Bolt Action

Moderator: Raziel

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Bolt Action

Post#1 » śr sie 03, 2016 9:31 am

Siemanko,

Jestem w posiadaniu Brytyjczyków <ok 600-800 pkt jak się uprę > w BA, gdyby ktoś też miał armię i ochotę na grę to jestem do dyspozycji :)

P.
Gloria Victis !

Chętni do gry w OiM / WARZONE / BA / Lee / SW:Armada / TY-> PM

Awatar użytkownika
Garghgor

Re: Bolt Action

Post#2 » sob cze 03, 2017 12:02 pm

Za trzy tygodnie będzie turniej w Bolterze.

Ja tez mam Brytoli na ok.1000pkt

Tak wiec brakuje chyba "Niemców" do bicia ;)

Awatar użytkownika
Dominig

Post#3 » sob cze 03, 2017 6:46 pm

Ja się zgłaszam, mam pomalowanych Niemców na jakieś 3000+ ;)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#4 » pt paź 13, 2017 9:31 am

Dobry,

Jak trzyma sie BA w Bolterze ? Czy znalazl by sie chetny na nauke i gre w przyszly pt ? < 20.10> ?
Mam Polsko Brytyjskie Commando na 500 ale dzis chyba dokupie pudlo komandosow jeszcze wiec i wiecej ;)

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Dominig

Post#5 » pt paź 13, 2017 11:57 am

Ja wstępnie się zgłaszam, potwierdzę w tygodniu. 500 to dobre punkty na intro, ale jak chcesz możemy pyknąć na więcej ;)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#6 » pt paź 13, 2017 12:59 pm

No i super, Wieczór Wteranów ? Moze zostanmy przy 500 pkt , wezme po prstu co mam, bo nie mam dostepu do nowego RB i nie wiem co ile kosztuje :/

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Dominig

Post#7 » pt paź 13, 2017 2:10 pm

Tak, na WW chętnie. Rozpiski najlepiej robić na http://boltaction.easyarmy.com/PlatoonSelector.aspx, tam oprócz kilku baboli jest wszystko :)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#8 » pn lis 20, 2017 6:31 am

Ktoś w ten piątek chętny na gre ?

Mam Ruskies, jestem w stanie wystawić sie na 1k o ile sie skleje - najlepiej na 500 - 700 pkt na start ;)
<zasady dalej na bakier :)>

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Raziel

Post#9 » śr gru 20, 2017 9:44 pm

Nie będę zakładał osobnego tematu, bo ten wydaje mi się w miarę uniwersalny.

Od jakiegoś czasu myślę o rozpoczęciu przygody z BA, mam już nawet dwa pierwsze modele, martwe konie.
Problem jednak jest taki, że najbardziej pasuje mi frakcja Francuzów, a oni chyba tylko nadają się na bitwy pierwszego okresu i obawiam się, że trudno mi będzie znaleźć graczy mających ochotę grać na tak wczesny etap wojny.
Inna sprawa, że jak dla początkującego, najlepszą opcją zakupową wydaje mi się starter Band of Brothers, który zapewni mi podręcznik, kości i resztę potrzebnych, choć nie niezbędnych bibelotów, oraz początek drugiej frakcji, jaką chciałbym zbierać, czyli fryców.

Przechodzę do sedna więc, zapytując szanowne grono boltowiczów:
Po pierwsze, co sądzicie o opłacalności kupowania tego startera, gdy połowa modeli z niego będzie mi zbędna?
Po kolejne, na jakie punkty najczęściej grywa się w Bolterowym środowisku?
Po następne, ilu z Was, preferuje granie narracyjne, kampanijne i zgodne historycznie?

Bo jeśli się okaże, że większość graczy to turniejowcy, system przestanie mieć dla mnie sens tym bardziej, że już kurzy mi się w domu sterta modeli do Battlegroup i FoWa.

