśli macie jakieś pytania, walcie śmiało tu, lub do mnie na PW.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#313 » pn cze 18, 2018 9:14 am

Poprawiłem assety w scenariuszu na oblężenie. Jakoś nikt nie zauważył, że ostatni z assetów był kompletnie bezsensowny i bezużyteczny ;)
Usiłowałem go jakoś poprawić, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie ze strony kampaniowiczów, po prostu go usunąłem, co jest i tak bez znaczenia.
Miłego dnia.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#314 » czw cze 28, 2018 3:03 pm

Witam.
Trzecie i chyba ostatnie z jedenastu oblężenie za nami, więcej graczy nie miało ochoty na Frosta więc uznaję, że spokojnie szykujemy się do standardowego giercowania. Dam jeszcze trzy, cztery dni tym, którzy przysnęli (Idio?) a wiem, że oblężenie chcieli rozegrać. Jeśli mimo to nikt więcej się nie zgłosi, nową turę zaczniemy od 2giego lipca.

Tymczasem chciałem przesłać wielkie podziękowania dla Lisa, vanTroffa i Teperaka, za podjęcie wyzwania jakim była obrona ich kryjówek, oraz za doskonałą zabawę, jaką przy tej okazji mieliśmy podczas wszystkich trzech bitew.
Szczególne podzięki dla Teperaka, który przygotował własne makiety na tą okazję, a które od teraz zasilą nasz skromny magazyn upiększaczy stołu do gry ;)

Pozdrawiam ozięble.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

lisu
Posty: 172

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#315 » pn lip 02, 2018 7:17 am

Dzięki Razielu za świetną grę w ramach oblężenia. Świetnie się bawiłem i nie zorientowałem się kiedy minął nam czas! Świetne były zasady kapitanów mojego oponenta. Klimat napadu przez ghule, zombie i inne trupiszcze jeszcze długo będzie mi się śnił. Dało się odczuć ich miażdżącą przewagę. Los chciał, że moje misternie zaplanowane epickie ataki na dowódcę nie wypaliły. Kości jednak można było się spodziewać, że będą po stronie szkieleciaków (nawet te moje, a może szczególnie one) :-P
Dzięki jeszcze raz. Trochę zawirowań u mnie przez ostatnie dni. Dziś wyślę zaległy raport.

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#316 » pn lip 16, 2018 8:26 pm

Witam mrozomaniaków!
Zaczynamy mocno odwlekaną XIX turę, czyli pierwszą misję z nowego dodatku Thaw of the Lich Lord.

Ważne informacje dla graczy, którzy nie wykonywali misji "Oblężenie":

Moździerz - Brzoza - Czys - Figl4rz - Pan i Władca

Skoro nie zadeklarowaliście oficjalnie poddania się, obrony, lub po prostu rezygnacji z kampanii, wasze drużyny muszą dostosować się do wydarzeń, które mają obecnie miejsce we Frostgrave, co za tym idzie, opuściły swoje kryjówki i tułają się teraz po mieście, nie mając dachu nad głową, koczując gdzie popadnie.
Oznacza to dla was, że nie możecie czerpać korzyści z wybudowanych w bazach assetów, a każdą misję zaczynacie ze skarbem u jednej z postaci, który to skarb jest zawartością waszego skarbca (teraz musicie go taszczyć ze sobą, skoro nie ma go gdzie zostawić).
Aby to zmienić, czyli powrócić do swojej kryjówki, wasze drużyny muszą je odbić. Podobnie jak miało to miejsce z oblężeniami, musicie umówić się zemną na minievent, podczas którego będziecie oblegać swoje byłe kryjówki, aby je odbić.

Skeld

Twój przypadek jest podobny do tego powyższego, jednak twoja drużyna straciła kryjówkę bezpowrotnie w konsekwencji wielkiej bitwy z eventu, na którym niestety Ciebie nie było. Skomplikowało mi to sytuację z technicznego punktu widzenia i nie miałem innego wyjścia, jak pokierować losami twojej drużyny osobiście tak, żeby trzymało się to jakiejkolwiek kupy, miało sens i uzasadnienie we fluffie, a jednocześnie nie było dla Ciebie krzywdzące (choć należy Ci się wpierdol, bo od czasu eventu nie odezwałeś się ani słowem w sprawie kampanii, co uważam za kompletny brak szacunku wobec mnie).
Twój mag, jako jedyny pozostaje żywy i w miarę normalny, to samo dotyczy Żywiołaka, reszta drużyny została zamieniona w Revenant (TotLL str 43) o czym postaram Ci się jak najszybciej napisać PW (jeśli w ogóle będziesz zainteresowany, bo w przeciwnym wypadku nie będę na to tracił czasu), na razie po prostu pozmieniaj im statystykę Will i pamiętaj, że od tej pory są Undead.
Przedmioty z twojego Wault przepadły (to nie kara, tylko konsekwencja).

