Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Mrozogrób

Moderator: Raziel

lisu

Re: Frostgrave - Kampania "Ostatnie urodziny"

Post#351 » pt mar 08, 2019 7:20 am

Wybaczcie, bardzo zajęty tydzień mam a w perspektywie prawdopodobnie ostatniego takiego przepychu zakupowego wymaga to przemyślenia. Jutro podeślę wszystko

Awatar użytkownika
Raziel

Post#352 » wt mar 19, 2019 2:48 pm

Witam Lodojady.
Tak oto, dzięki ostatniemu epizodowi w zadaniach Lisa, dobrnęliśmy do końca z Zadaniami Pobocznymi.
Mam nadzieję, że taki rodzaj paragrafowego dodatku do kampanii przypadł Wam do gustu.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mając niewielkie pojęcie o waszych magach, musiałem mocno improwizować, niekiedy zapewne wypaczając prawdziwe obrazy wykreowanych przez Was postaci, ale nie miałem innego wyjścia. Musiałem "ożywić" waszych herosów, nadać im literackiej głębi na podstawie tych szczątków informacji, które zbierałem przy okazji rozmów z Wami. Na następny raz, zachęcam do większego, pisemnego zaangażowania w tworzenie naszej wspólnej historii ;)

Zadania Poboczne dały mi masę satysfakcji, te kilka epizodów, z których dwa doczekały się finału, to pokaźny materiał na zbiór niesamowicie ciekawych opowiadań. Mam nadzieję, że udami mi się obłożyć to w okładki i wydać, ale... o tym kiedy indziej.

Jeszcze raz dzięki za udział w zadaniach Pobocznych, Wasze zaangażowanie sprawiło, że odtąd moje projekty kampanijne będą zawierać podobne, zajebiste mechanizmy.

Tymczasem przed nami 26 tura, w niedzielę powinienem rozpisać paringi. Zbliżamy się do finału Panowie, jeszcze tylko dwie tury :(
Palić! Mordować! Gwałcić! Rabować!

lisu

Post#353 » wt mar 26, 2019 10:43 pm

Dzięki Razielu za masę zaangażowania i olbrzymie pokłady cierpliwości potrzebne do przygotowania dla nas zadań pobocznych. Sprawiły one, że gra we frostgrave otrzymała ciekawe elementy RPG. Zdecydowanie sprawiło to, że kampania nabrała wielu wymiarów rozgrywki. Obok prowadzonego podstawowego wątku i niesamowitych eventów zadania poboczne bardzo uatrakcyjniły kampanię. Dzięki nim myślę, że każdy z nas mógł poczuć się jakby kampania była prowadzona dla niego indywidualnie. A pamiętajmy w ile osób zaczynaliśmy.
Żal myśleć, że to się już kończy. Ale liczę, że uda nam się uczestniczyć jeszcze kiedyś w tak doskonale przygotowanej przygodzie :-)

Awatar użytkownika
Raziel

Post#354 » ndz mar 31, 2019 6:18 pm

Witam.
Startujemy przedostatnią, dwudziestą szóstą turę. Tym razem Arivald Teperaka ma do wykonania swoją misję specjalną, którą rozegramy razem, natomiast Pan i Władca, postara się wykonać zadanie z podręcznikowej misji, w czym będzie przeszkadzał mu Lisu.
Bez pośpiechu Panowie, mamy sporo czasu.

