Tereny

Daty turniejów i umawianie się na wyjazdy
Awatar użytkownika
Izwor

Tereny

Post#1 » śr paź 17, 2018 1:31 am

Od graczy Wh40k dla graczy wyszła inicjatywa aby poszerzyć bazę makiet o tereny pod rozgrywkę turniejową. A więc proste, grywalne, gdzie wiadomo co i jak działa.

Link do źródła:
http://wh40k.pl/showthread.php?tid=3184 ... #pid801233

Czy będą chętni aby zrzucić się na kilka stołów tego typu? Zrzutka 5-20zł od osoby. Na 1-4 stoły. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech napisze i określi się ile mógłby się dorzucić do inicjatywy.
Podobnie jak w przypadku innych terenów zapewne będą one udostępnione wszystkim zainteresowanym graczom WH40k (szczegóły do dogadania).
Jeśli inicjatywa zostanie pozytywnie przyjęta podam info do przelewu $$.

1. Izwor - 20zł (miasto) $$
2. Sambor1234 - 10zł $$
3. Rokeiro - 20zł $$
4. Kermit - 20zł $$
5. Nemesis - 20 zł $$
6. Pokrzyw - 20zł $$ MAMY JUŻ JEDEN KOMPLET, będzie więcej?
7. Amer - 20zł $$
8. Mr.T - 20 zł $$
9. MarcinS92 - 20zł $$
10. Skylar - 20zł (miasto) $$
11. Ez - 20zł + zestaw 1 (pustynia) - 100zł $$ MAMY JUŻ DWA KOMPLETY, będzie więcej?
12. Ashan - 10zł $$
13. Duda - 40zł $$
...
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2018 5:49 pm przez Izwor, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
Sambor1234

Re: Tereny "competitive ETC" pod rozgrywki turniejowe

Post#2 » śr paź 17, 2018 6:53 am

Mogę się do rzucić 10 zl zawsze coś ;)

Awatar użytkownika
Rokeiro

Post#3 » śr paź 17, 2018 8:41 am

2 dyszki dam.

Kermit

Post#4 » śr paź 17, 2018 4:30 pm

Dam 20

Awatar użytkownika
Nemesis

Post#5 » czw paź 18, 2018 5:33 pm

Też się dorzucę

Awatar użytkownika
pokrzyw

Post#6 » pt paź 19, 2018 9:16 am

to ja też dorzucę z 20zł

Amer

Post#7 » pt paź 19, 2018 4:36 pm

Dołożę sie-20zł

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#8 » pt paź 19, 2018 6:46 pm

Też dorzucę, wysyłka może być do mnie bo i tak biorę jeden dla siebie, a zawsze to coś taniej.

Na jeden już jest hajs, uzbieramy na dwa?

MarcinS92

Post#9 » sob paź 20, 2018 2:33 pm

Też się dorzucę- dam dwie dyszki od siebie :)

Awatar użytkownika
Izwor

Post#10 » sob paź 20, 2018 2:45 pm

Powoli zbieramy na drugi zestaw terenów, extra! :)

Teraz jest okazja aby wybrać kolorystykę, jest kilka opcji:
http://wh40k.pl/showthread.php?tid=3184 ... #pid801233
(kolory w fazie testów i do przedyskutowania)
Ciemno szary + jasno szare rozjaśnienia [Miasto]
Beżowy + jasno szare rozjaśnienia [Pustynia]
Czarny + czerwone rozjaśnienia [Lawa]
Ciemno Zielony + jasno szare rozjaśnienia [Las]
Ciemno Brązowy + jasno szare rozjaśnienia [Ziemia]

Zestaw 1
1x Duża ściana
2x Duża ruina z możliwością wybicia okien
5x Ruina
5x Ściana

Zestaw 2
3x Duża ściana
3x Duża Ruina
1x Ściana

Ja osobiście preferowałbym miasto dwa różne zestawy. Są dwa rodzaje zestawów (teraz doczytałem :) ). Ale możemy też wziąć coś innego. Niech każdy się wypowie.

