Ruskie start.

1985 i znaczące ocieplenie Zimnej Wojny
Awatar użytkownika
Pan i Władca

Ruskie start.

Post#1 » czw lut 09, 2017 8:25 pm

Hejo,

Chcialbym wejsc w system. Porozmawialem troche z Brzoza (dzieki !) i postanowilem zrezygnowac z wolnosci na rzecz ogolu i wybrac Ksiestwo Mosk....wroc.... ZSRR. Chcialbym zlozyc w zaprzyjaznionym sklepie zamowienie ale nie bardzo wiem co oprocz tankow brac. Pierwotnie chcialem grac szeroko pojetym zmechem ale przerzuce sie chyba na pancerniakow z silnym batalionem w bewupach2 .

Czy tu sie gra na scenariusze ? Jezeli tak to jakich typow wojsk wymagaja (np czy pozycje zajmuje tylko piechota ?) czy jest sens kupowania pojazdow dedykowanych AA ? jaki jest schemat budowania rozpiski na 80 pkt ?

na chwile obecna chcialbym taka rozpiske 40 pkt

Hq tankietka 5

t-72 x3
t-72 x3
4x bmp2 z wkladka
2x bmp recon platoon

Czy taka rozpiska ma sens ? czy moze specyfika systemu bardzo mocno okresla roPiski ? dodatkowo co musze kupic ? nie wszystkie boxy sa opisane a nie wiem czy moge sie zdjeciami sugerowac (np ile piechoty ? pudla boxy? ile bewpow ?)

ps mam dowodce i recon.

ps2 moze za tydzien ktos by znalazl czas i checi zagrac ze mna na ww ? nie wiem czy do tego czasu bede mial jeszcze armie. podrecznik mam obiecuje czytnac zasady.

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
SamboR

Re: Ruskie start.

Post#2 » czw lut 09, 2017 11:33 pm

Rozpiska niegrywalna, 2/10.
Pierwyje. Nie ma hindów.
Wtaryje. Nie ma Mi-24.
Tretie. Brak helikopterów "Krokodil".
Taki żart, ale ja zawsze biorę minimum 4 i jeszcze nie miałem okazji na nie narzekać.

W TY celuj w 60+ punktów. Niżej nie ma większego sensu grać, szczególnie NATO.

Batalion pancerny to 10-12 czołgów, średni zmech i Hindy. Do tego zwiad w BMP-2 i Szyłki. Jak to wyglądać będzie w pudełkach? Starter + dwa/trzy boxy BMP, piechota, box Hindów i box Szyłek.

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#3 » pt lut 10, 2017 6:27 am

Hmm,

Czyli rozumiem, że budując armie nie patrze na Kompanie Pancerną <bo tam nie ma mowy o helikopterusach> tylko już na cała armie ? Bo w schemacie widziałem dowódce, 2/3 plutony czołgów, 1 pluton zmechu, 1 rozpoznania i do tego AA i myslaem ze na to sie gra do 80 pkt :P

Ok, dzięki za podpowiedź !

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Brzoza
Site Admin

Post#4 » pt lut 10, 2017 6:51 am

Budując armię patrzysz na cały schemat a nie tylko jego część. Tzn. możesz wystawić 0-3 tank batalionów, 0-3 bmp motor rifle batalionów i support.
When you have secured the area, make sure the enemy knows it too.

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#5 » pt lut 10, 2017 6:58 am

Ok Super

Teraz wsio jasne !

ps jaki szprej najlepiej oddaje kolory Sowietów ?

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Brzoza
Site Admin

Post#6 » pt lut 10, 2017 7:04 am

Obrazek

albo Vallejo Model Air Russian Green 71.017 z aerografu.

Awatar użytkownika
Hegemon Krisu

Re: Kto gra czym w TY

Post#7 » ndz mar 12, 2017 9:35 pm

No i już jakieś światełko w tunelu się pojawia.
Dobsz, zatem ku chwale Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich fabryki przekuwają sierpy/kosy/młoty na pociski...to od ilu Mi-24'rek mam zacząć?

https://www.youtube.com/watch?v=VS1Ygv9GBMw :twisted:

Awatar użytkownika
Brzoza
Site Admin

Post#8 » pn mar 13, 2017 9:27 am

W pancerce/zmechu 6 a w afgańcach 12 :D Sensowne minimum to 4 sztuki ale myślę, że powinno się wystawiać 6.