Z góry dzięki za odpowiedź i ewentualne porady, jak najlepiej zacząć.
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

Awatar użytkownika
Raziel

Post#10 » czw gru 21, 2017 11:33 pm

O łaał! Ależ las rąk.
Dzięki za odzew i pomoc w podjęciu decyzji ;)
Kasa poszła na figsy GW :D

Awatar użytkownika

Re: RE: Re: Bolt Action

Post#11 » pt gru 22, 2017 1:01 pm

Raziel pisze:O łaał! Ależ las rąk.
Dzięki za odzew i pomoc w podjęciu decyzji ;)
Kasa poszła na figsy GW :D
Owned!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Artois

Post#12 » pt gru 22, 2017 3:25 pm

Czarna lista zasil... systemów. Temat do zamknięcia. :twisted:

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#13 » pt gru 22, 2017 5:21 pm

Raziel, olej tych agigatorów na uslugach GW.

BA ma się w bolcu coraz lepiej. Nie jest to system turniejowy wiec siłą rzeczy sciąga też osoby, które nie do końca marzą o wyliczaniu prawdopodobieństw i wykupywania coraz to nowych modeli bo na bank beda op <dlatego hejt od Panow powyzej :P>

Przed moją pierwszą grą ever byłem świadkiem potyczki pomiędzy Wrześniowcami a spadachroniażami USA. Dziś będę grał z Wytrychem w bratobójczym pojedynku pomiedzy Bolzewikami a "Białymi" który, patrzac na sprzet jaki obie strony maja zamiar wykorzystać odbył się gdzieś koło 1945 roku :P.

Smiało mogę powiedzieć że na pewno miał byś z kim grać w tak wczesnym etamie wojny ale i jeżeli by tak zakładał scenariusz nawet w lejcie wykorzystujac sprzet sojuszniczy.

Starter jest fajny - ja zawsze lubie mieć 2 armie żeby moc sobie wmawiać że komuś kiedyś zademonstruje dany system.
Jednakże jeżeli wybrałeś francje to jużlepiej sie obkupić w zabojadów.
Wrocław nie jest mekka "turniejowców" tutaj sie gra bitwy o Wrocław, Ląduje sie na Omaha a obecnie szykuje się kampanię której głownym wątkiem jest walka o Stalingrad. Mysle, ze gdyby ktoś powiedział, że gdzieś w polsce spadł sprzet kosmitów i teraz wszyscy chca go miec i ogarnał by kampanie to znaleźli by się chetni.

Standartowo gra się na 1k pkt to takie 2k z battla czy 300 z infiniti .

boltaction.easyarmy.com - tutaj klikajac francuski reinforced platoon mozesz zobaczyc co i ile potrzeba :) <nie da sie zrobić przegięcia za bardzo :P >

W razie czego pisz. Teraz niestety pisze na szybko i z kolana bo dzieci chore a zona coraz glosniej wyrwraca oczami
Gloria Victis !

Awatar użytkownika

Post#14 » pt gru 22, 2017 5:45 pm

Wypraszam sobie. Nie hejtuję a wyrażam własną aprobatę dla celnej uwagi Raziela, że zwyczajnie go tu olano. Do dzisiaj.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Basior

Post#15 » sob gru 30, 2017 4:55 pm

A ja od siebie dodam, że po nowym roku wjedzie mi na warsztat 8 BEF na early właśnie... Niemcy na early też się u nas znajdą;)

Awatar użytkownika
Basior

Post#16 » sob gru 30, 2017 8:15 pm

Aaaaaaa druga rzecz jest taka, że Francuzi dostali nowe rzeczy w Battle of the Bulge na late war ;)

Awatar użytkownika
Witold Janik

Post#17 » sob gru 30, 2017 9:26 pm

Raziel pisze:Nie będę zakładał osobnego tematu, bo ten wydaje mi się w miarę uniwersalny.