Na koniec przypomnienie dla Wszystkich uczestników kampanii, od tej tury, jeśli przed jej końcem nie dostanę raportu od graczy, tacy nie będą parowani na następną turę.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, jeśli są jakieś tematy, które Was ciekawią.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
idio
Posty: 292

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#317 » pt lip 27, 2018 12:36 pm

Hej,

Dla mnie przyszedł czas, żeby pożegnać się z tą świetną kampanią :)
Przyniosła mi ona dużo dobrej zabawy, za co dziękuję przede wszystkim Razielowi, ale oczywiście również współgraczom.

Powód rezygnacji jest prosty: zmęczenie materiału. Może za jakiś czas powrócę z nową bandą - o ile wciąż będziecie grać. Na razie jednak robię sobie dłuższą przerwę.

Fabularnie jest to też całkiem niezły moment: Teperakowi udało się pokonać zarówno Nimianę, jak i jej ucznia, a moje pechowe rzuty potwierdziły ich permanentną śmierć. W pojedynku wróżbitów Arivald zatriumfował ;)

Dzięki wszystkim za klimatyczne gry :)

P.S.
Te modele, które zdążyłem pomawlować zostawię w gablotce - gdyby ktoś potrzebował ducha Nimiany, albo krasnala templariusza jako NPCa :P
Obrazek
Jeśli chcesz poznać grę Wolsung SSG - napisz do mnie!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#318 » pt lip 27, 2018 1:06 pm

Dzięki Idio za współudział w kampanii, w której twoja drużyna zdążyła odegrać kilka bardzo ważnych scen ;)
Ciszę się, że udało mi się przykuć Ciebie na tak długi okres do wspólnej zabawy, wiedząc, że raczej wolisz dynamiczne wypady, a nie ciągnące się miesiącami tasiemce.
Oczywiście przykro, że odchodzisz, ale jestem świadom, że "zmęczony materiał" w końcu pęka, sam miałem podobnie w zeszłym miesiącu ;)
Tak więc płakać nie będę, bo przecież mogę zagrać z Tobą w masę innych gier, a Frost i nasza kampania i tak staje się niszowym wyzwaniem dla najzagorzalszych jej fanów, z czym liczyłem się już od kilku tur wstecz.

Dziękuję też za pożegnanie i szczere słowa, dziś to rzadkość pośród graczy, którzy coraz częściej wyobrażają sobie, że ich milczenie jest wystarczającym argumentem i wytłumaczeniem wszystkiego.
Żegnaj Idio i pamiętaj, że "Ostatnie urodziny" bez Ciebie nie byłyby takie same, a na pewno o wiele mniej ciekawe. Do zobaczenia przy okazji innych gier ;)

PS. Nie wyobrażam sobie, jak Teperak mógł wygrać z kimkolwiek na rzuty, oraz jak Nimiana, dysponując takim zapasem przerzutów, wygenerowała takie pechowe rzuty. Może graliście oszukanymi kośćmi? :D
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
czys
Posty: 230

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#319 » sob lip 28, 2018 9:58 am

Ja również rezygnuję z kampanii.
Ostatnio zupełnie nie wchodziłem na forum żeby czytać posty, tylko co najwyżej zamówić stół i nawet nie zauważyłem restartu kampanii po ostatnim evencie (Dobrze że Lisu napisał mi PM w tym tygodniu).

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#320 » sob lip 28, 2018 12:03 pm

Nie ma za co Czys ;)
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Pan i Władca
Posty: 431

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#321 » wt sie 07, 2018 12:58 pm

Dobry !