Odnośnie czasu, to czas rzucić tematem terminu naszego ostatniego eventu (pisząc to, słucham akurat Two Steps from Hell - Lonely Are The Brave i wyć mi się chce).
Na pewno nie odbędzie się szybciej niż w czerwcu, dlatego prosiłbym Was, żebyście zadeklarowali mi tu weekend czerwcowy, w którym jest jak największa szansa, że dacie radę poświęcić na grę zarówno sobotę jak i niedzielę (chodzi o oba dni, to będzie event dwudniowy). Dla ułatwienia wypiszę te daty:
1- (8-9)
2- (15-16)
3- (22-23)
4- (29-30)
Informację o naszej deklaracji muszę jak najszybciej przekazać Bolterowi, żeby znaleźli dla nas miejsce w swoim napiętym terminarzu, dlatego proszę Was, cobyście podeszli do zagadnienia na poważnie i odpowiedzieli mi jak najszybciej.
Jeszcze jedno, nie ma opcji, żeby któregoś z Was nie było. Będziemy odsuwać termin tak długo, aż uzyskam od Was 98% pewności waszej obecności.

Na koniec jeszcze jedna sprawa, którą obiecałem poruszyć, choć sam przyznam, że nie jest mi ona na rękę.
Teperak stwierdził, że po ostatniej turze, bezczynne czekanie na ostatni event będzie dla Niego bolesne i jest za rozgrywaniem w międzyczasie dodatkowych tur.
Wypadam mi tu spytać Was wszystkich o zdanie, co też czynię, jednocześnie tłumacząc, dlaczego mi ten pomysł nie odpowiada.
- Przygotowania do eventu zajmują mi milion czasu, wolałbym poświęcić go na to w 100%tach, a nie rozdrabniać się na kolejne tury.
- Misje musielibyście rozgrywać między sobą, co uważam za niezbyt rozsądne. Raz, że balans między waszymi drużynami jest mocno zachwiany, dwa, że granie ciągle z tym samym wrogiem byłoby nudne na dłuższą metę.
- Jesteśmy już w takim punkcie kampanii, gdzie wręcz niedorzecznym jest pałętanie się po mieście szykującym się do wojny. To już nie są harcerskie podchody z początku powstawania Legionu, teraz wypadałoby w tabeli potworów umieścić wyniki w stylu "wychodzi dwadzieścia szkieletów", albo, "pojawia się dziesięć średnich demonów". Nikt o zdrowych zmysłach w takich warunkach na miasto by nie wyruszył, tym bardziej magowie, którzy mają już bardzo dużo do stracenia.

Mimo to, oficjalnie pytam Was, czy chcecie do samego eventu kontynuować rozgrywanie kolejnych tur między sobą i od razu sam głosuję przeciw.

To tyle, wracam do robienia podstawek, na razie opiaskowałem około 600... przede mną kolejna porcja. Mam nadzieję, że starczy pisaku na plażach Bałtyku do wykonania tego zadania w całości ;)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#355 » pn kwie 01, 2019 9:28 am

2 dniowy Event ... muszę gdzieś dzieci wysłać ...

Osobiście jestem przeciw - nie dlatego, że nie chce mi się z Wami grać - ale dlatego - że fabularnie jesteśmy tak daleko - że wszyscy chyba w mieście czują, ze nadchodzi burza i zamiast snuć się po opuszczonych kryptach / dzielnicach raczej szykują się na Ragnarok. Osobiście - będąc Fiodorem nie wyściubiał bym głowy za obóz mając ukończenie najważniejszej misji na wyciągniecie ręki nie będe nie potrzebnie ryzykował - zwłaszcza jak podczas ostatniej misji ktoś chciał mu wsadzić sztylet między żebra ;)- jak bym teraz zginął to Car by mnie chyba zabił ;). Dodatkowo ja sam już czekam na ten event i ciężko mi się w czuć w te gry pomiędzy - które nie zawsze mają jakiś cel poza znajdywaniem skarbów - ja już mam to co chciałem.