Od jakiegoś czasu myślę o rozpoczęciu przygody z BA, mam już nawet dwa pierwsze modele, martwe konie.
Problem jednak jest taki, że najbardziej pasuje mi frakcja Francuzów, a oni chyba tylko nadają się na bitwy pierwszego okresu i obawiam się, że trudno mi będzie znaleźć graczy mających ochotę grać na tak wczesny etap wojny.
Inna sprawa, że jak dla początkującego, najlepszą opcją zakupową wydaje mi się starter Band of Brothers, który zapewni mi podręcznik, kości i resztę potrzebnych, choć nie niezbędnych bibelotów, oraz początek drugiej frakcji, jaką chciałbym zbierać, czyli fryców.

Przechodzę do sedna więc, zapytując szanowne grono boltowiczów:
Po pierwsze, co sądzicie o opłacalności kupowania tego startera, gdy połowa modeli z niego będzie mi zbędna?
Po kolejne, na jakie punkty najczęściej grywa się w Bolterowym środowisku?
Po następne, ilu z Was, preferuje granie narracyjne, kampanijne i zgodne historycznie?

Hejo! :)
Ja dopiero się zarejestrowałem na tym forum parę dni temu.

1. Martwe konie jako początek systemu... Wspaniały start! Ale żarty na bok - możesz grać Francuzami równie dobrze i na Middle i na Late.

# Na Middle może być to zarówno chyba średnio ciekawa obrona Algierii i Tunezji 1942 jako siły Vichy podczas operacji Torch, jak i siły Wolnych Francuzów pod Bir-Hakaim przeciwko Niemcom i Włochom: http://articles.warlordgames.com/bir-ha ... h-brigade/ z dość ciekawym, unikalnym sprzętem - przy czym prawie wszystko praktycznie to modele od Perrych: https://www.perry-miniatures.com/index. ... p1kd5f56l7 . Bardzo ciekawie to wygląda i podobna można tam naprawdę niezłą rozpiskę wykręcić (gdzieś widziałem artykuł) :)

# Na Late będą do Francuzi we... Francji! :D 1944/45 - dodatek "Battle of the Bulge". Da się wystawić w 100% na amerykańskich modelach (przede wszystkim sprzęt, poza Boforsem jeśli ktoś potrzebowałbym AAA), ale może być też francuski SAS, FFI (partyzanci) albo Senegalczycy czy Marokańczycy itd.
Widzę w międzyczasie Basior o tym napisał. Dostali, dostali. Spory wybór.
Przykładowo - francuski half-track:
Obrazek

2. Co do chętnych do grania w Early - na pewno jest ktoś w Bolterze kto gra Polakami na '39. Nie wiem czy ktoś jeszcze z czymś wyskoczy, ale do Early zalicza się ponoć Amerykanów z '42 (operacja Torch)...

3. ...a ja właśnie co przywiozłem swoich Amerykańców, docelowo też mają być wyekwipowani, żeby pociągnąć i te selektory z '42. Na Late chyba będę miał koło 1000 pkt jak wszystko co mam dokleję i domaluję.

4. Co do 2WW preferuję granie w miarę historyczne, może być narracyjne, może być kampanijne. Ale też dawno nie grałem - jeszcze za 1 edycji i muszę sobie odświeżyć system.
https://www.bolter.pl/pl/new <-- nowości

OiM / Tanks / Bolt Action / Pike&Shotte (wkrótce) / Blood&Plunder (w planach) / Muskets&Tomahawks (gdyby ktoś bardzo chciał spróbować)

Awatar użytkownika
Raziel

Post#18 » pn sty 01, 2018 12:28 am

Dzięki za odpowiedź i chęć podzielenia się pomysłami.
Odpowiem tak, Francuzi interesują mnie tylko ze względu na ich czołgi i te fikaśne hełmy, a więc granie nimi na alianckim sprzęcie odpada. Bratobójcze walki... rozumiem, gdy chodzi o naukę grania, trening itp. itd. ale w gry WWII chcę i gram raczej bardzo historycznie, więc na dłuższą metę będę szukał przeciwników z odpowiednimi armiami. Jak mam grać w wersję historii alternatywnej, to wolę DUST, albo Konflikt 47.