Przyznaję - że z premedytacją nie zaglądałem do wątków zwiazanych z FG - nie dlatego, że mam wywalone - tylko dla tego że jest to gra która traktuje na równi z wszelkimi sejsami RPG - wczówam się i przeżywam. Daltego też wiadzac, że nie mam wystarczajaco dużo czasu - nie wczytwywałem się w watki fabularne - żeby po prostu nie psuć sobie zabawy. Najnormalniej w świecie nie pomyślałem, że milczeniem mogę popsuć komuś zabawę <zakładałem ze sparing partner przydizelony na konkretną datę się odezwie :/> - ZA CO BARDZO PRZEPRASZAM. Aktualnie zmieniam miejsce zamieszkania i jestem na finiszu - dlatego - o ile MG wyrazi na to zgodę - chciałbym wrócić do zabawy Fiodorem Karamazovem i powalczyć o losy Kazadii <chyba, że już zasypały ją sniegi - to wtedy moge stworzyć nową bandę >.

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#322 » wt sie 07, 2018 4:22 pm

Podejście ciekawe, zapomniałeś tylko o jednym, jeśli nie zerkniesz od czasu do czasu w wątek z zasadami i sprawami technicznymi kampanii, będziesz w tyle nie z fluffem, tylko z całą resztą.

Nikogo z kampanii nie wypraszam, zasada jest prosta, chcesz, grasz, nie chcesz, nie grasz.
Sytuację, w jakiej znalazły się bandy, które nie miały swoich oblężeń, opisałem wyżej.
Do tej pory nie rozegraliśmy jeszcze dwóch (z trzech) bitew, wiec tura trwa.
Jeśli przyślesz mi raport z niej (nawet pusty, skoro nie grałeś, ale chciałeś a przeciwnik nawalił) będziesz parowany na następną, jeśli do końca tury twój raport się nie pojawi, nie będziesz parowany a ja przez to będę rozumiał, że w kolejnej turze grać nie chcesz/nie możesz.
Polecam poczytać regulamin w pierwszym poście.
Do zobaczyska w jakimś chłodniejszym miejscu.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#323 » pn sie 13, 2018 8:27 am

Witam ozięble.
Informuję, że na raporty z tury 19tej czekam do dzisiejszego, późnego wieczora.
Gracze, którzy nie mogli zagrać w tej turze, a chcą grać w następnej, także muszą przysłać mi raport, taki skrótowy, wyrażający zaangażowanie w kampanię, jak i szacunek dla prowadzącego. Przykład takiego raportu poniżej, wkleję też w pierwszym poście, w zasadach dodatkowych:
TURA XIX
Gracz - Raziel (tu wpisujecie siebie)
Przeciwnik - Idio (tu wpisujecie przeciwnika, z którym mieliście grać)
Scenariusz - TOTAL ECLYPSE
Wykonane zadania - nie (powód mnie nie interesuje, ważne, żebym wiedział, iż następny scenariusz chcecie rozegrać)


Kolejna sprawa, z kampanii zrezygnował Czys, Idio i Brzoza. Bardzo dziękuję Wam chłopaki za udział, oraz te kilkanaście miesięcy wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że "Ostatnie urodziny" będziecie miło wspominać, a może nawet któregoś dnia wrócicie do Frostgrave ;)
Tak, czy inaczej, dzięki i do zobaczenia w lepszych graciowo czasach.

Kolejna rzecz, dostępny do kupienia jest najnowszy dodatek do Frosta, oprócz ciekawej kampanii, jest w nim zawarte kilka zmian, odnośnie zasad systemu. Niestety, te zmiany w większości odnoszą się do dopiero rozkręcających się kampanii, więc na ich wdrażanie w naszą raczej nie będę się decydował, jednak kilka pomysłów możnaby "podpatrzeć". Pomyślę o tym i poddam pod dyskusję (he,he...patrząc na posty powyżej, odnoszę wrażenie, że ja tu sam ze sobą tylko dyskutuję).
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#324 » pn wrz 10, 2018 11:30 am

Na raporty z XX tury czekam do późnego wieczora jutrzejszego.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#325 » śr wrz 12, 2018 2:44 pm

Zaczynamy turę XXI, w którą ma ochotę zagrać czterech graczy.
Każdy z Was będzie się potyczkował zemną. Pozwoliłem sobie stworzyć kilka pełnoprawnych drużyn, którymi będę się starał grać w zróżnicowany sposób tak, żebyście się nie znudzili ciągłym spotykaniem tych samych, trzech band na krzyż.
Dlatego też, obecną turę rozegracie zemną, jako ze-Mną, a nie jako z Botem :D

Nie podawałem terminu końcowego tury, gdyż to będzie dosyć płynne z uwagi na fakt, że mogę w tym miesiącu zniknąć z Wro na jakiś tydzień.

Jak coś, to piszcie i takie tam.