Teperak - przepraszam :P

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
teperak

Post#356 » pn kwie 01, 2019 10:29 am

Dla mnie problemem jest duża przerwa. Już teraz spadła mi trochę zajawka bo trzeba było dłużej poczekać. Im dłuższa przerwa tym zmniejsza się "hype" na granie i zapomina się część rzeczy. To tylko moje zdanie. Jestem świadom, że potrzeba dużo czasu na przygotowanie i ustalenie terminu. Nie musimy grać, nie ma parcia. :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Raziel

Post#357 » ndz kwie 07, 2019 10:26 am

Pisząc, że jak najszybciej chcę poznać wasze deklaracje odnośnie terminu eventu miałem na myśli, że jest to pilne i wypada się pospieszyć.
Popędzam więc Was Panowie, jak pisałem wcześniej, Bolter musi takie rzeczy wiedzieć z dużym wyprzedzeniem, żeby nas bez spiny wstawić w jakieś pasujące każdemu okienko.

Awatar użytkownika
teperak

Post#358 » ndz kwie 07, 2019 10:07 pm

Na tą chwile mogę w terminach 1,2,3.

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#359 » wt kwie 09, 2019 7:45 am

Dzien Dobry,

Zdaję sobię sprawę z faktu iż to ja będę Tym nieszczęśliwym maruderem ale na chwilę obecną pasuje mi najbardziej opcja nr 4 - jeżeli zaś wszyscy pozostali uzgodnią jakiś dogodniejszy termin <np wspomniany przez Teperaka termin nr 3> to stanę na głowie by się dostosować.

P.
Gloria Victis !

lisu

Post#360 » śr kwie 10, 2019 7:25 am

Cześć, od razu przepraszam Was za zwłokę w odpowiedzi. Kilka rzeczy składało się na moja nieobecność na forum. Nie będę więc się więc tłumaczył :-)

W porównaniu z PiW myślę że ja tu będę największym blokerem a to dlatego, że najbliższy czas zapowiada mi się bardzo zapchany. Na 100% mogę odrzucić opcje 1 i 2. Co do opcji 3 i 4 muszę sprawdzić czy nie wypada mi jakaś delegacja. Do tego w ciągu najbliższych tygodni dowiem się czy mieszkanie odbieram w czerwcu czy uda się wcześniej. Odpowiedź co do weekendów 3 i 4 dam do jutra włącznie. Będą to jednak odpowiedzi tak na 80% niestety.

A i jeszcze jedne przeprosiny z mojej strony. Nie wiem czy uda mi się rozegrać obecną turę w oczekiwanym czasie. W tym tygodniu pasuje mi tylko jeden termin i to w dość ograniczonych godzinach. Potem jestem na delegacji cały przyszły tydzień. Po powrocie też mam z 2 -3 dni i kolejny wyjazd. Skontaktuję się z PiW na priv.

Awatar użytkownika
Raziel

Post#361 » śr kwie 10, 2019 8:05 am

Chopaki, słuchajcie. Potrzebuję mieć od Was co najmniej 90%towe zapewnienie obecności, więc jeśli choć jeden z Was w czerwcu tego zapewnić nie może, przesuwam imprezę na lipiec (tak, tak wiem, Teperak będzie wył z rozpaczy).
Podaję opcje na lipiec:
1- (6-7)
2- (13-14)
3- (20-21)
4- (27-28)
Mam nadzieje, że to rozumiecie, na evencie mają być wszyscy, jeśli zabraknie choćby jednego z Was, albo mnie, event się nie odbędzie i będzie przesunięty na kolejny termin.
Rozumiem też, że im dalszy termin tym trudniej ocenić swoją obecność, ale z drugiej strony, jeśli macie stabilną sytuację z pracą/rodziną, można wystarać się o jakiś urlop, albo zamianę.
Jak poprzednio proszę Was o deklarowanie tych opcji, co do których macie co najmniej 90% pewności, że będziecie być.

Lisu, obecną turą się nie przejmuj, czasu macie z PiW dosyć, turę zamkniemy dopiero jak rozegramy obie bitwy. Ja z Teperakiem też jeszcze nie graliśmy i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu również nam się nie uda.
Tak więc o swojej grze nie zapominajcie, ale też nie ciśnijcie na szkło, bo nie ma potrzeby.