Awatar użytkownika
Hegemon Krisu

Post#9 » wt mar 14, 2017 4:56 pm

Odlewnie, huty i fabryki ruszyły pełną para. Dzielne ploretariackie towarzyszki już stoją przy liniach produkcyjnych a młodzieńcy w kolejkach do punktów poborowych.
W prostej mowie dwa plutony zmecholskiej piechoty i 12 hintów juz do mnie zmierza. Nie zapomniałem też o odpowiednich kostkach by podnieść morale w szeregach i boksie plastik sordiers britisch paratropers by mieć główki w beretach dla moich spiecnazowców :D

I standardowo z powodu biurokratycznych pomyłek zamiast śmigłowców pierwsze z linii produkcyjnych zeszły tanki. Dziewięć T-72jek otrzymuje właśnie czarny podkład...

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#10 » pt sty 26, 2018 9:14 am

Dobry,

Czy turniejowo dopuszczalne sa proxy BMP1 na BMP2 ? planuje zakupy i ciężki orzech do zgryzienia dla mnie ...

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
czys

Post#11 » pt sty 26, 2018 3:15 pm

sklej wymiennie. Ja mam tak zrobione że wymieniam górę i jest git.

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#12 » pt sty 26, 2018 10:15 pm

czys pisze:sklej wymiennie. Ja mam tak zrobione że wymieniam górę i jest git.

Ok,

Nie wiedziałem, że w pudełkach są obie wieże :D

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Sejmitar

Post#13 » wt mar 06, 2018 12:04 pm

Ruskie : chcesz pożyczyć do testów? T-72 mnogo, Krokodyle się znajdą, piechotę muszę tylko odciąć ze spruesów i wstawić w podstawki. Tylko w BMP bym skąpił, bo mam kilka w trakcie obróbki, musiałbyś sobie sproxować.

BMP1 i BMP2 ma dokładnie ten sam dół, ale zupełnie osobne górne płyty, wieże i elementy wieży, więc nic nie trzeba dorabiać czy sztukować. Jak zrobić BMP1/2 : sklejasz gąski, wannę i tył kadłuba, a na to NIE naklejasz górnej płyty. Płytę wykorzystujesz tylko po to, by ładnie spasować pozostałę elementy - tak, by góra 'tyłu' jak najlepiej przylegała do tyłu 'górnej płyty', a gąski były ciasno po bokach, ale z luzem umożliwiającym przesuwanie płyty po długiej osi. Do tego przygotowujesz wieżę.
Tak przygotowany BMP nawet magnesu nie potrzebuje, bo płyta dobrze się trzyma :) Bonus - w BMP1 można chować wieżę do środka :D Przy malowaniu sowieckim (monocolor) nawet nie trzeba kombinować z camo, przy multikolorach (np. NRD) trzeba będzie dyscyplinę zachować przy malowaniu i na kancie zawsze mieć dokładnie taką samą linie kamuflażu (która potem może na tyle i górze dowolnie się zmieniać).

Opinia prywatna, niekoniecznie podzielana przez ogół : ZSRR zmechem stoi. Morze piechoty i taca BMPów wsparcia, do tego Spandrele/Stormy. Pancerka jest fajna, ale w tej grze sowieckie czołgi giną dość szybko, więc może się okazać, ze jest cię za mało :)
T-72 niezły jest, ale obecnie ciut przepłacony. Rozważ T-64 - to takie nowe, lepsze (ale droższe) T-72. W razie czego jest w sowieckim starterku razem z BMPami. Towarzysze z Sowieckiego Sajuza zachłysnęli się fajnością T-64 i na stare T-72 juz nie chcą patrzeć (prawda, Samborze, Snandalfie, Czysu :P ? ).
Krokolil aka Hind aka Mi-24 : dobry latający czołg. Ma dwie wady - [1] jest pojazdem powietrznym, a w tej grze jest dużo mocnego AA i [2] to strasznie duże bydle, które kupujesz po 2 modele naraz, co utrudnia transport modeli. Poza tym same zalety - siła ognia, zasięg, mobilność, do tego zdolność trasportowa, cud miód i orzeszki.