PS.vanTroff dzięki za fabularną wstawkę, która przybliża nam oblicze twojej nowej bandy, już się nie mogę doczekać, jak wpłynie jej pojawienie się, na relacje z innymi drużynami, oraz zazdrosnymi nekromantami ze stajni Lisza ;)
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#326 » czw wrz 13, 2018 4:43 pm

PS. ...oraz dzięki za wspaniałe pożegnanie krasnoludów. Poryczałem się razem ze wspomnianymi niewiastami :(
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
vanTroff
Posty: 563

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#327 » pt wrz 14, 2018 1:04 pm

Mi też było przykro, tyle miesięcy spędziłem na malowaniu i budowaniu bandy :( troszkę płaczę w środku, w Grzesiu

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#328 » śr lis 14, 2018 8:50 pm

Ruszamy z 22 tą turą Panowie. Po tygodniach nieobecności, powraca Pan i Władca, ze swoimi kazakami.
Zwróćcie uwagę na drobną modyfikację scenariusza w temacie z paringami.
W tej turze, również zmierzycie się z NPCami (se chociaż kutwa pogram w końcu), żebyście się sobie nawzajem nie obrzydli, a ja wiadomo, jestem zajebisty i wszyscy mnie lubią.

PS. Przestańcie mi brutalnie zabijać postaci, to nie są jakieś tam byle enpece, to są MOJE LUDKI.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#329 » czw gru 06, 2018 10:00 am

Czekam na raporty do niedzieli.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#330 » ndz gru 09, 2018 10:10 pm

Jak zwykle chłopaki, można na Was liczyć, vanTroff oczywiście pogmatwał trochę w raporcie, ale spieszył się :)
Nowe paringi i zadanie opublikuję późno w nocy.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
vanTroff
Posty: 563

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#331 » ndz gru 09, 2018 10:23 pm

Bo dopiero wróciłem do domu!!11!!!!1!1!!!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#332 » pn gru 10, 2018 2:11 am

To dobrze, że wróciłeś, nieładnie się tak szlajać ;)

Krótki wątek fabularny wstawiony, scenariusz i paringi uzupełnione, zaczynamy XXIII turę.
Zwracam przy okazji uwagę, że na tą turę nieco inaczej wygląda sprawa handlu i wynajmu wojowników po skończonej misji. Zmieniła się też tabela potworków do wylosowania, z miasta całkowicie zniknęli gwardziści, w ich miejsce pojawiła się masa kultystów Licza, w podziemiach natomiast królują Gnolle, które całkowicie wyparły resztki goblinów.
Jest też parę innych stworków, śnieżne leopardy, zombie troll, wszystkie dostępne w gablotce. Na dniach dorzucę do niej Gnolle, kultystów i Rangefi...cośtam, których sproksujemy beastmenami. (mam dwa oryginalne Ringe...cośtam, ale są tak delikatne i łamliwe, że umieszczanie ich w gablotce to wyrok śmierci na nich, a już na pewno dla ich rogów).

Tą turę zrobimy przydługawą, nie chcę Was stresować przed waszymi pogańskimi świętami, będziecie ubierać te swoje badylaki, mordować ryby w wannie i strzelać z korków od butelek, więc na granie pewnie nie znajdziecie czasu. Ale to dobrze, za to ja będę go miał więcej na uzupełnienie fluffu i przygotowania do Eventu, który planuję już na koniec przyszłej tury.

Do lodów zatem Panowie i niech wam bompki szczęśliwie rosną na gałęziach, czy co tam się mówi przy okazji tej całej ściemy z rodzeniem się w chlewiku z krowami, bez współudziału ojca (normalnie jak w starwarsach, znaczy, że Jezu był dżedajem!!!)
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#333 » śr sty 30, 2019 4:24 pm

Lisu!
Pan i Władca!
Raporty kuna w dwa dni mają być!
Zaraz rozpiszę kolejną turę, widzę, że tylko podczas jednej bitwy udało się napotkać jakichkolwiek handlarzy, zatem jeszcze przez tą turę będzie obowiązywać tabela handlu z tury 23. Pamiętajcie o tym.
Zaczynamy turę 24, a po niej czeka na nas event i tu mam prośbę, cobyście zaczęli planować sobie jakiś termin na drugą połowę lutego, ew. początek marca, w której udałoby się Wam spotkać razem.
Myślę o sobocie, lub niedzieli. Jakieś popołudniowe granie, lub WW(ostateczność) odpadają, bo sami wiecie, że kiepsko to wychodzi czasowo.
Im szybciej dostanę od Was jakieś konkrety co do pasującego terminu, tym szybciej rozpocznę negocjacje z Bolterem.
Kiedyś, Czysu robił takie fajne czary mary do głosowania na terminy, ale Go już nie ma, wiec trzeba to jakoś ręcznie ogarnąć. Na razie zadeklarujcie, czy pasują Wam takie daty:
17-23.02
02-03.03
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
teperak
Posty: 134

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#334 » śr sty 30, 2019 11:09 pm

Na chwilę obecną odpowiadają mi wszystkie terminy.

