Schiffstagebuch von Michael von Kunitz

Awatar użytkownika
Snandalf

Schiffstagebuch von Michael von Kunitz

Post#1 » pt lut 08, 2019 9:55 am

07.02.2019 Rescue Land Snandalf vs. Skeld
...Wyprawiłem się z drużyną na ląd celem uprowadzenia córki gubernatora. Znajdowała się ona obecnie pod ochroną lokalnej francuskiej milicji w pobliżu osady Taninges.
Obrazek
Dopisało nam szczęście. Francuscy żołdacy znani są ze swojej niesubordynacji i dzień przed naszym atakiem urządzili sobie libację.

Po południu muzyk dał sygnał do ataku! Francuzi zaskoczeni zaczęli wpadać w panikę ale mocny alkohol dodawał im kurażu. Kaperzy pod dowództwem Nielsa Ostrowskiego wyłonili się z zarośli od północy.
Obrazek
Zaraz potem przybiegłem Ja wraz ze swoją drużyną
Obrazek
Od południa atakował Philip André wraz z Hansem-Wernerem Maagiem.
Obrazek

Pierwsze salwy zmusiły milicjantów do zajęcia pozycji obronnych. Jednak szybko okazało się, że ducha pijanego wojska nie tak prosto złamać.
Obrazek
Rozpocząłem więc manewr oskrzydlający licząc na skuteczność ataku Philip André i Hansa-Wernera Maaga.
Obrazek
Pomimo huraganowego ostrzału Hans-Werner dopada strzelców przeciwnika w walkę wręcz! Całe zamieszanie wywołuje nawet falę paniki miejscowej ludności, która w desperackim akcie ostrzeliwuje francuzów by następnie uciec w popłochu. Hans-Werner dzielnie walczył jednak liczba przeciwnika była zbyt duża. Biegnący mu na pomoc Philip niestety nie zdążył.
Obrazek
Obserwowałem walkę swoich ludzi czekając na dogodny moment do ataku by zgnieść głowę węża jednym celnym uderzeniem. W tym celu niezbędnym było zajęcie pobliskich zabudowań!. Philip doskonale zadawał sobie z tego sprawę i biegł ile miał sił. Niestety, przeciwników było zbyt dużo. Gubernator naprawdę zadbał o swoją córkę tym razem. Przygwożdżony silnym ostrzałem Philip dzielnie się bronił ale szturm na jego pozycje okazał się przeważający.
Obrazek
Otoczeni, dzieli żołnierze złożyli broń by ratować gardła. Pijane francuskie wojsko natychmiast przystąpiło do szabrowania naszych, co pozwoliło Mi oraz Nielsowi bezpiecznie uciec z pola bitwy.
Cóż za haniebny dzień!
Lokalny paladyn - siermięga,
Człowiek Remis,
Pierwszy (młodszy) Bibliotekarz Boltera.

Awatar użytkownika
Snandalf

Re: Schiffstagebuch von Michael von Kunitz

Post#2 » sob mar 16, 2019 10:33 pm

14 marca Breakthrough at Sea Czys vs. Snandalf

... Po utarczce z hiszpaniami nasza drużyna wyprawiła się do brytyjskiego portu Anguinalia. Zdobyte zasoby i znajomości pozwoliły osiągnąć nasz cel! Przekupstwem, oszustwem i sprytem udało się wyprowadzić przed świtem na głębokie wody HMS Library. Była to stara wysłużona brygantyna, jednak nasz cieśla wierzył, że da się ją zmienić w coś lepszego. Wkrótce wyruszył za nami pościg...
Obrazek

... pod banderą sławnego kapitana Thomasa Czysforda. Będąc zdeklasowany pod względem jakości statku i wyposażenia nie miałem wielkiego wyboru. HMS Library będąc przygotowywaną do rozmontowania na części była znacznie lżejsza od przeciętnej brygantyny co dawało nam pewną przewagę. Świetnie wyszkoleni rodzimi marynarze przygotowali ożaglowanie do zwrotu przez sztag...

Obrazek

... nie pozostawiając mi wielu opcji. Musiałem liczyć na chciwość Czysforda. Odsłaniając rufę statku na ostrzał widziałem, że jego krępa konstrukcja powinna wytrzymać jedną bolesną salwę...

Obrazek

Fortel się udał! Ustawiwszy korzystny kurs zaczęliśmy zwiększać dystans od podłych anglików!

Obrazek

Odpłynęliśmy w kierunku wschodzącego słońca ciesząc się ze zdobyczy. Radości dodawał fakt, że stanie się wkrótce ona zmorą wszystkich Anglików na tych morzach!
Lokalny paladyn - siermięga,
Człowiek Remis,
Pierwszy (młodszy) Bibliotekarz Boltera.

Wróć do „Kampania '19”