Sądzę, że do końca tygodnia uzbiera się wymagane 30 zestawów, więc w przyszłym tygodniu dam info co do przelewu oraz wypytam o formę dostawy, czy też możliwość odbioru na jakiejś większej imprezie.

Awatar użytkownika
Skylar

Post#11 » sob paź 20, 2018 3:09 pm

20 zł z mojej strony. Również preferuje motyw miasta

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#12 » sob paź 20, 2018 6:20 pm

No to jeszcze 10 zł.

_Ez_

Post#13 » ndz paź 21, 2018 2:22 am

Poproszę pustynię + 20pln zrzutki

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#14 » ndz paź 21, 2018 8:46 am

Czyli na tę chwilę Wrocław bierze 5 zestawów.

Ashan

Post#15 » ndz paź 21, 2018 9:19 am

Jeszcze ja moge dyszke dorzucic

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#16 » ndz paź 21, 2018 7:45 pm

Co do wysyłki - i tak biorę do siebie Paczkomat, więc jeśli chcecie to mogę wziąć i całą resztę, powinno się zmieścić w 15 zł

_Ez_

Post#17 » pn paź 22, 2018 7:06 am

MrT jak dla mnie ok

A jak z przelewem/dostarczeniem pinyndzów?

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#18 » pn paź 22, 2018 7:08 am

Ja płacę za siebie.
A na zrzutkę izwor pewnie da swój nr konta

Awatar użytkownika
Izwor

Post#19 » pn paź 22, 2018 9:44 pm

Reasumując zrzutka to 220zł (+40zł Duda) czyli dwa zestawy - większość była za miejskim, więc zamówię zestaw 1 i zestaw 2 miejski. Przesyłkę bierze na siebie MrT. Dodatkowo Ez zamówił zestaw 1 pustynny.
Ja dorzucę do trzeciego zestawu (1) również miejskiego. Info do przelewu wyślę na PW na forum. W razie co można pisać na forum, na FB (Mateusz Izworski) albo dzwonić (793-733-126).

Info od 'producenta' - czas realizacji 2-3 tygodnie, można jeszcze składać kolejne zamówienia ale szybko.

<edyta> PW z info do przelewu wysłane.
<edyta> Łącznie uzbieraliśmy podczas zrzutki na tereny 260zł.
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2018 5:53 pm przez Izwor, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#20 » wt paź 23, 2018 4:56 pm

Doprecyzuje jeszcze wysyłkę do mnie - wezmę ile się da w jednej paczce.
Jeśli nie wejdzie do Paczkomatu w jednej paczce to dopłacę te 5 zł do kuriera, a jeśli on nie weźmie tego jako całość to trzeba będzie opłacić kolejną wysyłkę.

Duda

Post#21 » śr paź 24, 2018 9:36 pm

Też się ściepnę, dawajcie dobijemy do trzeciego zestawu! Dam 20, a jak trzeba będzie to i więcej :)

Awatar użytkownika
Izwor

Post#22 » czw paź 25, 2018 8:15 pm

Aktualizacja wpłat w pierwszym poście. Proszę, postarajcie się aby pozostałe wpłaty dotarły do końca tygodnia.

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#23 » pn paź 29, 2018 10:23 am

I mamy kolejny zestaw, chyba czwarty :)

Awatar użytkownika
Izwor

Re: Tereny

Post#24 » czw lis 01, 2018 5:52 pm

Cała kasa na zrzutkę wpłynęła, a poszła dalej do Olka już tydzień temu. Tylko czekać aż ukończy zamówienie i tereny zostaną wysłane do nas :) W sprawie wysyłki można męczyć Mr. T :)
Łącznie uzbieraliśmy podczas zrzutki na tereny 260zł. Ogólnodostępne będą trzy zestawy miejskie :)

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#25 » czw lis 01, 2018 6:28 pm

Cztery...

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#26 » czw lis 08, 2018 3:01 pm

Tereny będą dostępne od piątku, więc można je przetestować.