Sarter Band of Brothers opuściłem, jest dla mnie kompletnie nieopłacalny tym bardziej, że podręcznik mam, kości to po prostu D6 ze wzorkami, a znaczniki i tokeny... mamy ich dziesiątki z innych gier.

Sporo myślałem o BA przez ostatnie dwa tygodnie i dochodzę do wniosku, że w tym systemie najbardziej kręci mnie skala modeli, a nie same techniczne aspekty gry. Niestety, idąc tym tropem doszedłem do wniosku, że Battlegroup w 1:72 jest o wiele ciekawszy, oferując możliwość gry większą różnorodnością sprzętu w czasie jednej potyczki, a mimo to nadal można w nim spokojnie grać na jeden czołg i pluton piechoty. Przewagą w BGO jest też większa przeżywalność jednostek w stosunku do tej z BA. Owszem, BA jest dynamiczna i zgodnie z obowiązującą modą granie w nią jest proste, szybkie i przyjemne, czego w BGO nie uświadczymy, ale nie jest to dla mnie akurat żadna karta przetargowa.
Z kolei Flames of War, w którym wszystkiego jest więcej, na siłę zmusza do kupowania po kilka sztuk tego samego, do tego w małej, niewidowiskowej skali.
Wychodzi mi więc na to, że BGO ze swoim 1:72 i zarąbistym systemem jest najlepszą opcją, a wydawanie kasy na figurki do Bolt Action, można spokojnie zamienić na dalsze kolekcjonowanie modeli w skali 1:35.

Tak więc, złożę sobie 1000pkt Francuzów i Niemców do Bolt Action aby mieć czym pograć, jednak większego zaangażowania w system nie widzę sensu.

Tak czy inaczej, raz jeszcze dzięki za udział w dyskusji i do zobaczenia na polach bitwy.

PS. Heh...jak to pisałem, zmieniła się data w kalendarzu :D Witam w 2018r!

Awatar użytkownika
Witold Janik

Post#19 » pn sty 01, 2018 3:23 pm

Raziel pisze:Bratobójcze walki... rozumiem, gdy chodzi o naukę grania, trening itp. itd. ale w gry WWII chcę i gram raczej bardzo historycznie, więc na dłuższą metę będę szukał przeciwników z odpowiednimi armiami. Jak mam grać w wersję historii alternatywnej, to wolę DUST, albo Konflikt 47.!
O to to, panocku!

Raziel pisze:Sporo myślałem o BA przez ostatnie dwa tygodnie i dochodzę do wniosku, że w tym systemie najbardziej kręci mnie skala modeli, a nie same techniczne aspekty gry. Niestety, idąc tym tropem doszedłem do wniosku, że Battlegroup w 1:72 jest o wiele ciekawszy, oferując możliwość gry większą różnorodnością sprzętu w czasie jednej potyczki, a mimo to nadal można w nim spokojnie grać na jeden czołg i pluton piechoty. Przewagą w BGO jest też większa przeżywalność jednostek w stosunku do tej z BA. Owszem, BA jest dynamiczna i zgodnie z obowiązującą modą granie w nią jest proste, szybkie i przyjemne, czego w BGO nie uświadczymy, ale nie jest to dla mnie akurat żadna karta przetargowa.
Z kolei Flames of War, w którym wszystkiego jest więcej, na siłę zmusza do kupowania po kilka sztuk tego samego, do tego w małej, niewidowiskowej skali.
Wychodzi mi więc na to, że BGO ze swoim 1:72 i zarąbistym systemem jest najlepszą opcją, a wydawanie kasy na figurki do Bolt Action, można spokojnie zamienić na dalsze kolekcjonowanie modeli w skali 1:35.
No to jak już jesteśmy przy różnego rodzaju "chciejstwaach" i marudzeniu (oj, a ja potrafię być...):

- FoW mnie odrzucił mechanicznie te prawie 10 lat temu - zbytnie uproszczenia i głupoty wynikające z konstrukcji zasad... Nie wydaje mi się - z tego co wiem - żeby te aspekty, które mnie irytują, uległy poprawie. Zostało mi z tamtego okresu koło 8 czołgów, z których 4 przywiozłem żeby pograć w Tanksy...;