Awatar użytkownika
Pan i Władca
Posty: 431

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#335 » pt lut 01, 2019 7:44 am

Pasują mi oba terminy.

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
vanTroff
Posty: 563

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#336 » pt lut 01, 2019 11:39 am

pasują

lisu
Posty: 172

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#337 » sob lut 02, 2019 8:38 am

Mi bardziej pasuje 17-23.02

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#338 » śr lut 06, 2019 7:55 am

WAŻNE!!!
Chopaki, mamy zielone światełko i 17.02.2019 gramy event od 11:00 do aż skończymy.
Każdy z Was, przynosi ze sobą:
-Ucznia
-Kapitana
-dowolnego wojaka z bandy, ale nie zwierzaka

Dodatkowo proszę Lisa i vanTroffa, żeby udało im się rozegrać obecną turę ze mną przed eventem, naciskam i mocno sugeruję się wyrobić.

Jak są pytania, to pytajcie.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
BOLTER.pl
Posty: 1576

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#339 » pt lut 08, 2019 8:06 pm

Raziel pisze:od 11:00 do aż skończymy.

... ale nie później niż do 17.30 ;)

Dodatkowo obowiązują zakupy za min. 20zł, ale dostajecie standardowy napój w kawiarni GRATIS
8-)

Awatar użytkownika
vanTroff
Posty: 563

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#340 » pn lut 11, 2019 9:21 am

Niestety muszę się pożegnać z kampanią. Nie mam za wiele czasu na granie :(

Raziel prowadził nas w niesamowity sposób przez ponad ROK przez jego wizję świata Frostgrave i robił to w niezwykły sposób. Bardzo dobrze się bawił za każdym razem kiedy pojawiał się GIGANTYCZNY demon, albo spadała nam na głowę setka goblinów. Kampanie Raziela są dla mnie podręcznikowym przykładem jak je robić, szczególnie ta. Nie znam nikogo innego, komu chciałby się pisać historię, wymyślać dodatkowe mechaniki i zadania dodatkowe tak długi czas. Świetnie się bawiłem i bardzo za to dziękuję.

Pozdrawiam Was wszystkich powodzenia!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#341 » pn lut 11, 2019 10:06 am

Pęknąłeś mi serce, jak przysłowiowy balonik Puchatka vanTroffie. Strasznie mi szkoda, że odchodzisz u schyłku kampanii, ale rozumiem doskonale, że tak chce los. Sam ostatnio mam mało czasu na gry bitewne, więc witam w klubie.

Dzięki za słowa uznania, to wbrew pozorom bardzo budujące dla kogoś, kto każdą wolną chwilę spędza na wymyślaniu i szykowaniu coraz to nowych antrankcji dla Was.
Dzięki za czas jaki z nami spędziłeś i twój wkład w naszą skromną historyjkę, szczególne podziękowania od dziewczyn z Burdelu Cioteczki Viktorii, tego co tam się działo, nie zapomnimy do końca życia.

Frostgrave bez Ciebie vanTroff, to już nie to samo. Życzę sobie, aby takich Graczy jak Ty było więcej, podobnych... bo takich jak Ty, jesteś tylko jeden, niezastąpiony i wyróżniający się pośród dzisiejszych, krótkowzrocznych beznamiętnościowców.

Do zobaczyska, i miej zawsze w lodówce troszkę lodu, tak na pamiątkę...
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#342 » pn lut 18, 2019 9:02 am

Witam!
Za nami piąty event, przedostatnie tego typu wydarzenie w naszej kampanii... To było ZAJEBISTE grańsko! Nie pamiętam już, kiedy ostatnio tak dobrze się bawiłem przy figurkach, a co najważniejsze, dawno już nie widziałem tak pochłoniętych grą i usatysfakcjonowanych graczy.
Na początek jednak trochę formalności. Dzięki Adam za udostępnienie Bolterowego wnętrza i za nadgodziny, dzięki Asi za to, że mieliśmy stół do grania, dzięki Szaremu, który odstąpił nam niezbędne dla nas makiety, no i dzięki moim kampaniowiczom, którzy stawili się punktualnie, cierpliwie czekając aż porozkładam po stole kłody drewna i inne przeszkadzajki.