Awatar użytkownika
xyxel

Post#27 » sob lut 09, 2019 10:00 pm

Zajrzałem dzisiaj na turniej 40k, żeby zobaczyć te zakupione tereny.
Obrazek

Przykro patrzeć w jaką stronę idziecie z turniejami 40k pod kątem estetyki, a właściwie jej braku mówiąc delikatnie.
Na regałach jest masa świetnych, klimatycznych terenów, z LoS blokerami, tematyczno-rasowych. Ciekawych. Ładnych.
Z klimatu pała dla organizatora. Nawet sprajem nie pociągnięte. F**k it. Gospodarz też się chyba nie pochwali zdjęciami.

PS. Przepraszam, jeśli fabułą na tym turnieju były misje w wirtualnych światach, gdzie obiekty były generowane holograficzne i dlatego wyglądają jak wyglądają na zdjęciach, tudzież jeśli jakiekolwiek inne tereny nie były dostępne.

Awatar użytkownika
Paweł

Post#28 » sob lut 09, 2019 10:31 pm

xyxel pisze:Zajrzałem dzisiaj na turniej 40k, żeby zobaczyć te zakupione tereny.
Obrazek

Przykro patrzeć w jaką stronę idziecie z turniejami 40k pod kątem estetyki, a właściwie jej braku mówiąc delikatnie.
Na regałach jest masa świetnych, klimatycznych terenów, z LoS blokerami, tematyczno-rasowych. Ciekawych. Ładnych.
Z klimatu pała dla organizatora. Nawet sprajem nie pociągnięte. F**k it. Gospodarz też się chyba nie pochwali zdjęciami.

PS. Przepraszam, jeśli fabułą na tym turnieju były misje w wirtualnych światach, gdzie obiekty były generowane holograficzne i dlatego wyglądają jak wyglądają na zdjęciach, tudzież jeśli jakiekolwiek inne tereny nie były dostępne.

Xyxxel, te tereny przynajmniej są funkcjonalne. 99% makiet z boltera jest nieużyteczna, sorry. Grania na teranach Tau, Dark Eldarów czy IG ( skoro wspominasz tematyczno-rasowe ) na których absolutnie nie da sie grać. Natomiast gra na tych brzydkim ( owszem potwierdzam, jest to brzydkie ) jest bardzo przyjemna i dużo ciekawsza. :roll: Przyjdź i sam zagraj :P . Ja mam dość umownego stawiania modeli na górkach bo i tak zaraz spadną...

Awatar użytkownika
xyxel

Post#29 » sob lut 09, 2019 11:04 pm

Przez wiele lat grywałem (i wiele innych osób) na tych terenach które wymieniłeś i nie miałem problemów.
Jak model dreda nie mógł się ustawić na stromym zboczu to znaczy, że to był dla niego "impossible terrain".

A teraz modele wszystkich typów mają móc wszędzie wejść? Tracicie tak wiele z "głębokości taktycznej".
Podpowiem, że można jeszcze zamienić maty z nadrukami na czarno-białą siatkę z podziałką calową, a te przestrzenne "tereny" na kartki A4 z opisem "teren do wysokości zasłaniające Knighta". (później dojdzie się jeszcze do zastąpienia figurek walcami, żeby nie było i też wątpliwości co do ustalania line of sight czy widać czyjś łokieć czy nie).

Awatar użytkownika
Izwor

Post#30 » ndz lut 10, 2019 1:02 am

Ale mam nadzieję, że wiesz że terenów 'nowych' były 3 a kolejne 4 'po staremu'. Jest to jeden z turniejów na nowych stołach, które gracze doceniają, ze względu na możliwości taktyczne, które 'stare' tereny nie dostarczają.
Niestety ale na potrzeby gry tereny 'Tau', 'Necrons' ani 'Dżungla' nie wprowadzają nic do mechaniki gry. Równie dobrze moglibyśmy grać na pustym stole.
Może i jest to dość proste oraz nie wygląda zbyt ciekawie ale za to jest bardzo grywalne, co dostrzega coraz więcej graczy biorących udział w turnieju.