- Bolt Action - na początku zachwycił - i tak jak masz Ty, Razielu - najpierw oko, a potem samym "gameplayem" - dość szybko, prosto, emocjonująco, taka dobra gra "do piwa"... Dobre jest też to, że - o ile nie gramy w Tank War - jest ograniczona liczba czołgów. Tylko jedna rzecz mi trochę nie pasuje - zasięgi :twisted: Więc generalnie obserwuję grupę na FB gdzie grają w BA w skali 1:100 bez zmiany zasięgów broni i tego bardzo bym chciał spróbować jak sobie odświeżę "normalną" grę (ktoś? coś? Basior, co o tym myślisz? ;) Może Tank War będzie najprościej zagrać :D);

- BGO oglądałem ostatnio podręczniki, ale jeszcze nic nie kumam jak to działa. Może ktoś by zrobił jakiś pokaz w Bolterze? :))) Bo generalnie wciąż trochę "szukam" systemu do 2WW. Takiego bardziej "serio". Bolt jest fajny ale "nie-na-poważnie" :D :P
BTW - konwersja odległości itd na 1:100 (tak, żeby używać fixów do FoWa) pewnie nie byłaby trudna?

Raziel pisze:Tak więc, złożę sobie 1000pkt Francuzów i Niemców do Bolt Action aby mieć czym pograć, jednak większego zaangażowania w system nie widzę sensu.
Dobre i to! ;)
https://www.bolter.pl/pl/new <-- nowości

OiM / Tanks / Bolt Action / Pike&Shotte (wkrótce) / Blood&Plunder (w planach) / Muskets&Tomahawks (gdyby ktoś bardzo chciał spróbować)

Awatar użytkownika
Basior

Post#20 » wt sty 02, 2018 11:40 pm

Witold Janik pisze:
- Bolt Action - na początku zachwycił - i tak jak masz Ty, Razielu - najpierw oko, a potem samym "gameplayem" - dość szybko, prosto, emocjonująco, taka dobra gra "do piwa"... Dobre jest też to, że - o ile nie gramy w Tank War - jest ograniczona liczba czołgów. Tylko jedna rzecz mi trochę nie pasuje - zasięgi :twisted: Więc generalnie obserwuję grupę na FB gdzie grają w BA w skali 1:100 bez zmiany zasięgów broni i tego bardzo bym chciał spróbować jak sobie odświeżę "normalną" grę (ktoś? coś? Basior, co o tym myślisz? ;) Może Tank War będzie najprościej zagrać :D);

1:100? NA STOS! Na jakim stole chcesz grać? 90x90? To już lepiej graj w tanki - będzie dynamiczniej. Tank War zakłada to, że jednym strzałem niszczy się czołg. Emocje jak na grzybach. Bez wsparcia piechoty TW jest trochę pointless, a jak chcesz piechotę to lepiej zagraj w FoWa :D

Witold Janik pisze:Bolt jest fajny ale "nie-na-poważnie" :D :P

NA STOS 2! Jestem w stanie tak powiedzieć o ABSOLUTNIE KAŻDEJ grze ;) (Tak, o OiM też)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#21 » śr sty 03, 2018 8:05 am

Basior pisze:
Witold Janik pisze:Bolt jest fajny ale "nie-na-poważnie" :D :P

NA STOS 2! Jestem w stanie tak powiedzieć o ABSOLUTNIE KAŻDEJ grze ;) (Tak, o OiM też)

How dare You ! Oboje wiemy, ze BA to system idealny do gry przy kominku z butelka wina wyciagnietą ze zrujnowanej normandzkiej kamienicy badź przy dobrze sporzadzonej ziołowce z dalekiej syberii.

A OiM to kwadrat, kochany nasz Polski ale ciągle kwadrat.

P.
Gloria Victis !

Wróć do „Warlord Games”