O samym przygotowaniu do eventu powiem tylko tyle, że miałem na to dwa miesiące, ale oczywiście zacząłem malować te dziesiątki mebelków, krzesełek, taczek i innych snopków sło... tfuu... siana na kilka dni przed. W skrócie, patrząc na pędzle, w pewnym momencie chciałem zmienić hobby na piłkę nożną.
Mechanikę rozgrywki na szczęście opracowałem sobie wcześniej, choć niektóre jej elementy docierały się dopiero na stole ;)

Zawsze chciałem zrobić, bądź wziąć udział w skradance bitewniakowej, gdzie kluczem do sukcesu jest wykonanie zadania będąc niezauważonym, sami jednak wiecie, że jest to niemal niewykonalne. Wydaje mi się jednak, że mój sposób, choć odbiegający od ideału, sprawdził się doskonale i dał Wam namiastkę skradanki, w jaką nigdy w życiu nie graliście na stole z figurkami i na taką skalę.

Zadania postawione przed graczami z pozoru były proste do wykonania, wkrótce okazało się jednak, że wystarczył błąd jednego z nich, aby całej reszcie poziom trudności podskoczył do maksimum... i wiecie co? Ciesze się, bo dzięki temu głowy graczy dymiły przez całość rozgrywki, do końca trzymając wszystkich w napięciu.

Osobne słowa uznania dla Pana i Władcy, który nie dość, że grał całą swoją drużyną, to jeszcze musiał ogarniać strażników, a żeby tego było mało, musiał śledzić dokładnie poczynania innych graczy, żeby odgadnąć ich intencje i zamiary. Gratulacje, stanąłeś na wysokości zadania, mam nadzieję, że przy kolejnej, nudnej jak flaki z olejem rozgrywce jakiegoś tam Bolta, wspomnisz, jakim nie lada wyzwaniem jest nanieść wody do domu, gdy się nie wie, jak wygląda studnia pompowa :D

Lisu i Teperak oczywiście również zasłużyli na uznanie, odnaleźć się w tak obcym grom bitewnym mechanizmie, nie było łatwo. Bez wyobraźni i odrobiny erpegowego zacięcia z Ich strony, poprawne rozegranie scenariusza byłoby niemożliwe i zamiast dobrej zabawy, skończyłoby się zapewne totalną klapą.

Dzięki wszystkim za wszystko raz jeszcze, ja zabieram się za fotorelację i nadganiam z fluffem, jak tylko ogarnę, rozpoczniemy kolejną turę, tym czasem odpocznijcie troszkę i pograjcie w jakieś mniej stresujące pozycje ;)

PS. PiW, wielkie dzięki za rozmowę o MassEffect, nawet nie wiesz jak trudno jest znaleźć kogoś kto rozumie i w stu procentach docenia tą epopeję kosmiczną. W czasie naszych wspominków prawie się poryczałem... A dzięki Tobie, chyba raz jeszcze zaliczę tą przygodę, choć przez lata nie mogłem się na to zdecydować, by nie psuć pierwszego wrażenia...
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Pan i Władca
Posty: 431

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#343 » pn lut 18, 2019 11:11 am

Dobry !

Wielkie Dzieki za ten Event - był to moj pierwszy event wobec, którego miałem ogromne oczekiwania < byłem świadkiem paru wcześniejszych i za każdym razem cięzko było mi odejść od stołu do własnej gry>. Spodziewałem się krwii, masy interakcji, bójek i wszystkiego co najgorsze ze światów RPG a dostałem .... liste zadań, która była w swej prostocie tak skomplikowana, że sprawdzałem ją co 5 minut bo nie mogłem spamietać co też miałem zrobić <między innymi nakarmienie konia, naznoszenie drwa, zakup alkoholi>. To było coś, co kompletnie mnie zaskoczyło, coś co było genialne w swej prostocie - nie wiedzac kiedy skończy sie event musiałem rozdzielać swoich wojów do zwykłych codziennych zadań - które zawsze towarzyszą drużynie gdzieś w tle i niby każdy o tym wie, że trzeba wodę czy drewno zmagazynować żeby zapewnić odpowiednie warunki dla swoich ludzi a jednak pierwszy raz mi przyszlo to robić i powiem szczerze, że chyba bym wolał urzadac polowanie na wampira - zadanie to doprowadziło mnie do wiczornej migreny <bo czy lepiej łazić i szkuać drewna na opał czy moze spalić własne loże ... moze noc nie bedzie najwygodniejsza ale przynajmniej duzo lazic nie trzeba ... >. Dodatkowo, spodziewałem się, że pozostali gracze tak dla hecy pozostali gracze po prostu beda mi przeszkadzać w różnoraki sposób w wykonywaniu moich zadań.