Awatar użytkownika
BuyBack

Post#31 » pn lut 11, 2019 2:48 pm

Paweł pisze:
99% makiet z boltera jest nieużyteczna

No „troche” a nawet bardzo Cie ponioslo.... .

Awatar użytkownika
xyxel

Post#32 » wt lut 12, 2019 6:54 pm

A dodatkowo proszę, ładne tereny przyciągają dziewczyny, nawet jeśli też nerdy :D Na paździerz nikogo nie zwabicie.
(blondi ma rajtki w inkwizycję lol)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arek

Post#33 » wt lut 12, 2019 7:51 pm

@xyxel, @buyback

nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zorganizowali akcję malowania/upiększania terenów ETC. Chętnie się dołączę i rozprowadzę wśród znajomych.

Obrazek

Duda

Post#34 » wt lut 12, 2019 8:03 pm

BuyBack pisze:
Paweł pisze:
99% makiet z boltera jest nieużyteczna

No „troche” a nawet bardzo Cie ponioslo.... .

Taka prawda. Trend nowych terenów jest dobry i...

xyxel pisze: Tracicie tak wiele z "głębokości taktycznej".

Xyxel nie ma racji, bo właśnie teraz, na tych terenach gra się taktycznie. Nie jest to gra o to kto zacznie, bo się praktycznie nic schować za terenami nie da. Tylko da się przekombinować, pochować, przeprowadzić szarżę zza ściany, przeporwadzić jakieś ciekawe zagrywki.

Te stare tereny to już nawet nie kwestia ustawiania modeli (mimo, że nie ma czegoś takiego w te edycji jak impossible terrain) tylko tego, że większości armii nie da się za nimi schować i gra rozbija się o to kto zacznie. I tak było przez dług czas w całej Polsce czy Europie nawet. Nawet jeśli są ruinki, to są bardzo malutkie lub mają w środku jakieś skrzyneczki, przez które się nie da sensownie większej ilości modeli ustawić.

Dzięki nowym terenom gra na turnieju ( bo przecież nikt wam nie każde tego używać poza turniejami) nabiera większego sensu i pojawia się masa nowych armii/rozpisek, które nie miały racji bytu jeszcze na starych terenach.

Już pomijam podejście nie grałem to ponarzekam. Na turnieju grało 28 osób, więc jak widać nie stanowi to aż takiego problemu. Polecam zagrać i się przekonać, że nagle zwykła piechota, Powerarmoury, nawet Terminatorzy nabierają sensu. Że nie stracisz w pierwszej turze połowy armii, a najpewniej przeciwnik odda Ci zaczynanie.

No i żeby nie było, mówimy o grach turniejowych. Bo jak jesteśmy przy grze, że umówiłem się z kolegą na luźną gierkę gdzie każdy wystawia jakieś tam unity i sobie tak pogramy i podpowiadamy, to faktycznie może być, że takie tereny nie pasują jak po stole biega Libra-Dread z 10 taktykali, a przeciwko nim 10 Guardian defenderów z Prince Yriel'em na czele. Tylko wtedy ta "przy***dolka" jest bezcelowa.

Awatar użytkownika
xyxel

Post#35 » wt lut 12, 2019 8:36 pm

@Arku masz rację, z całego waszego grona nikt się nie podjął aby te tereny chociaż posprejować na czarno. Okienek nie powyciskano jak rozumiem po to, żeby można było w 100% zasłonić modele. Sam nie będę się oferował z ich malowaniem, bo turnieje ETC są dla mnie "niegrywalne", komentowałem pod kątem estetyki jaka widzę wchodzi w środowisko i to uwzględniając "specyfikę turniejową" którą rozumiem.

