Grey Knight na początek do 40 power. Porada

settokaiba

Grey Knight na początek do 40 power. Porada

Post#1 » śr lis 20, 2019 10:25 pm

Hej,
w sumie do tej pory tylko malowałem figurki, ale od niedawna zacząłem grać w 40K na aktualnych zasadach.
Gram Spaceami, ale od zawsze podobali mi się GK.
Wstępnie gramy w kumplem na 40 Power points.
Nadarza się okazja na zakup figurek GK, może doradzicie ? Byłbym wdzięczny, bo pieniądz nie mały a nie chciałbym tak na darmo go ładować w ten oddział.
Na 40 Power rozpisałem sobie to tak:
1x Draigo (P12)
1x Nemesis (P11)
Oddział Paladynów (P10) - 3 modele xParagon/2x paladins
Oddział GK Strike (P7) - 5 modeli xJusticer/4x GK
Wszystko łącznie pełne 40 Power Points.

Co o tym sądzicie ?
Dodam, że ja dopiero od niedawna gram , w sumie rozegranych mamy 4 pojedynki z czego przyjmijmy , że prawdziwe były 3, ten pierwszy był kompletnym nieporozumieniem z chaotycznym ogarnianiem zasad.
Ok samemu zasady w miarę już łapię, przynajmniej te podstawowe, ale jeszcze kumpel prowadzi rozgrywkę i oblicza hit pointy itd.

Także co mi możecie powiedzieć i doradzić na temat tego zestawu ?
Może go sobie wgl źle ułożyłem ?
Gość ogólnie na sprzedaż ma jeszcze:
x Doomglave Dreadnought (ale nie znalazłem go w kodeksie, więc nie wiem czy chodzi o zwykłego Dreda czy to jakiś specjalny) ,
Rhino i Landraidera ( ale narazie nie gramy na pojazdy, a przynajmniej napewno nie na landa bo on sam stoi 25 power , także odpada, prędzej już Rhino jeśli co, ale czy aż tak jest potrzebny ???)
ogólnie GK Strike Squad posiada 25 modeli (ja wybrałem tylko 1 oddział z 5 modeli)
ogólnie 5 paladynów (ja wybrałem tylko oddział, bo kolejnych 2 to dodatkowy +9Power)

Dobrze to sobie powyżej rozpisałem ?
czy warto np wypierdzielić coś a zastąpić innym ?
Myślę, że Nemesis jest bezapelacyjnie niezastąpiony, ale np Draigo ?

Jeśli ma ktoś czas i ochotę by mnie wesprzeć w doborze odpowiedniego oddziału i tym samym nie wypierdzielenie kasy w błoto to będę bardzo wdzięczny.
Tak na dobry początek 40powerowy z calutkiej rozpiski co mi warhamerowcy doradzicie ??? :)
:roll:

Awatar użytkownika
Izwor

Re: Grey Knight na początek do 40 power. Porada

Post#2 » sob lis 23, 2019 6:45 pm

Niestety na GK nie znam się w ogóle ale za to mogę poradzić aby z tym pytaniem udać się na naszą grupę FB, gdzie znajdziesz kilku graczy GK:
https://www.facebook.com/groups/330377517126457/

Pogadaj z Krzysztof Setkowicz albo Jakub Brzozowski, może coś pomogą :)

settokaiba

Re: Grey Knight na początek do 40 power. Porada

Post#3 » ndz lis 24, 2019 7:58 pm

Już to zrobiłem :)
Ale dzięki za odp :)

Wróć do „Off-topic”