Wiem, że to przeciąganie źle wpływa na kampanię, jednak nic nie poradzę. Ubarwiam ją fluffowo systematycznie, więc sumienie mam czyste, w przeciwieństwie do Was, ale fakt jest faktem, doszliśmy do takiego etapu, kiedy sama rozgrywka nie niesie ze sobą takiego pokładu emocji jak kiedyś. Poza tym, jak już wspominaliśmy, sytuacja w samej kampanii jest na tyle trudna, że rozgrywanie na siłę kolejnych tur staje się po prostu nierozsądne i nierealistyczne.
Pozostaje mi tylko liczyć na waszą cierpliwość i na to, że część fluffowa zadośćuczyni oczekiwaniu na finał.

lisu

Post#362 » pt kwie 12, 2019 5:20 pm

Część, co do lipcowych terminów odpowiada mi na 90% jedynie opcja:
1- (6-7)

Co do opcji:
2- (13-14)
4- (27-28)
Jedenn nachodzi się z delegacją a drugi z moją 30tką czyli na 100% nie mogę.
Opcja:
3- (20-21) u mnie wygląda na 70-80%

Wracając jednak do czerwca pojawia u mnie się możliwość 90% w terminach:
3- (22-23)
4- (29-30)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#363 » pt kwie 19, 2019 8:22 am

Hejka,

Ja do czerwcowych postaram się dostosować.

@Lisu, jeżeli Raziel pozwoli to ja nie muszę rozgrywać tej partii. Dla mnie fabularnie jest to ciężkie do odegrania - w momencie jak odsyłam swoją ekipę, jeszcze nie zwerbowałem nowych, nie mam po co dosłownie wychylać nosa za granice krucjaty ;)

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
Raziel

Post#364 » sob kwie 20, 2019 7:33 am

Ja na spokojnie mogę to z Lisem zagrać, mamy mnóstwo czasu.

A co do eventu, jeśli PiW da mi 90% na czerwcową opcję "3" to przybijamy pieczątkę i jedziemy ze koksem.

lisu

Post#365 » wt kwie 23, 2019 7:18 pm

@Raziel @Pan i Władca
Dwa potencjalne terminy u mnie na rozegranie tej tury w tym tygodniu to czwartek po 18 albo piątek po 19. Ktoś reflelktuje?
Później dopiero po 3 maja

Awatar użytkownika
Raziel

Post#366 » sob maja 04, 2019 3:28 pm

Kolegi zlodowaciałe!
Mamy od Boltera pomarańczowe światło na termin 22-23 czerwca. Czekamy jeszcze na zielone potwierdzenie, ale to raczej będzie pewniak.
Proszę więc Was, żebyście niezwłocznie dali mi znaka, jak wam się coś jednak wykrzaczy ze wspomnianym weekendem. Jak wcześniej mówiłem, gramy, jeśli każdy z Was przynajmniej na 90% zapewni mnie o swojej obecności na oba dni.
Jak dotąd wszystkim Wam pasowała ta opcja więc tego się trzymam.
Jak dostanę od Boltera zielone światło, dam znać.

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#367 » pn maja 06, 2019 8:56 am

Fiodor będzie ( na 90%)

P.
Gloria Victis !

lisu

Post#368 » śr maja 08, 2019 7:34 am

Ja również potwierdzam poprzedni post. Myślę 22-23 czerwiec jest realny na 90%

Awatar użytkownika
teperak

Post#369 » czw maja 09, 2019 10:04 am

Bedem.

Awatar użytkownika
Raziel

Post#370 » czw maja 16, 2019 1:09 pm

WAŻNE!!!

Panowie! Niestety z powodu faktu, że Bolter w niedzielę 23 czerwca nie pracuje, jestem zmuszony skasować pierwotny termin naszego eventu.
Dla porządku, termin 22-23 czerwca jest nieaktualny!
Przepraszam za kłopot i mam nadzieje, że informacja jest Wam przekazana na tyle szybko, żebyście sobie zorganizowali ten termin inaczej.