@Duda nie masz racji, że takie "tereny" to poprawa taktyczności gry. Jak wszędzie można wejść każdym typem jednostek to jest to maksymalne uproszczenie pola bitwy. Nie trzeba się przejmować zróżnicowaniem typów terenów i zasłon po lewej i prawej stronie, bo wszędzie stawiacie takie same, o takich samych "parametrach wg zasad". To jest spłycenie gry.
Cel jaki mają te tereny to tak jak piszesz zwiększenie szans na schowanie jednostek. To nie jest taktyka tylko odpowiedź na brak w zasadach 40k naprzemiennej aktywacji jednostek. Czy ilość osób potwierdza brak problemu? ;) Raczej potwierdza gusta.
Na plus tak jak piszesz dużo nowych rozpisek.

Awatar użytkownika
Mr.T

Post#36 » wt lut 12, 2019 9:37 pm

To zróbcie tereny w tej samej koncepcji tylko ładniejsze.
Win-win.

Awatar użytkownika
Arek

Post#37 » wt lut 12, 2019 9:42 pm

Xyxel, czyli po prostu narzekasz na coś, czego nie używasz i używać nie chcesz.
Nie chcesz również w jakikolwiek sposób przycznić się do zmiany tego, co Ci się nie podoba.
Nie chcesz też przyjść na turniej i zagrać na tych terenach, żeby ocenić z własnej perspektywy czy dobrze wpływa to na grę, czy nie.

Jak dla mnie po prostu malkontentyzm, z którym nie widzę sensu dalszego prowadzenia dyskusji.

Awatar użytkownika
Sir_BUBU

Post#38 » śr lut 13, 2019 9:31 am

@xyxel
Piękna ta 8 edycja no nie? Ta głębia taktyczna którą gracze sami muszą dodawać poprzez dodawania terenów o wyglądzie pudełek po butach.

Xyxel zapraszam do Herezji. Tam nadal jest wspaniała 7 edycja w której trzeba myśleć. A wygląd ma znaczenia jak w rekonstrukcjach historycznych ( no prawie).

Awatar użytkownika
xarot

Post#39 » śr lut 13, 2019 9:14 pm

@ Xyxel
Nie wszystkie typy jednostek mogą wszędzie wchodzić, tylko jest to jasno określone w zasadach, a nie na zasadzie czy model stoi, czy spadnie i się połamie. Przykładowo monstra, pojazdy i motory nie wchodzą na wyższe piętra ruin, chyba że latają.

Po ostatnich paru turniejach większość graczy może potwierdzić, że możliwości taktyczne na nowych terenach są dużo większe. Szczerze mówiąc, to fajnie by było wymienić pozostałe tereny na te ETC.

Awatar użytkownika
Izwor

Post#40 » czw lut 21, 2019 4:21 pm

Ruszyła akcja Makietowa Inicjatywa. Kto chciałby pomóc w robieniu makiet zapraszam do dyskusji.
Google drive:
https://docs.google.com/document/d/1EQE ... sp=sharing
Grupa Wiosennej Ligi na FB:
https://www.facebook.com/groups/405842326887679/

P.S. Nawet jeśli ktoś nie chce brać udziału w lidze, a chciałby wspomóc inicjatywę to zapraszam do komentowania, dzielenia się pomysłami oraz aktywnego udziału w spotkaniach makietowych (już niedługo, więcej o pomyśle pod linkiem google drive), gdzie będziemy malować oraz wykańczać makiety.

Awatar użytkownika
Izwor

Post#41 » czw mar 21, 2019 10:37 am

Makiet Inicjatywa - aktualizacja :)

Pierwsze zakupy już za nami!
Dzisiaj zwymiaruje Olkowe makiety, jutro zamówię hdf na podstawę i od przyszłego tygodnia ruszam z pracą.

Jeśli ktoś chciałby pomoc w pierwszym etapie tworzenia makiet (cięcie, sklejania ruin, przygotowanie podstawek) to zapraszam do mnie w przyszłym tygodniu popołudniem (kontakt tel. 666056684 Albo Messenger). Jeśli macie przydatne narzędzia modelarskie (Nożyk, pistolet z klejem na gorąco, inne) albo dodatki do makiet (skrzynie, beczki, inne pomysły) to można zabrać ze sobą.