Eee, berety? Na pierwszą linię frontu? Hełm, ewentualnie czapka mundurowa...

Notka : pamiętaj, że w przypadku BMPów i BTRów prowadzący był nie tankistą, tylko piechurem - dlatego miał hełmofonik, ale mundur zwykłęgo trepa ;)
Battlefront - FoW : Soviet FoN : UAR | FoV : PAVN, US Air Cavalry | TY : DDR, CCCP
Warord - BA : Italy, Soviet | K47 : Soviet | ToH : Satsuma | BP : KoI
GW - WFB : HE | W40K : IK

Oczywiście wszystko w proszku :)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#14 » pn paź 22, 2018 6:51 pm

Dzien Dobry,

Czy może ktoś mnie oświecić jak to jest z Afgańcami ?
Wystawiając ich jako "podstawe" nie jestem w stanie wsadzić wszystkich do helikopterów <ogołem jeste w stanie bardzo mało ich tam wstawić" i tu nasuwają się moje pytania :

- czy jedna kompania afganców moze być transportowana przez 3 kompanie hindów ?
- czy naprawde jest to tak zrobione, że kompanie afganców trzeba absurdalnie pociać, żeby wcisnąć je w koptery ?
- jak to jest ze spigotami i gremlinami ? dokupuje je do istniejacyc podstawek rifle jako osobne bazy czy to poprostu ulepszona bron ?

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
czys

Post#15 » pn paź 22, 2018 11:23 pm

Pan i Władca pisze:- czy jedna kompania afganców moze być transportowana przez 3 kompanie hindów ?

Tak

Pan i Władca pisze:- czy naprawde jest to tak zrobione, że kompanie afganców trzeba absurdalnie pociać, żeby wcisnąć je w koptery ?

Nie, oni generalnie dużo lepiej działają jak się okopią. Po za tym możesz wsadzić 12 hindów, co daje miejsce na 24 podstawki. Nie musisz nawet wszystkich władować do helikopterów (powiedzmy wrzucasz 6 podstawek w heli, a reszta zostaje na objectivie)

Pan i Władca pisze:- jak to jest ze spigotami i gremlinami ? dokupuje je do istniejacyc podstawek rifle jako osobne bazy czy to poprostu ulepszona bron ?

Dodatkowa podstawka

Awatar użytkownika
czys

Post#16 » pn paź 22, 2018 11:24 pm

czys pisze:
Pan i Władca pisze:- czy jedna kompania afganców moze być transportowana przez 3 kompanie hindów ?

Tak

Pan i Władca pisze:- czy naprawde jest to tak zrobione, że kompanie afganców trzeba absurdalnie pociać, żeby wcisnąć je w koptery ?

Nie, oni generalnie dużo lepiej działają jak się okopią. Po za tym możesz wsadzić 12 hindów, co daje miejsce na 24 podstawki. Nie musisz nawet wszystkich władować do helikopterów (powiedzmy wrzucasz 6 podstawek w heli, a reszta zostaje na objectivie, albo popyla z buta, albo strzela z rakiet)

Pan i Władca pisze:- jak to jest ze spigotami i gremlinami ? dokupuje je do istniejacyc podstawek rifle jako osobne bazy czy to poprostu ulepszona bron ?

Dodatkowa podstawka

Awatar użytkownika
SamboR

Post#17 » pn paź 22, 2018 11:45 pm

Afgańcy to batalion, który już został zdesantowany na objective i czeka na odsiecz.
Mi-24 to nie jest helikopter transportowy dla tego batalionu. To tylko rakieta AT 23 FP 3+ na bok paskudnych NATOwskich tanków.

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#18 » wt paź 23, 2018 12:38 pm

SamboR pisze:Afgańcy to batalion, który już został zdesantowany na objective i czeka na odsiecz.
Mi-24 to nie jest helikopter transportowy dla tego batalionu. To tylko rakieta AT 23 FP 3+ na bok paskudnych NATOwskich tanków.

Ale masz na mysli ten ustawiony w naszej Sowieckiej strefie ? :D

Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi Czysu :D

Czy ktoś może miałby czas w przyszłym tygodniu na rozegranie partyjki <mam juz sporo rzeczy> ? :D
Chetnie doszlifuje zasady.

P.
Gloria Victis !

Wróć do „World War III”