Do tego, dostałem opiekę nad strażą miejsą - i w tym momencie mój Mózg wstał i wyszedł. Teperak i Lisu non stop odwracali moja uwagę, Raziel co chwile zagadywał - nawet moja żona chyba w spisku z tymi pierwszymi bo ciągle mi pisała jak bardzo mnie nie lubi za to ze ona siedzi z dziecmi a ja sobie gram w doborowym towarzystwie . Ruchy straznikow - tak by nie zabrać całkowicie zabawy Teperakowi i Lisowi a jednocześnie podkreslić, że jest to oboz armijny - w ktorym spodziewaja sie ataku nekromantow w kazdej chwili ... no naprawde bardzo dobrze sie bawilem ...

Bardzo Bardzo Wam dziekuje za kupe smiechu, żartów z poziomu Preczeta i luźnych rozkmin.

P.S Raziel, przyznam bez bicia, że sam mocno rozważam ponowne zainstalowanie gry - oczywiscie poczynajac od pierwszej części. Caly wieczor spedzilem na suzkaniu figurek i systemow w ktore moglbym grać w sposób podobny do tego który serwuje gra. Cała drogę powrotną przypominałem sobię głebie smaczków i pieknych momentów w czaie których łapałem sie za głowe mimowlonie mówiąc "aaaaaahhhaaaaaaaaaaaa". Myślę, że przy następnej parti w FG musimy zarzerwować więcej czasu na "wspominkowe skoki w boki"

P.
Gloria Victis !

lisu
Posty: 172

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#344 » pn lut 18, 2019 11:47 pm

Panowie!
Dzięki za niesamowitą zabawę w niedzielne popołudnie przechodzące nawet w późny wieczór. Tu szczególne podziękowania za uprzejmość, wyrozumienie i cierpliwość Adama. Dzięki też wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zagrać.
Dziękuję Razielu za niesamowite (jak zwykle) przygotowanie, tytaniczną pracę przy malowaniu makiet i figurek. Dzięki też za otwartość dzięki, której udało nam się wszystkim ukończyć zadania. Wspaniale udało Ci się oddać w mechanice dynamikę miasta.
Gdy już zrozumieliśmy jak wiele możemy osiągnąć dzięki akcjom, które mogliśmy wykonać niemal każdą z dziesiątek (jak nie setek) figurek na stole scenariusz stał się bardzo nieprzewidywalny i tym samym o wiele ciekawszy niż mogłem sobie do tej pory wyobrazić.
Z perspektywy czasu patrzę też nieco inaczej na konieczność ucieczki Senatrix. W prawdzie znacząco wpłynęło to na trudność zadań. Bez tego zabrakło by mi jednak dreszczyku emocji. W potrzasku, posiadając tylko dwie swoje postacie w całym mieście, człowiek kieruje swoje myśli na zupełnie inne tory. Na początku poprowadziło mnie to na manowce i popełniłem kolejny błąd chcąc przekombinować. Mimo wszystko udało mi się znaleźć jako takie wyjście z sytuacji.
Na szczególne uznanie zasługuje Pan i Władca, który poza zaspokojeniem mieszkańców przybytku w centrum stołu, musiał panować nad całym stołem. Życzę podobnej podzielności uwagi w życiu a zajdziesz na szczyt ;-)
Gratuluję również Teperakowi za zachowanie zimnej krwi i wykonanie zadania pomimo sporu problemów. Przepraszam też za ich przysporzenie.
Łezka się w oku kręci, że nasza Kampania jest o krok od wielkiego finału. Już teraz brakuje mi tych chwil. Raz jeszcze dziękuję.