Wszystko to oznacza, że zaczynamy od nowa ustalanie terminu eventu. Niżej podaję opcje na lipiec oraz sierpień i tak jak uprzednio, proszę o podanie przez Was tych terminów, których jesteście pewni na przynajmniej 90%

lipiec:
1L- (6-7)
2L- (13-14)
3L- (20-21)
4L- (27-28)

sierpień:
1S- (3-4)
3S- (17-18)
4S- (24-25)

Awatar użytkownika
Pan i Władca

Post#371 » pt maja 17, 2019 7:54 am

Jest na tyle wcześnie ze mogę się chyba dostosować do każdego z tych terminów.

P.
Gloria Victis !

Awatar użytkownika
BOLTER.pl

Post#372 » pt maja 17, 2019 1:13 pm

Jedna rzecz...

Przypominamy, że:
1. Jest to sezon urlopowy.
2. Nadal w Polsce są NIEDZIELE NIEHANDLOWE. Staramy się mieć otwarte, ale nie zawsze się udaje. Najlepiej celować w ostatnią niedzielę miesiąca, bo to jest HANDLOWA i mamy otwarte ZAWSZE.
3. Niedziela 11 sierpnia mamy na 100% ZAMKNIĘTE.

Awatar użytkownika

Post#373 » pt maja 17, 2019 1:36 pm

Za naruszenie zakazu handlu w niedzielę, zasadniczo grozi tylko grzywna 1000-2000 zł za pierwszy raz, a za kolejne po 5000.
A wdzięczność klientów - bezcenna ;-)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
These men are my bodyguards, their lives forfeit to the guarantee of my physical safety. Of their loyalty to me there shall be no question nor doubt. No other commander shall they have in battle nor in service. So it is decreed!

Emperor of Mankind

Awatar użytkownika
Raziel

Post#374 » pn cze 10, 2019 1:48 pm

Lisu. Lisu!
Jest tam jakiś Lisu?
Zadeklaruj coś, czekamy na twoją decyzję ;)

lisu

Post#375 » sob cze 15, 2019 10:42 am

Moi Mili
Przepraszam za brak odzewu. Ostatnio bardzo ciężko z czasem. Mogę zadeklarować niestety tylko:
3S- (17-18)
4S- (24-25)

Awatar użytkownika
BOLTER.pl

Post#376 » czw cze 20, 2019 1:39 pm

Czy są jakieś wyniki tej ankiety?
Pytamy, bo zamykamy dziś WYDARZENIA na LIPIEC.

Informujemy też, że 14 lipca (niedziela) mamy ZAMKNIĘTE

Awatar użytkownika
Raziel

Post#377 » pt cze 21, 2019 8:33 am

Lipiec odpada, myślimy raczej o sierpniu panie Bolterze.

Awatar użytkownika
teperak

Post#378 » pt lip 05, 2019 6:19 am

Mi na chwile obecną odpadają te terminy:
3S(17-18) i 4S(24-25)
Ostatnio zmieniony sob lip 13, 2019 12:53 pm przez teperak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BOLTER.pl

Post#379 » pt lip 12, 2019 11:36 pm

Zaczęliśmy ustawiać grafik na SIERPIEŃ.

Bardzo prosimy o informację czy mamy Was brać pod uwagę 8-)
Jeśli tak to prosimy o podanie daty.
Macie czas do wtorku - 16 lipca :geek:

Awatar użytkownika
Raziel

Post#380 » śr lip 17, 2019 8:11 am

Obecnie, z przyczyn osobistych, jestem na "urlopie od figurek". Wszystkich zainteresowanych proszę o wybaczenie i cierpliwość. Do tematu powrócimy niebawem, jak tylko to nastąpi dam znaka.

Wróć do „Frostgrave”