Planowane jest także spotkanie makietowe w Bolter.pl 1.04. Szczegóły wkrótce.

Awatar użytkownika
Izwor

Post#42 » śr kwie 10, 2019 11:48 pm

Makietowa Inicjatywa - spotkanie makietowe vol.1

Zapraszam w najbliższy poniedziałek 15.04 od 15:15 do mnie do piwnicy :D (Muchobór Wielki) Będziemy wspólnie ciąć, kroić i sklejać makiety z Chandler Krisowsky
Zachęcam wszystkich do udziału, miejsca oraz zajęć na pewno nie zabraknie.

Kontakt:
666056684 albo PM na FB

Awatar użytkownika
Izwor

Post#43 » ndz kwie 14, 2019 9:25 pm

Pierwsze makietowe spotkanie już jutro od 15:30 - zapraszam! Kto chciałby jeszcze wziąć udział proszę o kontakt na PW, tel albo przez FB.

Awatar użytkownika
Izwor

Post#44 » pn kwie 15, 2019 9:24 pm

Spotkanie było twórcze - udało się dociąć podstawy oraz przygotować ściany ruin. Wielkie dzięki za udział dla Arka, Lorda Solara, Chandlera i Ale oraz Kermita.
Następne spotkanie jakoś w przyszłym tygodniu. W planach mamy ruiny piętrowe oraz wykańczanie terenów, może uda się coś opiaskować.
Zdjęcia z postępu prac:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor

Post#45 » sob kwie 20, 2019 4:54 pm

Makietowa Inicjatywa - Spotkanie vol.2

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie podczas którego będziemy kontynuować prace nad makietami, w planach jest ukończenie zrobionych do tej pory terenów oraz rozpoczęcie prac nad piętrowymi ruinami.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych we wtorek po świętach od 16. Szczegóły na PW/Messenger.

Awatar użytkownika
Izwor

Post#46 » wt kwie 23, 2019 9:49 pm

Kolejne spotkanie makietowe zakończone pełnym sukcesem!
Udało się ukończyć budowę większości makiet. Mamy teraz do dyspozycji :
8 duże ściany / ruiny
7 średnie ściany /ruiny
27 małych ścian

6 duże ruiny z pietrami
28 małe ruiny z piętrami

Do zrobienia zostało tylko nieco więcej ruin z piętrami - 14 dużych, 12 małych oraz 13 małych ścian. No i można się w końcu zabrać za malowanie i wykańczanie makiet.

Dziękuję za udział! Waf, Rokeiro, Sambor, Xarot, Ranthenerix, Nemesis oraz Arek!
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor

Post#47 » wt maja 14, 2019 10:00 am

Makietowa Inicjatywa vol.3

Wielkie podziękowania za pomoc w malowaniu oraz ukończeniu brakujących makiet: Xarot, Sławek, MrT oraz Monika i Arek za malunki!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor

Post#48 » ndz maja 19, 2019 8:17 pm

Makiety ukończone, a na Vratislavi przejdą chrzest bojowy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor

Post#49 » pn lip 01, 2019 8:16 pm

Makiety do grania w Warhammer 40k czekają na was w Bolter.pl w podpisanych boxach na półkach w drugiej części sklepu.

Awatar użytkownika
Izwor

Post#50 » sob lip 13, 2019 11:27 pm

Podczas ostatniego turnieju zebrano 45zł na pudła na makiety! Dzięki wszystkim za pomoc i dorzucenie się do akcji! Kto byłby chętny wesprzeć Makietową Inicjatywę $$ proszę o kontakt na priv lub FB.
Dzięki wam będziemy mieć wszystkie makiety w ładnych, zgrabnych pudłach, elegancko poukładane i zabezpieczone na potrzeby ewentualnego transportu.
Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcie paragonu:
Obrazek

Wróć do „Turnieje i granie zorganizowane”