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#345 » sob lut 23, 2019 3:36 pm

Witam śniegowi pełzacze.
Odpalamy 25tą turę, która będzie wyglądała nieco niestandardowo. Teperak z Lisem rozegrają książkowy scenariusz, który jest tak rozwiązany fabularnie, że głupio by było grać go z każdym z Was osobno. W scenariuszu są naniesione pewne zmiany, o czym napisałem w Paringach.
PiW natomiast, jako pierwszy będzie miał specjalną misję, która będzie swoistym przygotowaniem pod ostateczny event. Każdy z Was odbędzie podobną misję w ciągu kolejnych tur.

Czekam na raporty z Eventu Panowie. Wiem, że jesteśmy rozluźnieni, a atmosfera panuje w kampanii nieciśnieniowa, jednak proszę, byście o swoich obowiązkach pamiętali, jak ja pamiętam o swoich wobec Was.
Pozdrawiam i rzucam śnieżką w pierwszego kto to przeczyta...
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

lisu
Posty: 172

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#346 » sob lut 23, 2019 7:48 pm

Ała! Raport wyślę jutro rano :-) wybacz zwłokę

Awatar użytkownika
Pan i Władca
Posty: 431

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#347 » ndz lut 24, 2019 9:41 am

Wysle w Pon z pracy D:

Lisu dostał śnieżką, lisu dostał śnieżka tralalala


P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
teperak
Posty: 134

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#348 » ndz lut 24, 2019 9:56 pm

Jak zwykle ostatni bo z czasem było słabo i nie umić w te słowa zbyt trudna... :P

Po pierwsze primo DZIĘKUJĘ Razielowi za organizację eventu!
Po drugie primo DZIĘKUJĘ Razielowi za organizację eventu!
Po trzecie primo ultimo DZIĘKUJĘ Razielowi za organizację eventu nawet jak mnie NIE LUBI!!! :)

Dziękuję również Razielowi za poświęcony czas na przygotowania czyli malowanie makiet, ludzików, pisanie opowiadań i całą otoczkę tego wydarzenia. Za arcytrudne (przynajmniej dla mnie) zadanie. Za wcielanie się w NPCów by ukryć naszych ludzi co było naprawdę fajne!
Za zadania dla Pana i Władcy, który na dodatek musiał ogarniać całą straż Steadycall (sic!).
Dziękuję również Lisowi, który załatwił nam gwardzistów na kark. Miałem nie lada udrękę z tym...

Scenariusz była dla mnie bardzo udany. Sprawił frajde mimo, że mogłem tak nie wyglądać. Po prostu bardzo przeżywam to co dzieje się na stole. Gdy na włosku zaczyna wisieć życie moich kluczowych postaci, które są z mną od pierwszej gry to robię się poważny. Trzy razy się przeżegnałem w duchu co by mój Knight nie został stracony zaraz po rozmowie z Gubernatorem Steadycall. Tak samo mocno przeżywałem skutecznie ustawionych (przez Pana i Władcę grrrr...) w bramie miasta gwardzistów, którzy skutecznie blokowali mi wykonanie zadania i powodowali pustkę w głowie przy obmyślaniu planu ucieczki.
Trochę mi szkoda, że zabrakło nam czasu na rozegranie wydarzeń w więzieniu gdzie były przetrzymywane moje postacie. Rekompensują to wydarzenia z miasta, które przybrały taki obrót, a nie inny. Dzięki temu scenariusz nabrał rumieńców i stał się bardzo ciekawy.

Więcej grzechów nie pamiętam... Mam nadzieję, że wszystkie zdania są składne i nikomu nie popsułem zabawy. Dzięki, że ze mną wytrzymaliście! :D
Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i miło spędzoną niedziele.

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#349 » sob mar 02, 2019 4:40 pm

Dziadki mrozy, słuchajcie. Z okazji zbliżającego się ostatecznego ewentu, nakupujcie sobie w miarę możliwości różniastego sprzętu, bo przed samym eventem złamiemy zasadę ograniczenia slotów i każdy wojownik będzie mógł wyposażyć się w większą ilość sprzętu. Oczywiście przy wsparciu rozsądku, czyli wymieniamy pojedyncze akcesoria, jedne buty, jeden płaszcz, jeden amulet, pierścień itp.
Teperak z Lisem mają ku temu doskonałą okazję, bo po misji natrafili na przychylnych handlarzy, PiW ma do nich dostęp cały czas, ale niech i tak ma to na uwadze.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel
Posty: 1259

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#350 » czw mar 07, 2019 4:57 pm

Lisu, czekamy na twój raport, oraz kontynuację w dziale z Zadaniami Pobocznymi.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Wróć do „Frostgrave”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość